Kredyty samochodowe


Ranking i porównanie najlepszych ofert

Ostatnia aktualizacja: maj 2024

BNP Paribas kredyt samochodowy
Kwota

30 000 zł

Okres

48 miesięcy

Rata

715,07 zł

RRSO

6,98%

Inbank Kredyt samochodowy
Kwota

30 000 zł

Okres

48 miesięcy

Rata

785,44 zł

RRSO

12,34%

Santander Consumer Bank Kredyt samochodowy
Kwota

30 000 zł

Okres

48 miesięcy

Rata

742,02 zł

RRSO

4,24%

mBank Kredyt samochodowy
Kwota

30 000 zł

Okres

48 miesięcy

Rata

736,11 zł

RRSO

8,58%


Porównywarka kredytów samochodowych

Jak znaleźć najtańszy kredyt samochodowy?

Każdy, kto szuka kredytu na samochód, zainteresowany jest znalezieniem takiego, którego warunki będą najkorzystniejsze. W odróżnieniu od zwykłej pożyczki, kredyt samochodowy jest kredytem celowym – udzielany jest na zakup pojazdu silnikowego. Wbrew swojej nazwie nie jest to zatem kredyt, który przeznaczyć musimy akurat na zakup auta – możemy dzięki niemu sfinansować także kupno ciągnika, motocykla, a nawet łodzi motorowej. Tym, co wyróżnia kredyt samochodowy jest niskie oprocentowanie nominalne, które nie jest jednak takie samo we wszystkich bankach, jakie tani kredyt samochodowy oferują. Musimy pamiętać, że poza samym oprocentowaniem mamy tu do czynienia z szeregiem innych opłat, takich jak chociażby wysokość wkładu własnego, prowizja czy ubezpieczenie.
Najlepszy kredyt samochodowy – gdzie szukać?

Kredyt samochodowy oferuje wiele banków. Niemal zawsze informacje o nim dostępne są nie tylko w placówkach, ale również na witrynach internetowych tych podmiotów. Przejrzenie tych ostatnich może kosztować nas jednak sporo czasu, jako że strony banków różnią się od siebie, a informacja o tym akurat kredycie może, ale wcale nie musi znajdować się w miejscu dobrze dla odwiedzającego widocznym (czyli na przykład na stronie głównej). Co więcej, musielibyśmy przejrzeć witryny wszystkich banków, by mieć pewność, że faktycznie znaleźliśmy najlepszą propozycję. A zanim byśmy na nią natrafili, prawdopodobnie konieczne byłoby poświęcenie masy czasu na to, by zapoznać się z ofertami, które naszych oczekiwań ostatecznie i tak by nie spełniły. Gdybyśmy z kolei zdecydowali, że kredytu samochodowego poszukamy, odwiedzając siedziby poszczególnych banków, cały proces zająłby nam jeszcze więcej cennego czasu.

Kredyt samochodowy porównanie

Nasz prezentujący kredyt samochodowy ranking sporządziliśmy po to, by znalezienie taniego zobowiązania maksymalnie uprościć. W zestawieniu znalazły się nie tylko propozycje banków, które mają w swojej ofercie najtańszy kredyt samochodowy, ale też najważniejsze informacje, które każdej z tych propozycji dotyczą. Dzięki takiemu rozwiązaniu już na pierwszy rzut oka wiemy, z jakimi podstawowymi warunkami mamy w danym banku do czynienia.

Zestawienie kredytów samochodowych w rankingu

Dla ułatwienia i lepszego zobrazowania warunków każdego z kredytów samochodowych, które znalazły się w naszym rankingu, przyjęliśmy, że kwota zobowiązania to 30 000 zł, a czas jego trwania – 48 miesięcy. W kolejnej kolumnie znalazła się informacja o wysokości comiesięcznej raty, jaką będziemy musieli wpłacać na konto kredytodawcy. Są to oczywiście dane orientacyjne i w żaden sposób nie mogą być wiążące – dopiero rozpatrzenie przez bank naszego wniosku sprawi, że otrzymamy bardzo szczegółową informację dotyczącą kosztów naszego kredytu samochodowego. Warto przy okazji zaznaczyć, że samo wysłanie wniosku nie zobowiązuje nas do tego, by umowę o kredyt podpisać. W kolejnej kolumnie naszego rankingu znalazła się jeszcze jedna ważna informacja, która dotyczy wyrażonego w procentach wskaźnika RRSO.

RRSO – co to jest?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kredyt samochodowy to nie tylko odsetki. To także prowizja, koszty ubezpieczenia oraz innego rodzaju koszty dodatkowe, które łączą się z jego zaciągnięciem. RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania bierze pod uwagę wszystkie opłaty związane z kredytem samochodowym, a tym samym pozwala ustalić, ile w rzeczywistości zobowiązanie to będzie nas kosztowało w konkretnym banku. Śmiało można powiedzieć, że jeśli interesuje nas najtańszy kredyt samochodowy, to właśnie RRSO powinno być dla nas wskaźnikiem kluczowym.

Ranking kredytów samochodowych – zawsze aktualne informacje

Sytuacja na rynku kredytów cechuje się dużą dynamiką i zmiennością, dlatego dbamy o to, by nasz zawierający kredyty samochodowe ranking był zawsze aktualny. W tym celu nieustannie obserwujemy, jakie nowe produkty pojawiają się w ofertach podmiotów z branży, a także sprawdzamy, czy warunki tych, które już się w nich znalazły, nie uległy w ostatnim czasie istotnym zmianom. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że stworzone przez nas i zawierające kredyt samochodowy porównanie dostarczać będzie naszym klientom informacji najbardziej aktualnych.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Nie bez znaczenia jest również fakt, że nasz zawierający kredyt samochodowy ranking to wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu. Dzięki temu wszelkie zmiany, jakie w nim zachodzą, można z łatwością zauważyć i wykorzystać do tego, by znaleźć najtańszy kredyt samochodowy.

Czy tani kredyt znaczy najlepszy?

Jak już wspominaliśmy, kredyt samochodowy należy do tak zwanych kredytów celowych. Jego otrzymanie wiąże się co prawda z większą niż w przypadku kredytu na dowolny cel liczbą formalności, jednak gra warta jest przysłowiowej świeczki, albowiem liczyć możemy tutaj na naprawdę korzystne oprocentowanie. Aby skorzystać z kredytu samochodowego będziemy potrzebowali dowodu osobistego i drugiego dokumentu, który potwierdzi naszą tożsamość. Dodatkowo bank poprosi nas o dostarczenie zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu, a także o dokumenty dotyczące nabywanego pojazdu (m.in. kopii dowodu rejestracyjnego oraz umowy kupna). Po naszej stronie pozostanie natomiast decyzja w kwestii wyboru jednego z trzech rodzajów kredytu samochodowego.

Rodzaje kredytów samochodowych

Pierwszym z kredytów samochodowych, na jaki możemy się zdecydować, będzie kredyt standardowy. Polega on na spłacaniu co miesiąc rat, które mogą być albo równe, albo też malejące. Warto przy tym dodać, że jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, nasz całkowity koszt kredytu będzie niższy. Z drugiej strony bank, by mieć pewność, że będziemy w stanie spłacać wysokie (szczególnie na początku) raty, będzie od nas oczekiwał odpowiedniej zdolności kredytowej.

Drugi z kredytów samochodowych to kredyt jednoratowy. Jego nazwa jest nieco myląca, bowiem tak naprawdę mamy tu do czynienia nie z jedną, a z dwiema ratami. Pierwsza z nich wpłacana jest podczas zakupu pojazdu, druga natomiast zazwyczaj po kilku miesiącach. Trzeba dodać, że obie raty są jednakowe i wynoszą 50%. Taki kredyt może w ogóle nie być oprocentowany, jednak rzadko kiedy przyznawany jest na dłużej niż rok. Oznacza to, że kredytobiorca dysponować musi dużą gotówką, by spłacić go w terminie w dwóch ratach, których czas spłaty nie jest na dodatek odległy od siebie.

Trzecim rozwiązaniem jest kredyt z ratą balonową. Comiesięczne raty są w jego przypadku stosunkowo niskie (spłacamy tylko odsetki), jednak ostatnia z nich, którą spłacić trzeba jednorazowo, jest już dużo wyższa, bowiem zawiera nie tylko część odsetek, ale też kwotę kapitału. Z tego tytułu rata ta jest przez niektórych porównywana do wkładu własnego, tyle że uiszczanego nie na początku, a pod koniec okresu kredytowania. Zaletą raty balonowej jest natomiast fakt, iż wraz z końcem tego okresu możemy wymienić pojazd na nowy.

Kredyt samochodowy szyty na miarę

O rodzajach kredytów wspomnieliśmy nieprzypadkowo. Najtańszy kredyt samochodowy to bowiem rzeczywiście najlepszy kredyt samochodowy, jednak pod warunkiem, że jego formę dostosujemy nie tylko do własnych oczekiwań, ale również do swoich możliwości finansowych. Tak, aby spłacanie kolejnych rat było dla nas maksymalnie wygodne i nie powodowało nadmiernych obciążeń dla naszego budżetu.

Porównanie kredytów samochodowych

Aby wybrać najlepszy kredyt samochodowy niezbędne będzie bardziej szczegółowe przyjrzenie się każdej z ofert. Mogą się one wydawać bardzo podobne, ale w rzeczywistości różnice pomiędzy nimi bywają naprawdę znaczące. Spójrzmy na kilka przykładów.

Kredyt samochodowy w InBank

InBank oferuje kredyt samochodowy bez zabezpieczenia (brak wpisów zabezpieczenia w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, brak cesji praw z ubezpieczenia), kwotę maksymalną nawet do 50 000 zł (można pożyczyć więcej niż wartość samochodu, a nadwyżkę przeznaczyć na dowolny cel, np. na ubezpieczenie pojazdu) oraz możliwość wzięcia kredytu w 100% przez Internet. Na swojej witrynie bank udostępnia dodatkowo kalkulator, dzięki któremu poznamy przewidywaną wysokość miesięcznej raty.

Kredyt samochodowy w mBank

Kalkulator wyliczający ratę kredytu znalazł się również na witrynie mBank. Kwota zobowiązania wynieść może tutaj aż 450 000 zł, a okres kredytowania od 6 do 120 miesięcy. Co więcej, mBank dopuszcza zawieszenie płatności rat kapitałowych kredytu samochodowego nawet na 6 miesięcy, daje możliwość jego zaciągnięcia bez wpłaty własnej, a do tego oferuje aż 15% zniżki na zakup OC/AC przez Internet. A to tylko część udogodnień dla klientów tego kredytodawcy.

Kredyt samochodowy w Getin Bank

Getin Bank reklamuje swój kredyt samochodowy jako zobowiązanie, które otrzymać możemy przy minimum formalności. Kwota maksymalna wynieść może nawet 200 000 zł, decyzja o udzieleniu kredytu podejmowana jest bardzo szybko, a dodatkowo mamy możliwość ubiegania się o niego bez wpłaty własnej. Getin Bank oferuje ponadto kredyt bez adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.

Porównanie ofert i wybór rodzaju kredytu samochodowego

By zdecydować, który bank zaoferuje nam najlepszy kredyt samochodowy porównanie ofert będzie konieczne. Rekomendujemy, aby dokładnie zapoznać się z każdą propozycją kredytu z naszego rankingu. Pamiętajmy, by kierować się przede wszystkim całkowitym kosztem zobowiązania oraz dobrze przemyśleć, który z trzech rodzajów kredytu samochodowego będzie dla nas rozwiązaniem najkorzystniejszym.

Najnowsze artykuły