23 kwietnia 2020

Santander Consumer Bank – opinie, kredyty i kontakt

Santander Consumer Bank – opinie, kredyty i kontakt

Santander Bank Polska S.A. (do 7.09.2018 r. Bank Zachodni WBK S.A.) to drugi pod względem wielkości bank w Polsce. Oferuje rozwiązania finansowe zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm, a także dla polskich i międzynarodowych korporacji. Santander proponuje swoim klientom kilka rodzajów kredytów gotówkowych, kredyty w rachunku płatniczym oraz kredyty mieszkaniowe.

Naszą analizę dotyczącą oferty kredytowej banku przeprowadzimy przede wszystkim w oparciu o informacje, które znajdują się na jego stronie internetowej. Dodatkowo rzucimy okiem na pojawiające się w sieci o Santander opinie. Sprawdzimy też, w jaki sposób najłatwiej skontaktować się z bankiem i jak wygląda w Santander logowanie.

Kredyt w Santander – warunki i informacje

Oferowany w Santander kredyt gotówkowy występuje w kilku wersjach. Kredyt gotówkowy online to szybkie pieniądze bez zbędnych formalności i kwota od 500 do nawet 100 000 zł. Pieniądze trafiają tu na konto klienta nawet w ciągu minuty od złożenia wniosku. Aktualnie bank Santander organizuje również promocję dla osób, które już posiadają Konto Jakie Chcę lub są klientami Select. Ci pierwsi pożyczyć mogą do 30 000 zł, ci drudzy – do 60 000 zł. Ani jedni, ani drudzy nie zapłacą przy tym żadnej prowizji. Warto zwrócić również uwagę na proponowany przez Santander kredyt “Lżejsza rata” – tu pożyczyć możemy od 1 000 zł do aż 300 000 zł. Taka sama maksymalna kwota kredytu obowiązuje również w standardowej ofercie kredytu gotówkowego na dowolny cel konsumpcyjny, przy czym możemy tu skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia “Spokojny kredyt”. Dla wszystkich rodzajów kredytów gotówkowych okres kredytowania wynieść może nawet 120 miesięcy. 

Znajdujący się w ofercie banku Santander kredyt w rachunku płatniczym to propozycja dla tych wszystkich, którym zależy na dostępie do dodatkowej gotówki na niespodziewane wydatki. Decyzja kredytowa podejmowana jest szybko i bez zbędnych formalności, kwota kredytu zaczyna się już od 1 000 zł, a każdy wpływ na konto spłaca zadłużenie. 

Proponowany przez Santander kredyt mieszkaniowy to możliwość sfinansowania do 90% nieruchomości i elastyczne warunki kredytowania. Środki przeznaczyć możemy na zakup mieszkania, domu oraz działki. Sam okres kredytowania wynieść może nawet 30 lat. Oprocentowanie jest zmiennie lub stałe w okresie pierwszych 5 lat. Klient decyduje również, czy woli spłacać kredyt w ratach równych, czy w malejących. 

Santander – opinie

Najbardziej wiarygodne źródło informacji o ofercie banku to oczywiście jego klienci, dlatego postanowiliśmy przeanalizować pojawiające się w sieci o Santander opinie. Dotyczą one różnych rodzajów kredytów, jednak niektóre kwestie poruszane są zdecydowanie częściej niż inne i to właśnie je postanowiliśmy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.

Wielu klientów Santander chwaliło sobie możliwość wzięcia kredytu w banku bez wychodzenia z domu, podkreślając, jak bardzo wygodne jest to rozwiązanie. Chwalono również sprawną realizację (uruchomienie kredytu), co ma znaczenie szczególne, gdy gotówka rzeczywiście potrzebna jest “na już”. Kolejna sprawa to stałe oprocentowanie kredytu – jak wyraziła to jedna z osób: “nie bierzemy kota w worku”. Spora część osób pozytywnie wypowiedziała się również w takich kwestiach jak jasne warunki kredytowania i korzystne oprocentowanie. 

Czy w sieci pojawiły się również negatywne opinie o Santander? Niestety tak. Choć nie dotyczy to bezpośrednio kredytów, wiele osób wspominało, że Bank Zachodni WBK był dużo bardziej przyjazny dla swoich klientów niż obecny Santander. Pojawiły się również opinie o nagabywaniu telefonicznym w sytuacji, gdy kredytobiorca spóźniał się ze spłatą zobowiązania, jednak tutaj musimy wziąć w obronę sam bank. Jest to standardowa procedura i o tym, czy będziemy w stanie terminowo spłacać swoje zobowiązanie powinniśmy myśleć przed, nie zaś po wzięciu kredytu. Bank stara się po prostu odzyskać swoje należności i naprawdę trudno go za to winić.

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Santander)

Bardzo dużą zaletą banku Santander jest bogata oferta kredytowa. Na uwagę zasługują również wysokie kwoty maksymalne kredytów oraz elastyczny okres kredytowania. Byliśmy też bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, jak dokładnie opisane są kredyty na witrynie internetowej banku. Już na pierwszy rzut oka możemy zorientować się we wstępnych warunkach każdego z nich, a po wejściu na wybraną podstronę zapoznać się ze szczegółami. Na plus zasługują również promocje, które organizuje bank, takie jak chociażby obecna – dla posiadaczy Konta Jakie Chcę lub klientów Select, w której kredyt oferowany jest bez prowizji. Przejrzyste warunki i korzystne oprocentowanie również uznajemy za zaletę – obecne w sieci o banku Santander opinie świadczą o tym, że klienci bardzo je sobie chwalą. 

Jeśli chodzi o wady kredytu w Santander to naprawdę trudno byłoby nam je wskazać. Nie możemy brać tu pod uwagę opinii klientów z Internetu, jako że albo nie dotyczą one bezpośrednio kredytów, albo też są nie do końca uzasadnione, o czym zresztą już wspomnieliśmy.

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Wysoka kwota maksymalna.
  • Elastyczny okres kredytowania. 
  • Promocje dla klientów.
  • Przejrzyste warunki.
  • Szybkie uruchomienie kredytu.
  • Korzystne oprocentowanie.

Wady

  • Brak

Santander – kontakt i logowanie

Z doradcą banku Santander kontakt nawiązać możemy na kilka sposobów. Pierwszy z nich to tradycyjny telefon – czynna przez całą dobę infolinia dostępna jest pod numerem 1 9999 w Polsce oraz pod numerem +48 61 81 1 9999 przy połączeniach z zagranicy. Drugim sposobem kontaktu jest czat z doradcą (dostęp bezpośrednio z witryny internetowej banku). Trzeci sposób to wiadomość tekstowa, którą wysłać możemy zarówno przez formularz, jak i bezpośrednio na adres e-mail banku Santander ([email protected]). 

Dostępne na stronie internetowej Santander logowanie umożliwia dostęp do panelu dla różnych grup klientów (Santander internet, iBiznes24, Inwestor online, Makler, Serwis prepaid). Po zalogowaniu będą mogli oni wykonać przez Internet różnego rodzaju działania finansowe.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 2.9 / 5. Głosy 7

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Fryderyk
3 lat temu

Podoba mi się szeroka gama okresów kredytowania. Każdy może wybrać coś dla siebie i spłacać w spokojnym tempie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x