Kredyty konsolidacyjne

Sprawdź ranking najlepszych kredytów konsolidacyjnych. Porównanie zawiera oferty kredytów dostępnych online.


Ranking online: najlepsze porównanie ofert

Ostatnia aktualizacja: czerwiec 2024

Alior Bank – Internetowy Kredyt Konsolidacyjny
Kwota

50 000 zł

Okres

60 miesięcy

Rata

1 059,89 zł

RRSO

9,04%

Citi Handlowy Pożyczka Konsolidacyjna
Kwota

50 000 zł

Okres

60 miesięcy

Rata

1 120,52 zł

RRSO

13,05%

BNP Paribas Kredyt Konsolidacyjny
Kwota

50 000 zł

Okres

60 miesięcy

Rata

1 124,64 zł

RRSO

13,23%

Bank Pekao Pożyczka Konsolidacyjna
Kwota

50 000 zł

Okres

60 miesięcy

Rata

1 118,55 zł

RRSO

12,96%


Porównywarka kredytów konsolidacyjnych

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Jeśli w przeszłości wzięliśmy kilka różnych kredytów i pożyczek, kupiliśmy samochód na raty, a być może korzystamy też z karty debetowej i/lub kredytowej, terminowe regulowanie wszystkich tych zobowiązań może być dla nas obecnie problemem. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się skorzystanie z oferty kredytu konsolidacyjnego. Taki kredyt to nic innego, jak połączenie wszystkich naszych zobowiązań finansowych w jedno zobowiązanie, które spłacać będziemy w wybranej instytucji finansowej. Taką instytucją może być bank, ale może być nią również firma oferująca pożyczki pozabankowe. W tym drugim przypadku musimy jednak liczyć się z większym kosztem kredytu konsolidacyjnego.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny łączy się z ujednoliceniem stopy procentowej i wszystkich pozostałych warunków zobowiązania finansowego. Na ogół dochodzi również do wydłużenia okresu spłaty. Na opłacalność kredytu konsolidacyjnego musimy zatem spojrzeć z dwóch stron.

Jedna niższa rata, spłata raz w miesiącu, wydłużony okres kredytowania

Jeśli po opłaceniu wszystkich obecnych rat pożyczek, zaciągniętych w różnych firmach, na życie nie zostaje nam nic lub bardzo niewiele, to decydując się na kredyt konsolidacyjny i odpowiednio wydłużając okres jego spłaty możemy odetchnąć z ulgą. Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Pod pewnymi względami – jak najbardziej. Nasze zobowiązanie będziemy od teraz spłacać w jednej tylko instytucji finansowej, a zatem pamiętać musimy o jednej tylko racie. Co więcej, dzień miesiąca, w którym dokonywać będziemy spłaty, możemy często wynegocjować, by lepiej dopasować go do swoich możliwości. Jeśli otrzymujemy pensję 10-go dnia każdego miesiąca, a część naszych zobowiązań regulować musieliśmy dotychczas do 5-go, możemy temu zaradzić, ustalając termin spłaty na na przykład 12-ty dzień miesiąca. Wydłużony termin spłaty sprawi, że ta comiesięczna rata będzie niższa, a czasami dużo niższa niż suma zobowiązań, które spłacaliśmy w kilku różnych firmach. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrównoważyć domowy czy firmowy budżet.

Kredyt konsolidacyjny? Tylko dla zdyscyplinowanych

Wydłużenie okresu spłaty i niższa rata to spora ulga dla budżetu, ale już niekoniecznie dla portfela. Owszem – niższa rata da nam możliwość przeznaczenia środków finansowych na potrzeby i cele, z których być może zmuszeni byliśmy dotąd rezygnować. Z drugiej strony, jeśli nie wynegocjujemy korzystnych warunków kredytu konsolidacyjnego, ostatecznie może nas on naprawdę dużo kosztować. Nawet wówczas, gdy z powodu wspomnianej niskiej raty nie odczujemy tego aż tak wyraźnie. Kredyt konsolidacyjny to oferta dla osób zdyscyplinowanych. Jeśli rozłożymy go na dłuższy okres, ale naszym domowym czy firmowym budżetem będziemy źle rozporządzać, wkrótce zajdzie konieczność wzięcia kolejnej pożyczki. Należy zrobić wszystko co możliwe, aby tego uniknąć.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Szukanie kredytu konsolidacyjnego, który spełniał będzie nasze oczekiwania, może okazać się zadaniem skomplikowanym. Kredyty takie oferują zarówno banki, jak i firmy pozabankowe, a liczba dostępnych ofert może przytłaczać. Co więcej, często okazuje się, że umowy dotyczące tego rodzaju zobowiązań nie są dla nas do końca zrozumiałe. Niskie odsetki mogą co prawda wydawać się doskonałą okazją, jednak pamiętajmy, że na całościowy koszt kredytu konsolidacyjnego składa się dużo więcej zmiennych, takich jak chociażby opłaty przygotowawcze, marża banku czy opłaty, które będą wiązać się z przeniesieniem naszych pożyczek do jednego, wybranego przez nas ostatecznie kredytodawcy.

Witryny internetowe banków i firm pozabankowych

Kredyt konsolidacyjny online? Tak – w większości przypadków taka opcja jest możliwa, dlatego wiele osób zaczyna poszukiwania tanich kredytów konsolidacyjnych przez Internet. Niestety – bez odpowiedniej wiedzy na temat tego rodzaju zobowiązań narażamy się na duże ryzyko, które ma związek przede wszystkim ze wspomnianymi już opłatami. Tanie kredyty konsolidacyjne ma w ofercie spora część banków, ale ich samodzielne znalezienie może okazać się niełatwym zadaniem. Witryny internetowe takich podmiotów są zwykle proste w obsłudze, co jednak nie zmienia faktu, że bez odpowiedniej wiedzy nie będziemy w stanie ze stuprocentową pewnością stwierdzić: “tak – najtańsze kredyty konsolidacyjne oferuje właśnie ten bank!”. Stracimy też mnóstwo cennego czasu na przeglądanie stron internetowych podmiotów, których oferta okaże się niekorzystna lub z różnych powodów dla nas niedostępna. Czy istnieje inne rozwiązanie? Na szczęście tak!

Szybkie porównanie kredytów konsolidacyjnych

Dla tych wszystkich, których interesują kredyty konsolidacyjne przez Internet, przygotowaliśmy zestawienie podmiotów oferujących je na najkorzystniejszych warunkach. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma już konieczności “przebijania się” przez kolejne witryny internetowe banków czy firm pożyczkowych. Jak wspomnieliśmy, strony te są na ogół bardzo intuicyjne, ale przecież każda wygląda nieco inaczej. Potrzebne nam informacje poukrywane są zatem w różnych miejscach i ich znalezienie może okazać się bardzo czasochłonne. Tworząc nasz na bieżąco aktualizowany i zawierający kredyty konsolidacyjne ranking wiedzieliśmy, że wszystkie informacje w jednym miejscu to jednak dużo lepsze rozwiązanie.

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych w rankingu online

W naszym rankingu znalazły się banki, które oferują najlepsze kredyty konsolidacyjne. Obok każdego z podmiotów widnieje kwota i okres kredytowania, które ustawione zostały domyślnie, odpowiednio: 60 000 zł, 60 miesięcy. W dalszej kolejności widzimy wysokość raty kredytu. Jest to oczywiście wartość przewidywalna i niewiążąca, jako że wiele zależy tu od sytuacji samego kredytobiorcy oraz tego, jakie warunki kredytu konsolidacyjnego wynegocjuje on z wybranym bankiem (tak, najczęściej można je negocjować!). Ostatnia kolumna rankingu to informacja kluczowa, mówiąca o wysokości RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Kredyt konsolidacyjny a RRSO

Dlaczego określiliśmy informację o RRSO jako kluczową w naszym rankingu kredytów konsolidacyjnych? Otóż wskaźnik ten pozwala ustalić, ile faktycznie kosztowało nas będzie nasze zobowiązanie. W odróżnieniu od na przykład samej informacji o marży banku, która stanowi tylko jeden z kosztów kredytu, RRSO bierze pod uwagę wszystkie związane z nim opłaty. Mówiąc najprościej jest to całkowity koszt kredytu, jaki ponosi kredytobiorca. Wyrażony jest on procentowo (w stosunku rocznym) i uwzględnia zarówno oprocentowanie, jak i prowizje oraz wszelkiego rodzaju koszty dodatkowe.

Kredyt konsolidacyjny przez Internet?

Wszystkie banki, które znalazły się w naszym rankingu kredytów konsolidacyjnych, umożliwiają wnioskowanie o taki kredyt online, bez wychodzenia z domu. Czego będziemy potrzebować? Przede wszystkim dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Konieczna będzie również pozytywna historia w BIK – jeśli mamy zaległości w spłatach pożyczek, bank najpewniej nie zaoferuje nam kredytu konsolidacyjnego. Pozostała lista wymagań zależy już od konkretnego podmiotu. Nas czeka natomiast jeszcze jedno, nie zawsze zresztą łatwe, zadanie: zebranie wszystkich pożyczek, które chcemy skonsolidować i przekazanie informacji o nich do wybranego przez nas banku. To w końcu on weźmie na siebie ich spłacanie, musi zatem dokładnie wiedzieć dla kogo, w jakich terminach i jakiej wysokości zobowiązania regulować.

Najtańsze kredyty konsolidacyjne

Jak już wspomnieliśmy, wysokości rat, które przedstawia nasz ranking kredytów konsolidacyjnych to jedynie wartości przewidywane. Bank, po zapoznaniu się z naszą obecną sytuacją finansową i wysokością zobowiązań, jakie mamy do spłacenia, zaproponuje najlepsze dla nas rozwiązanie. Czas spłaty, wysokość raty, opłaty dodatkowe – wszystkie te zmienne podlegają zwykle negocjacjom. Sprawdźmy jednak, jakie wstępne warunki kredytu konsolidacyjnego oferują wybrane banki z naszego rankingu.

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas

W BNP Paribas kredyt konsolidacyjny wynieść może od 1 000 zł do aż 200 000 zł. Maksymalny okres kredytowania to 10 lat. Wzięcie kredytu oznacza również możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Na swojej witrynie bank informuje też, że prowizja za kredyt konsolidacyjny wynosi 0%.

Kredyt konsolidacyjny w mBank

Dodatkową gotówkę na dowolny cel dla klientów, którzy zdecydują się na skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego oferuje również mBank (wynieść może ona do 30 proc. kwoty salda skonsolidowanych zobowiązań). Maksymalna kwota kredytu to 150 000 zł, a okres kredytowania – 84 miesiące. Aktualnie w mBanku mamy również promocję pod nazwą “Gwarancja raty najniższej do spłaty”.

Kredyt konsolidacyjny w Nest Bank

Promocję oferuje aktualnie również Nest Bank. Polega ona na zwrocie 10% raty kredytu konsolidacyjnego przez pół roku. Sam kredyt wynieść może do 120 000 zł, przy okresie kredytowania do 120 miesięcy. Dodatkowo na swojej stronie internetowej Nest Bank informuje, że wstępną decyzję kredytową otrzymać możemy nawet w ciągu 2 minut. Kredytobiorca ma tu również możliwość skorzystania z dobrowolnego ubezpieczenia spłaty swojego kredytu.

Tanie kredyty konsolidacyjne a okres spłaty zobowiązania

Musimy pamiętać, że najtańsze kredyty konsolidacyjne nie są takimi dlatego, że comiesięczna spłata wydaje się niewielka. Koniecznie bierzmy pod uwagę RRSO i zastanówmy się, jak szybko możemy spłacić nasz kredyt. Rozłożenie spłaty na bardzo długi okres odciąży co prawda nasz budżet, ale ostatecznie może okazać się rozwiązaniem bardzo kosztownym.

Najnowsze artykuły