27 kwietnia 2020

Citi Handlowy – opinie, kredyty i kontakt

Citi Handlowy – opinie, kredyty i kontakt

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibank (Poland) S.A. To jedna z najsilniejszych instytucji finansowych w Polsce, stanowiąca część grupy Citi – globalnej instytucji finansowej, działającej w ponad 160 krajach. Bank obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych.

W jego ofercie znajdziemy wiele różnych rodzajów kredytów: gotówkowy, do karty, konsolidacyjny, kredyt w rachunku płatniczym (linia kredytowa) oraz kredyt hipoteczny. W dzisiejszej analizie przekonamy się, jakie wady i zalety posiada oferta kredytowa banku, a także sprawdzimy, co sugerują dostępne w sieci o Citi Handlowy opinie. Podpowiemy również, w jaki sposób skontaktować się z doradcą banku oraz jakie możliwości daje dostępne na witrynie Citi Handlowy logowanie.

Kredyt w Citi Handlowym – warunki i informacje

Oferowany przez Citi Handlowy kredyt gotówkowy każdy dostosować może do swoich potrzeb. Pożyczyć możemy od 1 000 zł do 150 000 zł, a okres spłaty rozłożyć na maksymalnie 96 miesięcznych rat. Decyzję kredytową otrzymamy nawet w ciągu godziny. Formalności ograniczone zostały do minimum – wystarczy dokument potwierdzający nasze dochody (w formie elektronicznej). Wypełnienie wniosku o kredyt i zawarcie umowy mogą odbyć się przez Internet.

Kolejną propozycją jest w Citi Handlowy kredyt do karty, a więc dodatkowy limit do naszej karty kredytowej. Jego kwota wynieść może od 1 000 zł do 50 000 zł, a decyzję otrzymamy nawet w dniu złożenia wniosku. Spłata następuje w ratach miesięcznych (od 12 do 60 rat). O kredyt wystąpić możemy online. Bank zapewnia, że również w tym przypadku formalności ograniczone zostały do niezbędnego minimum.

Aby skonsolidować swoje zobowiązania, a przy okazji zmienić okres spłaty nowej raty, powinniśmy sprawdzić oferowany przez Citi Handlowy kredyt konsolidacyjny. Poza środkami na spłatę zobowiązań możemy w jego przypadku otrzymać również dodatkowe środki na dowolny cel. Pożyczyć możemy od 1 000 zł do 150 000 zł, a okres spłaty ustalić maksymalnie na 120 miesięcy. Decyzję otrzymamy nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku. By otrzymać kredyt konsolidacyjny wystarczy potwierdzić swoje dochody. Cały proces, włącznie z podpisaniem umowy, może odbyć się online. 

Linia kredytowa to oferowany przez Citi Handlowy kredyt w rachunku płatniczym, czyli dodatkowe pieniądze w naszym koncie osobistym. Bank nie pobierze od nas żadnej prowizji w pierwszym roku korzystania z kredytu. Co więcej, do 7 dowolnych dni w miesiącu wolne będzie od odsetek. Każdy wpływ środków na nasze konto automatycznie zmniejszy zadłużenie i umożliwi nam ponowne korzystanie z dostępnego limitu.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym to sposób na finansowanie nieruchomości, ale również na refinansowanie kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku. Kwota kredytu hipotecznego wynieść może nawet 3 000 000 zł (do 80% wartości nieruchomości). Okres spłaty to maksymalnie 30 lat. Na swojej witrynie Citi Handlowy zamieścił wygodny kalkulator kredytu hipotecznego, dzięki któremu możemy szybko zorientować się we wstępnych warunkach tego zobowiązania. 

Citi Handlowy – opinie

O ofercie kredytowej banku sporo mogą powiedzieć nam dostępne w sieci o Citi Handlowy opinie, choć trzeba przyznać, że nie są one tak liczne, jak ma to często miejsce w przypadku innych podmiotów z branży.

Wielu klientów wyraziło się pozytywnie na temat sprawnej obsługi w Citi Handlowym oraz doceniło fakt, że kredyt gotówkowy można otrzymać w banku przez Internet, bez wychodzenia z domu. Chwalono też szybką decyzję i szybki przelew gotówki na konto, a przy tym ograniczone do minimum formalności. Część osób wspomniała również o atrakcyjnej ofercie kredytowej i o dobrym kontakcie z doradcą, a także o jasno napisanej umowie. Pozytywne o Citi Handlowy opinie w dużej części dotyczyły kredytu hipotecznego – ich autorzy wspominali o dobrych warunkach, niewielkim wkładzie własnym oraz korzystnym oprocentowaniu. Klienci chwalili sobie ponadto warunki spłaty i elastyczne podejście banku.  

W sieci pojawiły się również negatywne opinie o Citi Handlowym. Zwracano w nich uwagę na wysokie oprocentowanie, pobieranie opłat za usługi, które w innych bankach są darmowe, a także na wysokie wymagania banku co do kredytobiorców. Sporo głosów dotyczyło też długiego czasu oczekiwania na kredyt i konieczności dosyłania kolejnych dokumentów. Jednego z klientów zirytował również fakt, że choć kredyt miał być udzielony online, ostatecznie i tak poproszony on został o stawienie się w oddziale Citi Handlowy w celu podpisania umowy. Zaznaczamy jednak, że była to pojedyncza opinia i nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy faktycznie sytuacja taka miała miejsce.

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Citi Handlowym)

Jeśli chcemy wziąć w Citi Handlowy kredyt, to wybór mamy naprawdę spory i już to uznać należy za dużą zaletę tego banku. Uwagę zwracają ponadto wysokie kwoty kredytów – zarówno gotówkowego czy konsolidacyjnego, jak i np. hipotecznego. Plusem są ponadto niewielka ilość formalności, jasne warunki umowy, szybka decyzja kredytowa i szybki przelew gotówki na konto klienta. Co prawda kilka dostępnych w sieci o Citi Handlowy opinii sugerowało, że czas oczekiwania na decyzję kredytową jest dłuższy, niż zapewnia bank, jednak było ich niewiele. Ze szczegółowymi informacjami na temat każdego z kredytów możemy zapoznać się na stronie internetowej i to również uznajemy za dużą zaletę banku. Biorąc pod uwagę dostępne w sieci o Citi Handlowy opinie, za wadę banku uznajemy wysokie oprocentowanie, jednak zaznaczamy, że warto zweryfikować to na własną rękę, sprawdzając ranking wybranego rodzaju kredytów. 

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Mało formalności.
  • Jasne warunki umowy.
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybki przelew środków na konto.
  • Elastyczny okres kredytowania. 
  • Intuicyjna, bogata w informacje witryna internetowa.

 Wady

  • Wysokie oprocentowanie (na podstawie opinii dostępnych w Internecie).

Citi Handlowy – kontakt i logowanie

Zanim nawiążemy z Citi Handlowy kontakt warto sprawdzić rozbudowaną sekcję “Najczęściej zadawane pytania”, która znajduje się na witrynie banku. Aby porozmawiać z doradcą, możemy zadzwonić pod numer tel. (+48 22) 362 24 84 lub (+48 22) 692 24 84. Jeśli wolimy formę pisemną, do banku możemy również wysłać e-mail ([email protected]). Przedsiębiorcy mogą skorzystać też z dostępnego na witrynie formularza kontaktowego. 

Bank stawia na nowoczesność, dlatego dla wykonania wybranych operacji finansowych warto wykorzystać znajdujące się na stronie Citi Handlowy logowanie i tym samym uzyskać dostęp do swojego panelu klienta.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 1 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x