Pożyczka na dowód

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking najlepszych ofert na rynku.


Pożyczki na dowód, bez zaświadczeń przez internet: ranking

Ostatnia aktualizacja: czerwiec 2024

Ranking tworzony według najczęściej udzielanych pożyczek


Porównywarka pożyczek na dowód

Pożyczki na dowód od wielu już lat zyskują na popularności. Nic dziwnego, bo umożliwiają one dostęp do szybkiej gotówki przy ograniczonych do minimum formalnościach. Myliłby się jednak ten, kto stwierdziłby, że taką pożyczkę wziąć może każda osoba, która posiada dowód osobisty – nie jest tak do końca. Podobnie jak w przypadku innego rodzaju pożyczek, również pożyczki na dowód udzielane są pod pewnymi warunkami i charakteryzują się różnego rodzaju ograniczeniami. Za to firm, które je oferują, jest całkiem sporo, co pokazuje nasz zawierający pożyczki na dowód ranking.

Najlepsze pożyczki na dowód – gdzie szukać?

Firm, które udzielą nam pożyczki na dowód możemy poszukać w Internecie. Niestety będzie się to łączyło z koniecznością poświęcenia masy czasu na ich znalezienie. Podmioty, które mają w swojej ofercie pożyczki na dowód przez Internet nie zawsze piszą o tym na swoich witrynach wprost. Bywa, że aby się o tym dowiedzieć, będziemy zmuszeni dokładnie przejrzeć witrynę takiej firmy. Zdarza się, że odpowiedź znajdziemy szybko (np. w zakładce FAQ lub “Pytania i odpowiedzi”), ale może się też zdarzyć, że konieczne będzie zapoznanie się w tym celu z całym wzorem umowy, a to zabiera naprawdę sporo czasu. Nie możemy zapomnieć również o tych podmiotach, które co prawda reklamują się jako firmy udzielające pożyczki na dowód osobisty od ręki, jednak w rzeczywistości oczekują od pożyczkobiorcy np. zaświadczeń o dochodach. O czym zresztą również często dowiemy się dopiero po przejrzeniu kilku kolejnych podstron na ich witrynach lub podczas wczytywania się w warunki umowy… Jak zatem szybko sprawdzić, które firmy pożyczkowe faktycznie mają w swojej ofercie to, czego szukamy? Oczywiście korzystając z naszego rankingu!

Znajdź pożyczkę na dowód w wygodnym rankingu

Nasz zawierający pożyczki na dowód ranking stworzyliśmy po to, by w jednym miejscu znalazły się najbardziej atrakcyjne oferty, jakie w chwili obecnej znajdują się na rynku. Wybierając je, wzięliśmy pod uwagę nie tylko korzystne oprocentowanie czy elastyczny okres kredytowania. Sprawdziliśmy również, jak szybko rozpatrywany jest wniosek klienta i jak długo czekać trzeba na zasilenie konta potrzebną gotówką. Pod lupę wzięliśmy też opłaty dodatkowe związane z wzięciem pożyczki oraz to, czy pierwsza pożyczka na dowód jest (lub nie jest) za darmo. Przyjrzeliśmy się ponadto innego rodzaju udogodnieniom dla klientów, takim jak chociażby możliwość refinansowania pożyczki czy możliwość potwierdzenia konta bankowego bez wysyłania przelewu weryfikacyjnego.

Ranking pożyczek na dowód przez Internet – codzienna aktualizacja

Na bieżąco obserwujemy rynek pożyczkowy i pojawiające się na nim nowe oferty. Jeśli któraś z nich okaże się szczególnie atrakcyjna dla klientów, natychmiast trafia do naszego rankingu. Czuwamy również nad tym, by zawarte w zestawieniu informacje były aktualne i w razie potrzeby modyfikujemy wybrane oferty. Nasz ranking to zatem doskonałe źródło wiedzy o propozycjach firm, które oferują pożyczki na dowód online.

Pożyczki na dowód dostępne przez Internet

Na czym właściwie polegają pożyczki na dowód przez Internet? Czy firmy, które je oferują wychodzą z założenia, że wszyscy klienci są uczciwi i wypłacalni, a zatem pożyczkę otrzyma każda osoba, która o nią zawnioskuje? Oczywiście nie. Dowód osobisty faktycznie jest tu jedynym dokumentem, jakiego będziemy potrzebować, by wypełnić wniosek, co jednak wcale nie oznacza, że firma oferująca pożyczki na dowód online podejmie decyzję wyłącznie na jego podstawie. Byłoby to wyjątkowo nierozsądne i mało bezpieczne. Owszem – firmy pożyczkowe znane są z tego, że przy rozpatrywaniu wniosków są bardziej elastyczne niż tradycyjne banki, jednak nie oznacza to, że wykazują się przy tym naiwnością.

Pożyczka na dowód – co jest potrzebne, aby ją otrzymać?

Klient, który chce skorzystać z oferty pożyczki na dowód przez Internet, poza tym dokumentem tożsamości musi mieć własne konto bankowe oraz własny numer telefonu komórkowego. Warunkiem udzielenia pożyczki będzie również brak wpisów w rejestrach dłużników, choć od tej reguły zdarzają się wyjątki (nie wszyscy pożyczkodawcy sprawdzają na przykład bazę BIK). Nie są natomiast wymagane udokumentowane dochody. Pewnym ograniczeniem jest z kolei dopuszczalny wiek pożyczkobiorcy. Wbrew pozorom nie każda osoba, która ukończy osiemnasty rok życia i odbierze swój dowód osobisty, może natychmiast wnioskować o gotówkę w każdej firmie, która pożyczki na dowód online oferuje. Wiele firm, by ograniczyć ryzyko, decyduje się bowiem na podniesienie dolnej granicy wiekowej np. do 20, 22 czy 25 lat. Podobnie sytuacja przedstawia się również w przypadku granicy górnej – są firmy, które w ogóle takowej nie wprowadzają, ale są też takie, w których osoba mająca więcej niż np. 70 czy 75 lat nie będzie mogła wnioskować o pożyczkę na dowód osobisty od ręki.

Jak wziąć pożyczkę na dowód online?

Wnioskowanie o pożyczkę na dowód online nie powinno sprawić problemu nawet tym osobom, które na co dzień nie mają do czynienia z komputerem. Firmy pożyczkowe dbają o to, by ich witryny internetowe były maksymalnie intuicyjne i proste w obsłudze, a cały proces wnioskowania przebiegał bezproblemowo.

Suwaki – łatwe ustalenie wysokości i czasu trwania pożyczki na dowód

Większość firm umieszcza suwaki bezpośrednio na stronie głównej. Na pierwszym z nich ustawiamy wysokość pożyczki, która nas interesuje, na drugim z kolei długość okresu kredytowania. Na ogół w pobliżu suwaków od razu znajdują się też informacje dotyczące kosztu pożyczki, jako że firmy szczególnie dbają o jasne warunki związane z zaciągnięciem zobowiązania.

Wniosek o pożyczkę

Po ustawieniu odpowiednich wartości na suwakach kliknąć musimy w przycisk znajdujący się obok nich (zwykle o nazwie “Weź pożyczkę”). Gdy to zrobimy, przeniesieni zostaniemy na podstronę z wnioskiem do wypełnienia. Uzupełnienie pól formularza nie powinno raczej sprawić nam problemu, jednak w razie wątpliwości skorzystać możemy z pomocy konsultanta (telefonicznej lub – w niektórych przypadkach – przez znajdujący się na witrynie czat). We wniosku wpisujemy zwykle jedynie podstawowe dane osobowe i kontaktowe. O to, na co przeznaczyć chcemy pieniądze nikt nas nie zapyta, jako że pożyczki na dowód to z założenia pożyczki na dowolny cel.

Weryfikacja wniosku i wysłanie pieniędzy na konto

Firmy pożyczkowe znane są z tego, że wnioski o pożyczkę weryfikowane są w nich bardzo szybko – nierzadko nawet w ciągu kilku minut. Niekiedy cały proces opóźnia się z powodu konieczności przesyłania na konto pożyczkodawcy przelewu weryfikacyjnego, tym niemniej coraz więcej firm odchodzi od tego rozwiązania, proponując natychmiastową weryfikację konta (systemy Kontomatik i Instantor). Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet w ciągu kilku sekund (część pożyczkodawców wysyła przelewy natychmiastowe, część z kolei ma konta w kilku najpopularniejszych bankach). Jeśli wybrany przez nas pożyczkodawca nie stosuje tych rozwiązań, na ogół i tak możemy spodziewać się pieniędzy na koncie już podczas najbliższej sesji przychodzącej. Firmy pożyczkowe wiedzą, że to właśnie szybki przelew gotówki na konto bankowe ma dla klientów znaczenie szczególne i przykładają do tej kwestii bardzo dużą wagę.

Pożyczka na dowód osobisty od ręki – czytajmy umowy!

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty pożyczki na dowód z rankingu, powinniśmy bardzo dokładnie zapoznać się z umową. Zwróćmy uwagę na odsetki, prowizje i innego rodzaju opłaty dodatkowe. Sprawdźmy, czy pożyczkodawca daje możliwość refinansowania pożyczki. Upewnijmy się również, jak prawidłowo dokonywać spłaty zobowiązania oraz co zrobić, jeśli z jakichś względów nie będziemy w stanie uregulować go w terminie. Warto poznać wszystkie te warunki i obostrzenia, by w przyszłości uniknąć niemiłych niespodzianek.

Najnowsze artykuły