5 maja 2020

BNP Paribas – opinie, kredyty i kontakt

BNP Paribas – opinie, kredyty i kontakt
BNP Paribas Bank Polska S.A. to bank uniwersalny, który utworzony został w roku 1975 jako Bank Gospodarki Żywnościowej. Jest on częścią międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas i oferuje swoje produkty zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom.

Bank ma w swojej ofercie kilka rodzajów kredytów: gotówkowy, samochodowy, ratalny (w sklepach internetowych i tradycyjnych), odnawialny i hipoteczny. Każdemu z tych rozwiązań przyjrzymy się dziś nieco bliżej i spróbujemy wskazać ich wady i zalety. Przeanalizujemy także dostępne w Internecie o BNP Paribas opinie jego klientów. Dowiemy się również, w jaki sposób można skontaktować się z doradcą banku oraz w jak przeprowadzić na witrynie BNP Paribas logowanie. 

Kredyt w BNP Paribas – warunki i informacje

Oferowany przez BNP Paribas kredyt gotówkowy to możliwość otrzymania pieniędzy na dowolny cel, w kwocie od 1 000 zł do nawet 200 000 zł. Okres kredytowania to maksymalnie 10 lat, a prowizja wynieść może 0%, jednak tylko gdy skorzystamy z dodatkowego ubezpieczenia. Na swojej witrynie bank zamieścił wygodny kalkulator kredytowy, dzięki któremu szybko sprawdzimy wstępne warunki naszego zobowiązania. Wniosek o kredyt złożyć możemy online. 

Kredyt samochodowy w BNP Paribas wziąć możemy na okres od 6 miesięcy do 10 lat. Maksymalna kwota to aż 500 000 zł, a za dodatkową opłatą mamy możliwość przedłużenia gwarancji na 3 lata. Bank nie stawia przy tym żadnych ograniczeń w kwestii wieku pojazdu i może być on zarówno nowy, jak i używany. 

W BNP Paribas kredyt ratalny występuje w dwóch wersjach: dla sklepów internetowych i dla sklepów tradycyjnych. Ten pierwszy wziąć możemy przez Internet, a kredytowanie zakupów zaczyna się już od kwoty 100 zł. Ten drugi to z kolei szybka decyzja kredytowa i możliwość wnioskowania o kredyt w wybranych sklepach, oznaczonych logo Banku BNP Paribas. Dla obu kredytów RRSO wynosi 0%.

Bank ma również do zaproponowania kredyt odnawialny w koncie. Co istotne, nie pobiera żadnej prowizji za jego uruchomienie. Kwota limitu wynieść może od 1 000 zł do 100 000 zł. Okres kredytowania to 12 miesięcy, jednak z możliwością przedłużenia na kolejne roczne okresy. Każdy wpływ na konto automatycznie zwiększa dostępny limit, a odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty kredytu.

Oferowany przez BNP Paribas kredyt hipoteczny zaczyna się od kwoty 50 000 zł i może być wzięty na maksymalnie 30 lat. Raty mogą być tu równe lub malejące. Do 15% kwoty kredytu przeznaczyć można na dowolny cel. Bank daje ponadto możliwość karencji w spłacie i zapewnia bogaty pakiet ubezpieczeń w zróżnicowanych wariantach. Prowizja za udzielenie kredytu zaczyna się już od 0%.

BNP Paribas – opinie

Aby sprawdzić, co sądzą o ofercie banku sami jego klienci, przeanalizowaliśmy pojawiające się w sieci o BNP Paribas opinie. Niestety było ich zbyt mało, byśmy mogli na ich podstawie stwierdzić, że faktycznie to i to działa, a z kolei to i to nie działa w banku jak należy. Potraktujmy je zatem jedynie jako wskazówki.

Kilka osób pozytywnie wypowiedziało się na temat samego przyznawania kredytów, które było zwykle szybkie i bezproblemowe, zwłaszcza w przypadku kredytów gotówkowych. Chwalono również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki online, bez wychodzenia z domu. Uznanie zyskało też dodatkowe ubezpieczenie, przede wszystkim z uwagi na jego niewielki koszt. Klienci dobrze oceniali warunki kredytu gotówkowego, aby jednak samemu się o tym przekonać, najlepiej rzucić okiem na ranking kredytów, w którym będziemy mieć porównanie co najmniej kilku różnych ofert z rynku. Jeśli zdecydujemy się już na któryś z nich, pamiętajmy, by bardzo szczegółowo zapoznać się też z warunkami umowy kredytowej. Klienci BNP Paribas byli też na ogół zadowoleni z wysokości comiesięcznych rat. Część osób wspominała również, że bank jest elastyczny, działa bardzo sprawnie i stawia na dobro klienta. 

W Internecie pojawiły się również negatywne o BNP Paribas opinie. Klienci narzekali głównie na jakość obsługi i wysokie oprocentowanie, a także na długi czas oczekiwania na decyzję dotyczącą przyznania oferowanego przez bank kredytu hipotecznego. 

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w BNP Paribas)

Niemal każda osoba poszukująca kredytu znajdzie w BNP Paribas propozycję odpowiednią dla siebie i już samo to uznajemy za zaletę tego banku. Na uwagę zasługują ponadto elastyczne warunki, zarówno jeśli chodzi o kwoty, jak i czas kredytowania. W wielu przypadkach prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%, za co również należy się duży plus. Podobnie jak za oferowane do kredytów ubezpieczenia. W przypadku kredytu gotówkowego za zaletę uznajemy fakt, że na witrynie znalazł się wygodny w użyciu kalkulator kredytowy. Skorzystanie z niego pozwoli nam poznać wstępne warunki naszego zobowiązania. Z kolei w przypadku kredytu ratalnego uwagę zwraca 0% RRSO. Szybka decyzja kredytowa i szybki przelew gotówki na konto klienta to również pozytywne strony oferty. 

Choć w sieci pojawiły się negatywne o BNP Paribas opinie, to, jak już zaznaczyliśmy, było ich stanowczo zbyt mało, aby na ich podstawie wyciągnąć jakieś wnioski. Może się oczywiście zdarzyć, że na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego my również czekać będziemy bardzo długo, ale może być też tak, że otrzymamy ją naprawdę szybko (bo i takie głosy pojawiły się w Internecie). 

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Elastyczne warunki.
  • Prowizja 0% dla wybranych kredytów.
  • Ubezpieczenia do kredytów.
  • 0% RRSO dla kredytu ratalnego.
  • Kalkulator kredytu na witrynie banku.
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybki przelew gotówki na konto klienta. 

 Wady

  • Brak

BNP Paribas – kontakt i logowanie

Infolinia BNP Paribas czynna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby porozmawiać z doradcą, wystarczy zadzwonić pod numer 801 321 123 lub +48 22 134 00 00. Na stronie banku udostępniona została również możliwość porozmawiania z doradcą przez chat. Aby nawiązać z BNP Paribas kontakt możemy też wysłać pytanie za pomocą formularza, który także znajduje się na stronie internetowej podmiotu.

Dostępne na witrynie BNP Paribas logowanie daje możliwość dostępu do panelu klienta (przycisk “Zaloguj” znajduje się w górnej części witryny, po prawej stronie). Po zalogowaniu klient ma możliwość wykonania dużej części operacji online, bez konieczności wizyty w oddziale. 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 1 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
4 lat temu

Jestem klientem Banku BNP Paribas już od dawna i muszę przyznać, że spełniają oni wszystkie moje wymagania odnośnie prowadzenia konta, a w ostatnich miesiącach podpisałem z nimi umowę na kredyt, sporym plusem jest też ich kalkulator kredytu.

Andrzej
4 lat temu

Mogą być jakieś powody czasu przyznawania kredytów hipotecznych, czy to całkowicie losowe sytuacje?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x