5 maja 2020

Alior Bank – opinie, kredyty i kontakt

Alior Bank – opinie, kredyty i kontakt
Alior Bank działa na rynku od roku 2008 i jest bankiem uniwersalnym. Z jego usług korzysta obecnie ponad 4 miliony klientów. W 2015 roku nastąpiła fuzja prawna Alior Banku z Meritum Bank, a w 2016 roku została do niego włączona wydzielona część Banku BPH S.A.

Alior Bank ma w swojej ofercie kilka różnych rodzajów kredytów: gotówkowy (“Pożyczka z Mikrokosztami”), odnawialny, ratalny oraz hipoteczny. Jakie warunki charakteryzują każdą z tych propozycji? Co mówią dostępne w sieci o Alior Bank opinie? W jaki sposób możemy skontaktować się z przedstawicielem banku? Jak wygląda w Alior Bank logowanie do panelu klienta? Na te i kilka innych pytań spróbujemy udzielić dziś odpowiedzi. 

Kredyt w Alior Bank – warunki i informacje

“Pożyczka z Mikrokosztami” to kredyt gotówkowy w Alior Bank, w którym miesięcznie zapłacimy nie więcej niż 6 zł za każde pożyczone 1000 zł (na okres od 53 miesięcy). Kwota maksymalna, jaką możemy otrzymać, to nawet 200 000 zł. Okres kredytowania wynieść może od 2 do 5 lat. Wniosek o kredyt złożyć można online, a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel. Bank daje dodatkowo możliwość konsolidacji kredytów zaciągniętych przez nas wcześniej u innych podmiotów. 

Oferowany przez Alior Bank kredyt odnawialny (“Limit odnawialny w rachunku”) to szansa na szybkie otrzymanie dodatkowych środków pieniężnych, które przeznaczyć możemy na dowolne cele. Limit uznawany jest indywidualnie i przyznany zostaje na 12 miesięcy, jednak z możliwością późniejszego odnowienia. Środki z limitu zwiększają saldo naszego rachunku, a każdy wpływ automatycznie spłaca limit. Złożenie wniosku o kredyt umożliwia nam w Alior Bank bankowość internetowa.

Kredyt ratalny w Alior Bank możemy otrzymać w sklepie współpracującym z bankiem. Uwagę zwraca wysoka kwota maksymalna, która wynieść może nawet 80 000 zł (do 20 000 zł wziąć możemy na oświadczenie). Bank zapewnia o szybkiej decyzji kredytowej (nawet w 15 minut) i korzystnych ratach. Okres spłaty kredytu ratalnego może wynieść maksymalnie 120 miesięcy. 

W Alior Bank kredyt hipoteczny występuje w dwóch wersjach. “Własne M w wielkim mieście” to kredyt na mieszkanie w miastach: Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz Wrocławiu. Jego kwota maksymalna wynieść może 700 000 zł. Kredyt hipoteczny “Megahipoteka” to z kolei szeroki zakres kredytowania i możliwość wyboru waluty (PLN/EUR/USD/GBP). Alior bank wymaga jedynie 10% wkładu własnego dla swoich kredytów hipotecznych. 

Alior Bank – opinie

Znalezione przez nas w sieci o Alior Bank opinie pozytywne dotyczyły bardzo wielu kwestii pośrednio i bezpośrednio związanych z udzielanymi przez bank kredytami. O kredycie gotówkowym część osób wypowiedziało się jako o ofercie bardzo korzystnej dla klienta. Doceniły one zarówno wysokie kwoty maksymalne, jak i wygodne w spłacie raty. Jedna z osób podkreśliła, że gdy spóźniła się ze spłatą, wspólnie z doradcą ustalili dzień spłaty i był to dogodny dla niej termin (bank oceniła ona jako “pomocny”). Inna osoba uznała ofertę kredytową banku za bardzo dobrą, podkreślając przy tym, że korzysta z wielu usług Alior Banku i jest z nich bardzo zadowolona. O szybkiej decyzji kredytowej i szybkim przelaniu pieniędzy na konto wspominali zarówno klienci, którzy w wzięli Alior Bank kredyt hipoteczny, jak i ci, którzy zdecydowali się na inny rodzaj kredytu. Wiele osób podkreślało też w swoich opiniach, że są bardzo zadowolone z miłej, pomocnej i profesjonalnej obsługi. 

W Internecie natrafiliśmy też na mniej pozytywne o Alior Bank opinie. Część klientów narzekała na wysokie prowizje, jednak to  warto sprawdzić samemu – najpierw zaglądając do rankingu kredytów, później zaś dokładnie zapoznając się z warunkami umowy. Kilku innym osobom nie spodobało się, że Alior Bank odmówił im udzielenia kredytu. Zakładamy jednak, że miał on ku temu ważne powody. Najwięcej opinii negatywnych dotyczyło windykacji – klienci narzekali, że gdy nie zapłacili raty na czas, otrzymywali od banku bardzo wiele telefonów z przypomnieniami. Trzeba jednak pamiętać, że taka procedura ma miejsce w większości banków i nie jest tak naprawdę niczym niezwykłym. 

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Alior Bank)

W Alior Bank mamy możliwość wybrania spośród kilku rodzajów kredytów i bez przesady można powiedzieć, że niemal każdy znajdzie tu produkt dostosowany do swoich potrzeb. Kwoty maksymalne kredytów są wysokie – nie tylko w przypadku kredytu hipotecznego, ale i pozostałych. Za elastyczny okres kredytowania również należy się plus. O część kredytów wnioskować można online, co również uznać trzeba za zaletę. Podobnie jak szybką decyzję kredytową i szybki przelew pieniędzy na konto kredytobiorcy. Na dobrą ocenę zasługuje też w Alior Bank bankowość internetowa. Witryna spełnia swoją rolę informacyjną, a każdy z dostępnych kredytów został na niej dokładnie opisany. Aby pozostać obiektywnymi, za wadę banku uznajemy zdecydowaną windykację, choć, jak już wspomnieliśmy, procedury takie są w pełni uzasadnione. Decydując się na wzięcie kredytu musimy dobrze przemyśleć, czy aby na pewno będziemy w stanie terminowo spłacać nasze zobowiązanie. 

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Elastyczny okres kredytowania.
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybki przelew gotówki na konto klienta. 
  • Witryna internetowa banku. 

 Wady

  • Zdecydowana windykacja (na podstawie opinii dostępnych w Internecie).

Alior Bank – kontakt i logowanie

Obsługiwana przez Alior Bank infolinia czynna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i funkcjonuje pod numerami 19 502 oraz +48 12 370 70 00. Na swojej witrynie bank udostępnia również formularz kontaktowy. Do doradcy wysłać możemy również e-maila ([email protected]) jeśli właśnie w taki sposób wolimy nawiązać z Alior Bank kontakt.

W prawej górnej części witryny Alior Bank logowanie można przeprowadzić naciskając żółty przycisk “Zaloguj”. Po wykonaniu tej operacji uzyskamy dostęp do panelu klienta, z poziomu którego będziemy mogli zrealizować wybrane operacje finansowe online, bez konieczności odwiedzania oddziału czy dzwonienia na infolinię. 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 5 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
3 lat temu

Jako klient banku mogę polecić ich usługi, jestem właśnie w trakcie finalizowania umowy kredytowej, na korzystnych dla mnie warunkach,

1
0
Would love your thoughts, please comment.x