27 kwietnia 2020

Bank Pekao S.A. – opinie, kredyty i kontakt

Bank Pekao S.A. – opinie, kredyty i kontakt
Bank Pekao S.A. to polski bank uniwersalny. Założony został w roku 1929 jako państwowy bank komercyjny, a od roku 1998 notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To właśnie Bank Pekao S.A. jako pierwszy w Polsce uruchomił bankomat i wydał pierwszą kartę kredytową, a także uruchomił biuro maklerskie i w praktyce zastosował w bankowości biometrię.

Bank ma obecnie bardzo bogatą ofertę kredytów (część z nich występuje na stronie internetowej podmiotu pod hasłem “pożyczka”) dla swoich klientów: kredyt gotówkowy na dowolny cel, kredyt na spłatę innych pożyczek, kredyt na remont, kredyt eko, kredyt studencki oraz kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom. Jak przedstawia się oferta kredytów banku na tle konkurencji? Co mogą powiedzieć nam dostępne w sieci o Pekao opinie? Jak najłatwiej skontaktować się z doradcą i jakie możliwości daje w Pekao logowanie online? O tym wszystkim dowiemy się już za chwilę. 

Kredyt w Pekao S.A. – warunki i informacje

Oferowany przez Pekao kredyt na dowolny cel zainteresuje przede wszystkim osoby, którym zależy na szybkim dostępie do dodatkowej gotówki. Pożyczyć możemy tu nawet 150 000 zł i, co istotne, nie musimy posiadać w Pekao konta (bank przeleje pieniądze na wskazany przez nas rachunek). Spłatę rat można odłożyć o 3 miesiące, a okres spłaty wynieść może nawet 7 lat. 

Jeśli chcemy uporządkować swoje finanse i wszystkie nasze zobowiązania spłacać w jednej, wygodnej racie, możemy wnioskować o kredyt na spłatę innych pożyczek (konsolidacyjny) w Pekao. Tu również okres karencji wynosi 3 miesiące, a spłacać możemy kredyty zaciągnięte w innych bankach (np. kredyt samochodowy, gotówkowy czy debet w koncie). 

Osobna propozycja to oferowany przez Pekao kredyt na remont. Kwota maksymalna to aż 150 000 zł, przy czym bank nie wymaga, by przedstawiać mu faktury za zakupy. Spłacać zobowiązanie możemy nawet przez 7 lat, a pierwszą ratę również uiścić dopiero za trzy miesiące od momentu podpisania umowy kredytowej. 

Od 5 000 do aż 50 000 zł wynieść może kwota kredytu eko. By z niego skorzystać, minimum 80% środków przeznaczyć musimy na cele ekologiczne. W zamian nie tylko nie zapłacimy prowizji, ale również skorzystamy z niższego RRSO. Oferowany w Pekao kredyt eko spłacić musimy maksymalnie w ciągu 7 lat. 

Studentów i doktorantów zainteresować może oferowany przez Pekao kredyt studencki na preferencyjnych warunkach. Jest on nisko oprocentowany, a spłaty dokonujemy dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Kredyt ten wypłacany jest w transzach miesięcznych. 

Kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom to kolejna propozycja Banku Pekao S.A. Co istotne, może on zostać udzielony również na spłatę innego kredytu mieszkaniowego, a także na zakup działki. Wybrać możemy tu stałą lub zmienną stopę procentową, a bank sfinansuje do 90% wartości nieruchomości. Raty kredytu mogą być równe lub malejące. Skorzystać możemy również z wakacji kredytowych (maksymalnie do 12 miesięcy). 

Bank Pekao S.A. – opinie

Dostępne w sieci o Pekao opinie mogą powiedzieć sporo zarówno o mocnych, jak i o słabych stronach oferty kredytowej tego podmiotu, dlatego postanowiliśmy dokładnie je przeanalizować. Na podstawie tych z nich, które powtarzały się najczęściej, wyciągnęliśmy również pewne wnioski. 

Spore grono klientów wyraziło o Pekao opinie, w których podkreślali szybką, często niemal natychmiastową decyzję banku o przyznaniu kredytu (lub o odmowie jego przyznania). Doceniano również niskie raty i szybki przelew pieniędzy na konto, a także małą ilość formalności. Wiele osób pozytywnie wyraziło się również o samych warunkach kredytowych (w szczególności w odniesieniu do kredytu gotówkowego). W przypadku kredytu hipotecznego klienci podkreślali też elastyczne podejście banku (w domyśle – możliwość negocjowania warunków). Opinie te pozwalają na wyciągnięcie wniosku, że bank stawia przede wszystkim na zadowolenie klienta.

Dostępne w sieci o Pekao opinie nie były wyłącznie pozytywne. Część klientów negatywnie wypowiedziało się na temat krótkiego okresu kredytowania (przy kredycie gotówkowym), co sprawiło, że ich comiesięczne raty były stosunkowo spore. Kilka osób stwierdziło również, że warunki kredytów w Pekao są mało korzystne, to jednak najlepiej sprawdzić samemu, korzystając chociażby z gotowych rankingów, w których znajdziemy podstawowe informacje dotyczące kredytów oferowanych przez inne banki. Oczywiście na dalszym etapie należy też dokładnie zapoznać się z zaproponowaną nam umową kredytową. 

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Pekao)

Bank Pekao ma w swojej ofercie wiele rodzajów kredytów – zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw. Sprawną decyzję kredytową oraz szybki przelew z pewnością uznać można za zalety tego kredytodawcy, podobnie jak małą ilość formalności związanych z otrzymaniem zobowiązania, zwłaszcza gdy mówimy o kredycie gotówkowym. Na uwagę zasługują też stosunkowo wysokie kwoty kredytów i elastyczny okres kredytowania. Byliśmy ponadto pozytywnie zaskoczeni rozbudowaną i bogatą w informacje witryną internetową Banku Pekao S.A. – bez problemu znajdziemy na niej wszystko, co w związku z kredytami może nas zainteresować. Za duży plus uznajemy również elastyczne podejście banku do klientów oraz możliwość odłożenia spłaty rat części kredytów o 3 miesiące.

Za wadę kredytów w Pekao uznajemy mało korzystne warunki kredytowe, jednak jak już wspominaliśmy, najlepiej zweryfikować to samemu, korzystając z gotowego rankingu kredytów. 

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Elastyczny okres kredytowania. 
  • Mało formalności.
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybki przelew na konto.
  • Możliwość odłożenia spłaty rat o 3 miesiące.
  • Rozbudowana, bogata w informacje witryna internetowa.

 Wady

  • Mało korzystne warunki kredytowe (na podstawie opinii dostępnych w sieci)

Bank Pekao S.A. – kontakt i logowanie

W Banku Pekao infolinia dla klientów indywidualnych czynna jest całą dobę, 7 dni w tygodniu. Z doradcą skontaktować możemy się pod numerami telefonów +48 (22) 59 12 232 i 801 365 365. Na witrynie banku mamy również możliwość zamówienia rozmowy z konsultantem (ikonka “Zamów kontakt”). Jeśli chcemy do banku napisać, wiadomość wysłać należy na adres e-mail: [email protected]

Na witrynie Pekao logowanie można przeprowadzić korzystając ze znajdującej się w prawym górnym rogu ikonki “Zaloguj się”. Po zalogowaniu dużą część operacji finansowych związanych z naszym kredytem zrealizować możemy w Pekao online. 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 1 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
4 lat temu

Mam w tym banku kredyt już od ponad pół roku, była to chyba najbardziej korzystna oferta dla mnie samego, łatwa w obsłudze aplikacja mobilna.

Stanisław
4 lat temu

Nie rozumiem kredytu eko. Co musiałbym kupić, żeby przeznaczyć 80% środków na cele ekologiczne? Co jest uznawane za cele ekologiczne?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x