27 kwietnia 2020

mBank – opinie, kredyty i kontakt

mBank – opinie, kredyty i kontakt
Bank rozpoczął działalność na polskim rynku w 1986 jako Bank Rozwoju Eksportu. Od roku 2013 funkcjonuje pod nazwą mBank. Specjalizuje się w obsłudze wszystkich grup klientów, jest zatem bankiem uniwersalnym. Świadczy kompleksowe usługi z zakresu bankowości detalicznej, firmowej, prywatnej i korporacyjnej. mBank jest czwartym bankiem w Polsce pod względem wielkości aktywów i od lat pozostaje synonimem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bankowości (to pierwszy w Polsce bank w pełni internetowy).
W swojej ofercie ma on następujące rodzaje kredytów: gotówkowe, odnawialne, samochodowe, hipoteczne oraz firmowe. Jakie zalety i jakie wady mają oferowane przez mBank kredyty? W jaki sposób możemy nawiązać kontakt z tą instytucją finansową? Czy znalezione w sieci o mBank opinie są pozytywne, czy może negatywne? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za moment.

Kredyt w mBanku – warunki i informacje

Oferowany przez mBank kredyt gotówkowy to propozycja dla tych wszystkich, którzy chcieliby otrzymać potrzebną gotówkę naprawdę szybko (można mieć ją nawet w 15 minut). Aby poznać całkowity koszt kredytu i wysokość miesięcznej raty wystarczy posłużyć się wygodnymi suwakami, na których ustawić możemy zarówno wysokość zobowiązania, jak i okres jego spłaty. Pożyczyć możemy od 500 zł do aż 150 000 zł, a kredyt spłacać od 3 do nawet 120 miesięcy. 

Kredyt odnawialny aktualnie dostępny jest w promocji – 0 zł odsetek i tylko 50 gr miesięcznie za każde pożyczone 100 zł. Również tutaj mamy szansę na otrzymanie dodatkowych pieniędzy w 15 minut, a każdy wpływ na konto odnawia wykorzystany limit. 

Wśród propozycji kredytowych mBanku znajdziemy również kredyt samochodowy na zakup nowego lub używanego auta (0 zł wpłaty własnej i kwota do nawet 450 000 zł na okres od 6 do 120 miesięcy) oraz kredyt firmowy (do 200 000 zł na maksymalnie 84 miesiące, z możliwością zawieszenia rat na 3 miesiące).  

W chwili obecnej na witrynie banku widnieje informacja o promocji “Wiosenna przeprowadzka”. Oferowany przez mBank kredyt hipoteczny ma teraz obniżoną marżę, jednak aby z promocji skorzystać musimy przystąpić do Ubezpieczenia na Życie na okres co najmniej 5 lat oraz zapewnić wpływ swojego comiesięcznego wynagrodzenia na rachunek mBanku. Kredyt hipoteczny w mBank przeznaczyć możemy na zakup mieszkania lub domu, na budowę domu, a także na remont, wykończenie oraz zakup działki. Minimalna kwota kredytu to 150 000 zł, a okres kredytowania – do 420 miesięcy. Zobowiązanie spłacać można tu w ratach równych lub malejących. Dostępny w mBank kredyt hipoteczny udzielany jest bez prowizji. 

mBank – opinie

Aby dowiedzieć się, czy klienci banku są zadowoleni z proponowanych przez ten podmiot kredytów, postanowiliśmy przeanalizować dostępne w sieci o mBank opinie – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim te z nich, które często się powtarzały, a jednocześnie dotyczyły tych samych kwestii.

Zdecydowana większość opinii pozytywnych koncentrowała się na kwestiach dotyczących szybkiej decyzji kredytowej oraz szybkiego przelewu pieniędzy na konto (jednak z osób wspomniała, że nie było to 15 minut, a zaledwie 2 minuty). Klienci podkreślali również mało formalności (często obyło się bez przedstawiania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów). Sporo osób stwierdziło też, że oferowany przez mBank kredyt otrzymały one bez żadnych problemów (głównie dotyczyło to kredytów gotówkowych). Część opiniodawców pozytywnie wypowiadała się o indywidualnym podejściu do klienta, prostym wniosku kredytowym oraz korzystnej wysokości rat (m.in. dzięki możliwości wybrania długiego okresu kredytowania). Nie brakowało również głosów określających kredyt w mBanku jako jedną z najtańszych ofert na rynku, to jednak każdy zweryfikować powinien na własną rękę (polecamy skorzystanie w tym celu z gotowego rankingu kredytów). Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, to wiele osób zwróciło uwagę na fakt, że często to właśnie w tym banku udało im się go otrzymać, podczas gdy w wielu innych bankach spotkali się z odmową. 

Opinie o mBank online nie zawsze były wyłącznie pozytywne. Część klientów narzekała na bardzo długi czas oczekiwania na decyzję kredytową, inni z kolei twierdzili, że oferowany przez mBank kredyt hipoteczny nie jest zbyt tani.

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w mBanku)

Zaletą oferowanych przez mBank kredytów jest z pewnością ich duże zróżnicowanie – niemal każdy znajdzie tu propozycję, która ma szansę go zainteresować. Zakładka “Kredyty” na stronie internetowej banku ma pozycję “Aktualne promocje”, w której w jednym miejscu znalazły się kredyty oferowane na specjalnych warunkach, często z zerową prowizją. Uwagę zwracają wysokie kwoty kredytów, a także długi okres kredytowania (np. spłatę kredytu gotówkowego rozłożyć możemy na 120 miesięcy, a hipotecznego – na 35 lat). Mało formalności, prosty wniosek, szybka decyzja i szybki przelew pieniędzy na konto to kolejne zalety kredytów w mBanku. Jeśli chodzi o wady, to tutaj pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim pojawiające się w sieci o mBank opinie. Idąc ich tropem, minus dajemy za wysoki koszt kredytu hipotecznego. Zaznaczamy jednak, że warto zweryfikować to samemu, na początek sprawdzając wspomniany już ranking kredytów. 

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Częste promocje (np. 0% prowizji za udzielenie kredytu).
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Elastyczny okres kredytowania.
  • Indywidualne podejście do klienta.
  • Mało formalności.
  • Prosty wniosek.
  • Szybka decyzja.
  • Szybki przelew gotówki na konto. 

Wady

  • Wysoki koszt kredytu hipotecznego (na podstawie opinii dostępnych w Internecie).

mBank – kontakt i logowanie

W mBank infolinia nosi nazwę mLinia, a pomoc konsultanta uzyskać możemy pod dwoma numerami telefonów: 801300800 i 42 6 300 800. Aktualnie, ze względu na większą niż zwykle liczbę połączeń, mBank wyłączył czasowo opcję wideo. Z bankiem możemy również skontaktować się przez popularny program Messenger. 

Dostępne w mBank logowanie umożliwia klientowi dostęp do profilu, w którym znajdzie on wszystkie informacje dotyczące swojego kredytu, a także innych produktów bankowych, z jakich w danej chwili korzysta. Z poziomu profilu będzie mógł on również dokonać na mBank online wybranych operacji finansowych. 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
4 lat temu

Zakładka z promocjami kredytów to świetny pomysł! Wszystko w jednym miejscu, dostępne dla klienta, bez szukania i porównywania, super, mnie się pomysł podoba

1
0
Would love your thoughts, please comment.x