27 maja 2020

Inbank – opinie, kredyty i kontakt

Inbank – opinie, kredyty i kontakt
Inbank to bank z Estonii. Jego usługi dostępne są dla klientów na ośmiu rynkach europejskich (w Polsce działa poprzez Oddział, na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej). Specjalizuje się w finansowaniu zakupu dóbr i usług partnerów handlowych (ma ich blisko cztery tysiące) i dostarczaniu rozwiązań ratalnych dla sektorów medycznego i ubezpieczeniowego, marketplace’ów finansowych oraz dla eCommerce. W jego ofercie znajdziemy kredyt gotówkowy, ratalny oraz samochodowy, a także atrakcyjne lokaty z wysokim oprocentowaniem. Te ostatnie zostały zresztą wiceliderem rankingu Bankier.pl w kategorii lokat na 6 i 12 miesięcy bez dodatkowych warunków na kwiecień 2020.

Celem naszej analizy będzie sprawdzenie, jakie są plusy i minusy proponowanych przez Inbank rozwiązań. Przekonamy się też, co mogą powiedzieć nam dostępne w sieci o Inbank opinie. Zajrzymy również na stronę internetową podmiotu oraz sprawdzimy, w jaki sposób możemy nawiązać z przedstawicielem Inbank kontakt i jak wygląda logowanie do panelu klienta. 

Kredyt w Inbank – warunki i informacje

Oferowany przez Inbank kredyt gotówkowy to wysoka kwota maksymalna (do 50 000 zł) i okres kredytowania do 72 miesięcy. Co istotne, kredyt ten otrzymać możemy w Inbank online, bez konieczności wizyty w oddziale. Na stronie banku znajdziemy ponadto wygodny w użyciu kalkulator kredytowy – po wybraniu kwoty i liczby rat natychmiast otrzymamy informację o przewidywanej wysokości raty miesięcznej. Do kredytu możemy też wykupić dodatkowe ubezpieczenie “Konkretna Ochrona”. Aby otrzymać pieniądze, musimy złożyć w Inbank online wniosek oraz dokonać na konto banku przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł. Umowę kredytu podpiszemy kodem SMS.

Dostępny w Inbank kredyt ratalny to sposób na sfinansowanie zakupów już od 100 zł i aż do 16 000 zł. Zobowiązanie rozłożyć można na maksymalnie 60 rat. Bank informuje na swojej witrynie, że formalności ograniczone są do minimum, do otrzymania kredytu wystarczy dowód osobisty, a decyzję o jego przyznaniu (lub odmowie przyznania) poznamy w mniej niż minutę od złożenia wniosku. Ten oferowany przez Inbank kredyt otrzymać możemy we wszystkich sklepach stacjonarnych, które współpracują z bankiem oraz na stronach internetowych tych sklepów.

Kredyt samochodowy również otrzymać możemy w Inbank online, na dodatek bez żadnych zabezpieczeń. Podobnie jak przy kredycie gotówkowym, tu również skorzystać możemy z gotowego kalkulatora i dowiedzieć się, jakiej raty miesięcznej możemy się spodziewać, a także dodatkowo swój kredyt ubezpieczyć. Kwota maksymalna kredytu samochodowego to 50 000 zł, a maksymalny okres kredytowania – 72 miesiące. Bank informuje również na swojej witrynie, że wzięcie kredytu nie łączy się z wpisem zabezpieczenia w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kredyt przeznaczyć możemy na zakup samochodu, ale też motocykla lub skutera. 

Inbank – opinie

Pojawiające się w sieci o Inbank opinie nie są niestety zbyt liczne. Tym samym nie możemy traktować ich jako źródła rzetelnej informacji, a jedynie jako wskazówki. Wskazówki, których prawdziwość każdy zweryfikować powinien już na własną rękę. 

Kilku klientów doceniło łatwość otrzymania kredytu w Inbank. Jedna z osób bardzo chwaliła sobie pomoc, jaką okazał jej bank w wyjściu z zadłużenia w innych bankach i firmach oferujących pożyczki pozabankowe. Inna pozytywnie wyraziła się o kredycie samochodowym i podkreśliła fakt, że nie wymaga on żadnych zabezpieczeń. Część klientów doceniła również ogólnie dobre warunki kredytowe. O tym, czy faktycznie takie są, najlepiej przekonać się korzystając z gotowego rankingu kredytów. Brak zbędnych formalności to kolejna kwestia, na którą wskazują pozytywne o Inbank opinie. Podobnie jak szybka decyzja i szybki przelew kwoty kredytu na konto klienta. Wiele osób chwaliło sobie ponadto to, iż kredyty dostępne są w Inbank online.

W sieci nie zabrakło również negatywnych opinii o Inbank. Klienci narzekali przede wszystkim na wysokie koszty kredytu, ale to, jak już wspomnieliśmy, każdy zweryfikować powinien sam. Oczywiście sam ranking kredytów nie wystarczy – trzeba też dokładnie zapoznać się z warunkami umowy kredytowej, by nie mieć później pretensji o coś, na co sami się zgodziliśmy, składając podpis pod dokumentem. Inne negatywne o Inbank opinie pochodziły głównie od klientów niezadowolonych z faktu, że bank przekazuje sprawę kredytu firmie zewnętrznej w przypadku opóźnienia w spłacie. Czy faktycznie można uznać to za wadę podmiotu? Z pewnością nie.

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Inbank)

Oferta kredytów Inbank nie należy może do najbogatszych, jest jednak stosunkowo zróżnicowana. Na uwagę zasługuje też fakt, że są one dostępne online, bez wychodzenia z domu. Za plus uznać trzeba również elastyczność – zarówno w kwestii kwot kredytów, jak i okresów kredytowania. Dużą zaletą kredytu samochodowego jest z kolei to, iż bank nie wymaga w jego przypadku zabezpieczeń. Inbank online to bardzo rozbudowana, intuicyjna i pełna informacji strona internetowa, na której bez problemu znajdziemy szczegóły dotyczące każdego z interesujących nas kredytów. 

Trudno jednoznacznie wskazać wady Inbank. Tym bardziej że, jak już wspominaliśmy, opinii w sieci jest o nim naprawdę niewiele. Mały minus przyznajemy jedynie za infolinię – nie działa ona całodobowo, a ponadto nie jest czynna w weekendy, co niekiedy może okazać się problemem. 

Zalety

  • Zróżnicowana oferta kredytowa.
  • Kredyty dostępne w 100% online.
  • Elastyczna kwota kredytu.
  • Elastyczny okres kredytowania.
  • Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń. 
  • Intuicyjna i bogata w informacje witryna banku.

Wady

  • Infolinia banku nie działa całodobowo.
  • Infolinia nie jest czynna w weekendy.

Inbank – kontakt i logowanie

Aby porozmawiać z konsultantem, możemy zadzwonić na infolinię (801 805 805), która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Niestety w sobotę i w niedzielę z Inbank kontakt nie jest możliwy. Do banku możemy wysłać również wiadomość w formie e-maila ([email protected]).

Wykorzystując dostępne na stronie Inbank logowanie (fioletowy przycisk “Zaloguj” znajduje się w górnej części witryny, po prawej stronie) uzyskujemy dostęp do panelu klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu wybrane operacje finansowe będziemy mogli przeprowadzić w Inbank online, bez konieczności kontaktu z doradcą.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 3 / 5. Głosy 3

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x