Ranking pożyczek dla firm dostępny wkrótce.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2025
Ranking tworzony według najczęściej udzielanych pożyczek
Przedsiębiorca, który rozpoczął działalność niedawno, może mieć problemy z uzyskaniem kredytu czy pożyczki w tradycyjnym banku. Ten ostatni zażąda nie tylko zaświadczeń z ZUS i US, ale również wyciągów z firmowego rachunku, zwykle za ostatni rok. Dodatkowym wymogiem będzie też najczęściej zabezpieczenie pożyczki, na przykład w postaci nieruchomości. Większość podmiotów z krótkim stażem na rynku zwyczajnie nie będzie w stanie takich wymogów spełnić. To właśnie dla nich oferta w postaci pożyczki dla firm na start może okazać się dobrym rozwiązaniem. Skorzystają z niego również te podmioty, które działają na rynku od dłuższego czasu, ale pożyczki potrzebują naprawdę szybko. W banku muszą liczyć się zwykle z co najmniej kilkudniowym oczekiwaniem na akceptację wniosku i wpływ pieniędzy na konto. Firmy, które oferują pożyczki pozabankowe dla firm, będą w stanie udzielić im takiej potrzebnej gotówki nawet w ciągu kilku godzin.
Pożyczki prywatne dla firm cechuje nie tylko to, że można otrzymać je naprawdę szybko, ale również to, iż można wnioskować o nie w przez Internet. Cały proces odbywa się tu w 100% online – od wypełnienia i wysłania wniosku, przez jego rozpatrzenie, aż do otrzymania potrzebnej gotówki na konto bankowe. Nie musimy zatem wychodzić z domu, aby pożyczkę dla firm otrzymać – wszystko zrobimy siedząc w wygodnym fotelu i mając dostęp do Internetu.
Firmy z sektora pozabankowego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując pożyczki dla nowych firm oraz firm z ugruntowaną już pozycją na rynku w taki sposób, by formalności ograniczyć do niezbędnego minimum. Spójrzmy, jak wygląda to w przypadku kilku wybranych podmiotów, który mają w swojej ofercie pożyczki dla firm pozabankowe.
Jeśli nasza firma istnieje na rynku od niedawna (na przykład od kilku miesięcy), mamy raczej niewielkie szanse na to, by uzyskać kredyt w banku. Przeszkodą będzie chociażby częsty wymóg dostarczenia informacji o naszych przychodach z ostatnich dwunastu miesięcy. Banki starają się minimalizować ryzyko i dlatego raczej niechętnie rozpatrują wnioski o pożyczki dla nowych firm. Nawet jeśli zdecydują się na pozytywne rozpatrzenie wniosku, zwykle będzie się to wiązało z koniecznością dodatkowych zabezpieczeń w postaci ruchomości i/lub nieruchomości, a także z koniecznością poręczenia naszego kredytu przez osobę trzecią.
Firmy z branży pozabankowej również starają się minimalizować ryzyko, są jednak dużo bardziej elastyczne niż banki. Aby wnioskować o pożyczkę dla nowych firm w jednej z nich, często potrzebować będziemy jedynie dowodu osobistego, konta i telefonu komórkowego. Nasza działalność musi być ponadto zarejestrowana w Polsce. Oczywiście firma pożyczkowa sprawdzi nas również w rejestrach dłużników, takich jak ERiF, KRD czy BIG InfoMonitor. Jeśli w nich figurujemy, najprawdopodobniej pożyczki dla nowych firm nie otrzymamy. Najprawdopodobniej, bo zdarzają się wyjątki. Firmy pozabankowe nie będą na ogół żądać od nas dokumentów księgowych, zabezpieczeń czy poręczeń. Co więcej, możemy na rynku znaleźć podmioty, które oferują pożyczki dla nowych firm bez sprawdzania bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK).
Podmioty, które działają na rynku dłużej, również skorzystać mogą z pożyczki dla firm online. Główną zaletą takiego rozwiązania będzie przede wszystkim czas, bo o ile na kredyt w banku trzeba na ogół poczekać co najmniej kilka dni, o tyle pożyczki prywatne dla firm dostępne są niemal od ręki. Zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy już stałym, zaufanym klientem wybranej firmy pożyczkowej, który w przeszłości regularnie i terminowo spłacał swoje zobowiązania.
Nie jest oczywiście tajemnicą, że kredyty bankowe to rozwiązanie tańsze niż pożyczki prywatne dla firm. Niestety – gdy liczy się czas, my zaś mamy przysłowiowy nóż na gardle, to właśnie to drugie rozwiązanie może okazać się korzystniejsze. Pamiętajmy, że nawet duże kwoty rzędu 10 czy 20 tys. możemy zwykle rozłożyć na niewielkie raty. Co prawda koszty pożyczki wtedy wzrosną, jednak łatwiej będzie nam ją spłacać, a comiesięczne raty nie będą rujnujące dla naszego firmowego budżetu. Gdy z kolei potrzebujemy mniejszej kwoty, na przykład 3 czy 5 tys. złotych, a spodziewamy się, że w najbliższych dniach swoje zobowiązanie wobec nas ureguluje któryś z naszych kontrahentów, możemy zdecydować się na pożyczkę krótkoterminową dla firm. Jest ona na ogół tańsza, a okres spłaty oscyluje zwykle wokół 30 dni, przy czym często spłacić możemy ją jeszcze szybciej, obniżając tym samym związane z nią koszty.
Ranking pożyczek dla firm, który stworzyliśmy, to nieoceniona pomoc dla wszystkich, którzy poszukują szybkiej gotówki dla swojego biznesu. Znajdziemy w nim zarówno pożyczki dla firm na start, jak i pożyczki dla firm, które funkcjonują na rynku od dłuższego czasu. Wybierając oferty do rankingu, pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim ich atrakcyjność pod kątem oprocentowania oraz elastyczności – zarówno w kwestii minimalnej i maksymalnej kwoty pożyczki dla firm, jak i okresu kredytowania. Dużą wagę przywiązaliśmy też do możliwości skorzystania z oferty – pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim te firmy pożyczkowe, które formalności dla swoich klientów ograniczyły do minimum, wniosek rozpatrują sprawnie, a wpłata potrzebnych pieniędzy na konto pożyczkodawcy odbywa się naprawdę szybko.
Wszyscy ci, którzy wcześniej próbowali szukać pożyczek dla firm na własną rękę, teraz, dzięki rankingowi, wszystkie najlepsze oferty będą mieć w jednym miejscu. Koniec z “przebijaniem się” przez mało intuicyjne witryny internetowe i z traceniem czasu na zapoznawanie się z ofertami, których warunki są wyjątkowo mało atrakcyjne. Nasz zawierający pożyczki dla firm ranking to zestawienie tylko tych ofert, które rzeczywiście zasługują na uwagę.
Nasz ranking jest na bieżąco aktualizowane. Obserwujemy rynek i sprawdzamy, czy obecne w nim oferty nie uległy zmianom, a także czy na rynku nie pojawiły się nowe propozycje. Jeśli warunki tych ostatnich będą dla klienta atrakcyjne, również trafią one do naszego rankingu. Warto zatem sprawdzać nasze zestawienie możliwie często – oferty, które jeszcze niedawno były na podium, dziś mogły bowiem spaść na dalsze pozycje, a ich miejsce zajęły godni następcy.
Przed podpisaniem umowy o pożyczkę konieczne będzie dokładne zapoznanie się z jej warunkami. Pamiętajmy, by zwracać uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale również na szereg innych elementów, przede wszystkim RRSO, które informuje o całościowym koszcie pożyczki. Upewnijmy się również, czy wybrany pożyczkodawca może rozłożyć spłatę naszej pożyczki na tyle rat, na ile byśmy sobie życzyli. Sprawdźmy, jakie dokumenty musimy przedstawić, by pożyczkę dla firm otrzymać. Bądźmy też przezorni – zapoznajmy się z konsekwencjami, które mogą nam grozić za nieuregulowanie zobowiązania w terminie. Nawet gdy mamy pewność, że wszystko będzie dobrze. Większość firm pożyczkowych ma na takie sytuacje przygotowane rozwiązania, dzięki którym problem rozwiązać można z korzyścią zarówno dla pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy.