27 maja 2020

Nest Bank – opinie, kredyty i kontakt

Nest Bank – opinie, kredyty i kontakt
Nest Bank S.A. jest polskim bankiem uniwersalnym, założonym w roku 1995 jako FM Bank S.A. Pod nazwą Nest Bank podmiot funkcjonuje od roku 2016. Na swojej witrynie informuje, że oferuje bezpieczne, stabilne i przejrzyste produkty finansowe dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw.

Niestety ci indywidualni nie mogą liczyć na kredyt – tego rodzaju produkt dostępny jest aktualnie tylko dla firm (28 lutego 2020 r. bank zamieścił na swojej witrynie informacje o wycofaniu Pakietów Usług oferowanych do kredytów dla Klientów Indywidualnych). Jakie są o Nest Bank opinie w sieci? Jakie wady i zalety mają propozycje kredytowe banku? Jak przebiega w Nest Bank logowanie i jak skontaktować się z konsultantem? Sprawdźmy to!

Kredyt Nest Bank – warunki i informacje

Choć Nest Bank nie ma oferty kredytowej dla osób indywidualnych, trzeba przyznać, że ta dla mikroprzedsiębiorstw jest naprawdę bogata. 

Pierwsza z propozycji to “BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca” – produkt, który zajął pierwsze miejsce w kategorii kredytów dla firm w rankingu Comperia.pl marzec 2020. Jest to kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczycieli, z elastycznie dopasowaną ratą (okres kredytowania wynieść może nawet 96 miesięcy). Maksymalna kwota kredytu to aż 550 000 zł. Kredytobiorca ma możliwość zmiany daty płatności rat, czasowego obniżenia ich wysokości, a także zawieszenia spłaty na trzy miesiące. 

Oferowany przez Nest Bank kredyt “BIZnest Kredyt na Rozwój” zabezpieczony jest gwarancją COSME (program Komisji Europejskiej, nakierowany na wspieranie europejskich małych i średnich przedsiębiorstw). To kredyt bez wkładu własnego, który bank zabezpiecza własnym majątkiem. Finansowane jest do 100% inwestycji, a okres kredytowania i kwota maksymalna są takie same, jak w przypadku “BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca”. Na swojej witrynie Nest Bank informuje, że decyzja kredytowa może zostać podjęta nawet w 5 minut.

Osoby zainteresowane wyższymi kwotami powinny zwrócić uwagę na proponowany przez Nest Bank kredyt “BIZnest Kredyt w Ratach – Profesjonalista”. W jego przypadku kwota maksymalna to aż 650 000 zł, na dodatek z zerową prowizją. Co więcej, dłuższy jest też okres kredytowania, który wynieść może tutaj nawet 12 lat. Kredytobiorca ma ponadto możliwość zmiany daty płatności i obniżenia wysokości raty na określony czas, a także zawieszenia spłat na trzy miesiące. Decyzja kredytowa, według informacji na witrynie Nest Bank, podejmowana jest nawet w minutę. 

Nest Bank ma w swojej ofercie również odnawialny kredyt krótkoterminowy “BIZnest Limit w Koncie – Przedsiębiorca” (do 250 000 zł i do 36 miesięcy, z możliwością automatycznego odnowienia) oraz BIZnest Kredyt dla Rodzinnych Firm (do 350 000 zł, maksymalnie na 8 lat, bez zabezpieczeń i bez poręczycieli). 

Nest Bank – opinie

Analizując dostępne w sieci o Nest Bank opinie natrafiliśmy na pewien problem, bowiem zdecydowana większość z nich dotyczy kredytów dla klientów indywidualnych, z oferowania których, jak już wspominaliśmy, bank wycofał się na początku 2020 roku. Widniejące w Internecie o Nest Bank opinie nie są też często uszczegółowione – nie do końca wiadomo, czy piszący korzystał z kredytu dla klientów indywidualnych, czy też dla firm. Weźmiemy je pod uwagę w naszej analizie, jednak z zastrzeżeniem, by nie traktować ich jako swego rodzaju wyroczni, a jedynie jako pewną wskazówkę. 

Szybka i sprawna procedura przy udzielaniu kredytu to jedna z najczęściej powtarzających się opinii o Nest Bank. Część klientów zwracała też uwagę na łatwość jego otrzymania. Kilka osób doceniło też miłą, kontaktową, a przede wszystkim profesjonalną obsługę. 

Niestety pojawiające się w sieci o Nest Bank opinie negatywne przeważają ilościowo nad tymi pozytywnymi. Klienci narzekali przede wszystkim na wysokie koszty kredytu, w szczególności prowizję pobieraną przez bank. By się przekonać, czy faktycznie tak jest, najlepiej skorzystać na początek z gotowego rankingu kredytów bankowych, później zaś dokładnie zapoznać się z warunkami umowy kredytowej. Jeśli chodzi o poziom obsługi, negatywnych opinii było również zdecydowanie więcej niż pozytywnych. Sporo osób narzekało przede wszystkim na dużą ilość formalności i na trudności w “dogadaniu się” z obsługą banku. Kilku klientów było także rozczarowanych odrzuceniem ich wniosku o kredyt.

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Nest Bank)

Niewątpliwą zaletą oferty kredytowej Nest Bank dla firm jest jej zróżnicowanie. Bank ma nie jedną, nie dwie, ale aż pięć różnych propozycji kredytowych, spośród których klient wybrać może ofertę najlepiej spełniającą jego oczekiwania. Uwagę zwracają stosunkowo wysokie kwoty maksymalne oraz długie okresy kredytowania, a w przypadku “BIZnest Kredyt w Ratach – Profesjonalista” dodatkowo zerowa prowizja. Plus przyznajemy również za intuicyjną i spełniającą funkcję informacyjną witrynę – każdy z dostępnych kredytów został na niej bardzo dokładnie opisany. 

Jak już zaznaczyliśmy, pojawiające się w sieci o Nest Bank opinie często dotyczą wycofanych już kredytów gotówkowych. Z kolei opinii o kredycie dla firm jest zbyt mało, by na ich podstawie wyciągnąć jakieś wnioski. Nie bierzemy ich zatem pod uwagę, jednak za wadę podmiotu uznajemy sam brak oferty kredytowej dla klientów indywidualnych (choć oczywiście rozumiemy, że jej wycofanie miało swoje podstawy). Minus przyznajemy również za brak całodobowej infolinii, co w większości banków jest już standardem. 

Zalety

  • Zróżnicowana oferta kredytowa dla firm.
  • Wysokie kwoty maksymalne kredytów.
  • Długi okres kredytowania.
  • 0% prowizji (“BIZnest Kredyt w Ratach – Profesjonalista”).
  • Intuicyjna i bogata w informacje witryna banku.

Wady

  • Brak oferty kredytowej dla klientów indywidualnych.
  • Infolinia banku nie działa całodobowo. 

Nest Bank – kontakt i logowanie

Obsługiwana przez Nest Bank infolinia funkcjonuje pod numerem telefonu 22 4384141. Z konsultantem możemy porozmawiać od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 24.00, w niedzielę natomiast w godzinach 8.00 – 20.00. Z Nest Bank kontakt możliwy jest również przez dostępny na stronie podmiotu formularz. 

Udostępnione na witrynie Nest Bank logowanie (brązowy przycisk “Zaloguj się” znajduje się w górnej części strony, po prawej stronie) umożliwia wejście do panelu klienta i wykonywanie wybranych operacji finansowych online, bez konieczności dzwonienia na infolinię czy odwiedzania placówki Nest Bank.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 2.6 / 5. Głosy 5

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
4 lat temu

Pięć różnych ofert, ale ani jednej dla klientów indywidualnych?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x