28 stycznia 2020

Pożyczka na samochód w praktyce. Jak otrzymać pieniądze na nowe auto?

Pożyczka na samochód w praktyce. Jak otrzymać pieniądze na nowe auto?

Nadszedł czas na zmianę auta? Twój poczciwy staruszek kończy powoli swój żywot? Przez częste awarie, więcej stoi u mechanika, niż służy Tobie? A może po prostu lubisz nowe zabawki i często zmieniasz samochody? Zdecydowałeś się na zakup nowego, ale Twoje oszczędności nie wystarczą? To nic. Brak odpowiednich funduszy nie wyklucza nabycia nowego samochodu! Możliwości jest wiele, a jedną z nich jest pożyczka na samochód!

Kredyt czy pożyczka na samochód?

Możliwości uzyskania pieniędzy na zakup nowego samochodu jest wiele. I tylko od Twoich potrzeb i preferencji zależy, którą z nich wybierzesz. Pożyczka na auto jest dostępna zarówno w ofercie banków, jak i firm pożyczkowych. Gdzie się udać? Co będzie lepsze – kredyt czy pożyczka na samochód? Zależy czy zdecydowałeś się na samochód używany, czy nowy…

pożyczka samochodowa

Banki najchętniej udzielają kredytów na auta nowe. Takie wolniej tracą swoją wartość i w razie problemów ze spłatą zobowiązania, można je szybciej sprzedać, by odzyskać pieniądze. Kredyt na samochód w banku, można najczęściej wziąć w przypadku auta, które nie ma więcej niż pięć lat.

W przypadku celowego kredytu na auto, pieniądze nie trafiają do Twojej ręki, ale zostają przelane bezpośrednio sprzedawcy. Banki dają zazwyczaj lepsze warunki przy kredytach celowych na samochód i dłuższy okres spłaty, lecz biorąc niewielką kwotę na dowolny cel, którą przeznaczysz na auto, oprocentowanie będzie podobne.

kredyt gotówkowy

Kolejna opcją będzie klasyczna pożyczka, pożyczka na samochód dla firm lub kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy może wynosić nawet 200 tysięcy złotych. Taka kwota w zupełności wystarczy nawet na auto wysokiej klasy. Kredyt otrzymamy, jeśli mamy co najmniej 18 lat, zdolność kredytową i stały dochód. Warto jednak pamiętać, że w przypadku takiego finansowania, banki często wymagają zabezpieczenia, a jeszcze częściej wykupienia kosztownego ubezpieczenia.

pożyczka na samochód dla firm

Pożyczka na samochód dla firm, to inaczej kredyt dla firm, który można przeznaczyć na cel związany z działalnością, więc również na zakup nowego auta. Jednym z warunków uzyskania świadczenia jest zarejestrowana działalność gospodarcza oraz przedstawienie dokumentu świadczącego, że nie jesteśmy zadłużeni wobec innych podmiotów.

pożyczka pod zastaw samochodu

Zdarzają się też pożyczki, kiedy w postaci zabezpieczenia wystąpi właśnie samochód. Mowa o pożyczce pod zastaw samochodu. Jeżeli nie masz pozytywnej historii kredytowej, taka pożyczka pod zastaw samochodu, może być szansą na uzyskanie finansowania, na którym Ci zależy. Dzięki takiej pożyczce, również możesz otrzymać całkiem wysoką sumę, musisz jednak pamiętać, aby regularnie spłacać zobowiązanie, a w razie jakichkolwiek problemów, niezwłocznie skontaktować się z pożyczkodawcą i poinformować z jakich powodów wystąpiło opóźnienie. Dlaczego?

W sytuacji, gdy w postaci zabezpieczenia występuje auto, którego jesteś właścicielem, podpisując umowy pożyczkowe, zgadzasz się, aby kredytodawca został współwłaścicielem pojazdu. Urzędnik Wydziału Komunikacji wprowadza stosowny wpis do dowodu rejestracyjnego. Jeśli pojawią się opóźnienia lub problemy w spłacie zobowiązania, stracisz prawo do używania samochodu i stanie się on własnością instytucji, która udzielił Ci wsparcia.

Pożyczka pozabankowa na samochód

Oprócz licznych kredytów i ofert oferowanych przez banki, możemy również wnioskować o pożyczkę na auto w przeróżnych firmach pożyczkowych. Każdą pożyczkę tego rodzaju możemy przeznaczyć na dowolny cel, w tym również na zakup samochodu. Pożyczkodawcy proponują zwykle kwoty w granicach 10 000 złotych, lecz jest również szansa na wyższe kwoty.

Jasne, kupno nowego auta za 10 000 złotych raczej nie wchodzi w grę, jednak taka suma może nas wspomóc, jeżeli sami dysponujemy jakimiś oszczędnościami odłożonymi na auto. Pozabankowe pożyczki są bardzo przydatne, gdy nie możemy czekać i pilnie potrzebujemy samochodu. Jeśli nasz stary pojazd nagle odmówił posłuszeństwa, naprawa potrwa i będzie kosztowna, a my zostaliśmy bez transportu do pracy… W tym przypadku pożyczka na samochód używany będzie dobrym rozwiązaniem. 10 000 zł spokojnie wystarczy na zakup używanego auta, w dobrym stanie, które posłuży nam jeszcze kilka lat.

Pozabankowe pożyczki ratalne mogą posilić nas nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych, lecz w tym przypadku, pożyczkodawca najprawdopodobniej będzie wymagał zabezpieczenia, prosząc nas o wskazanie żyranta. Taka osoba, potwierdzi naszą wypłacalność i zobowiąże się do spłaty naszej pożyczki, jeśli my nie będziemy w stanie tego zrobić. Drugim popularnym sposobem, jest wspomniana wcześniej pożyczka pod zastaw. W ramach zabezpieczenia pożyczki, zastawiamy wtedy samochód lub należącą do nas nieruchomość. Pozabankowa pożyczka pod zastaw udzielana jest zwykle osobom zadłużonym

Pozabankowa pożyczka na samochód – jak ją otrzymać?

Pozabankowe pożyczki na auto są zwykle proste i szybkie do uzyskania, a cały proces można zwykle przeprowadzić całkowicie online. Na stronie pożyczkodawcy sami ustalamy określoną kwotę pożyczki i czas spłaty, oraz wypełniamy wniosek. Kwotę 10 000 zł można rozłożyć maksymalnie na 24 raty. To długi okres spłaty, więc wysokość miesięcznej raty, nie uszczupli za bardzo naszego portfela.

Podczas składania wniosku musimy podać nasze dane osobowe, numer telefonu, adres e-mail i kilka informacji dotyczących zatrudnienia. Wybierzemy również formę otrzymania pieniędzy i wskażemy cel pożyczki. Cel, który wskażemy jest niewiążący i czysto statystyczny, przynależy do wewnętrznego scoringu, lecz nie będziemy zobowiązani do okazywania firmie pożyczkowej dokumentów potwierdzających zakup samochodu. To, na jaki cel ostatecznie wydamy pieniądze, zależy tylko od nas. Firma pożyczkowa, w przeciwieństwie do banku, nie będzie nas z tego rozliczała. Jest to czynnik, który zdecydowanie przemawia na korzyść pożyczek pozabankowych.

Co więcej, podczas aplikacji o pożyczkę pozabankową nie potrzebujemy zwykle nic więcej, prócz dowodu osobistego, a firma pożyczkowa bierze najczęściej pod uwagę każdy nasz dochód, również zasiłki i umowy śmieciowe, co daje nam większe szanse niż w banku. Na odpowiedź czeka się zwykle około godziny, a pieniądze mogą się pojawić na naszym koncie, nawet w ciągu 15 minut od zatwierdzenia pożyczki.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 5 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x