26 lutego 2020

Wonga opinie, kontakt i pożyczki

Wonga opinie, kontakt i pożyczki
Wonga to jedna z tych firm pożyczkowych, o których w Polsce słyszał niemal każdy, przede wszystkim za sprawą ciekawie zrealizowanych spotów reklamowych. Firma oferuje zarówno pożyczki krótko-, jak i długoterminowe (ratalne). Sprawdźmy, czy łatwo jest je otrzymać oraz jakie są o Wonga opinie.

Wonga działa na rynku polskim od roku 2012, natomiast w Wielkiej Brytanii od roku 2007. Pożyczkę można wziąć przez Internet, jednak stali klienci zrobią to również telefonicznie. Jakie są plusy i minusy takiej szybkiej gotówki? Jak nawiązać z Wonga kontakt? Jakie są godziny pracy firmy? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Pożyczka w Wonga – warunki i informacje

Część firm pożyczkowych oferuje szybką gotówkę od kwoty minimalnej, która nierzadko jest dla nas po prostu zbyt duża i wynosi np. 300 zł. Zaciągana w Wonga pożyczka minimalna to tylko 50 zł, zatem bardzo niewiele. Z kolei maksymalna kwota wynosi tu aż 20000 zł. W odróżnieniu od sporej części konkurencji firma nie oferuje co prawda pierwszej pożyczki za darmo, jednak niezależnie od kwoty (50 – 3000 zł) opłata dla nowych klientów jest stała i wynosi jedynie 10 zł, przy okresie kredytowania 60 dni. Stali klienci z kolei mogą zaciągnąć w Wonga pożyczkę na okres do nawet 60 miesięcy.

By złożyć wniosek o pożyczkę, będziemy potrzebować dowodu osobistego. To w zasadzie jedyny wymóg. Co oczywiście nie oznacza, że na jego podstawie firma nie sprawdzi naszej sytuacji finansowej w bazach dłużników (ERIF, KRD, BIG InfoMonitor), bo najpewniej to zrobi. Zwłaszcza gdy wnioskować będziemy o kwoty wyższe. Co więcej, Wonga zastrzega sobie, że w niektórych przypadkach może zwrócić się do nas z prośbą o przedstawienie dokumentów dodatkowych, na przykład takich, które potwierdzą nasze dochody.

Proces udzielenia pożyczki w Wonga przebiega bardzo sprawnie i odbywa się online. Kwotę i okres kredytowania ustalamy, posługując się dwoma “suwakami” na stronie głównej witryny wonga.pl. Samo wypełnienie wniosku trwa tylko kilka minut. Firma wymaga dodatkowo przesłania przelewu weryfikacyjnego z naszego konta bankowego. Kwota jest symboliczna – wynosi zaledwie jeden grosz. Teraz pozostaje nam już tylko czekanie na informację zwrotną o udzieleniu (lub niemożności udzielenia) pożyczki w Wonga. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku gotówka trafi do nas najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Wonga – opinie

Firma w wielu miejscach podkreśla, że we współpracy z klientami ceni sobie przede wszystkim przejrzystość i trzeba powiedzieć, że odzwierciedlają to również pojawiające się w sieci o Wonga opinie. Zaciągając pożyczkę chcemy dokładnie wiedzieć, jakie będą jej warunki i czy na pewno unikniemy różnego rodzaju przykrych niespodzianek. Nic więc dziwnego, że to właśnie transparentność firmy jest przez klientów szczególnie doceniana. Na witrynie internetowej firmy znajdziemy całą niezbędną dokumentację, a koszt zaciągnięcia pożyczki krótkoterminowej czy pożyczki na raty możemy sprawdzić jeszcze przed wypełnieniem wniosku. Pożyczkobiorcy doceniają, że informacje te są bardzo szczegółowe – mamy tu chociażby wgląd w cały harmonogram spłat, informację o wysokości miesięcznej raty i RRSO, a także pobieranej prowizji. Wśród pozytywnych opinii o Wonga nie brak też takich, w których mowa o wygodnej w obsłudze stronie internetowej, prostym języku czy różnego rodzaju ofertach dla stałych klientów, przez które czują się oni docenieni.

Wonga działa na polskim rynku stosunkowo długo. Nic więc dziwnego, że choć opinie pozytywne przeważają, nie brakuje również tych negatywnych. Część niedoszłych klientów narzeka, że ich wniosek nie został pozytywnie rozpatrzony. Jako powód podają często fakt, iż zostali sprawdzeni w bazach dłużników. Trzeba jednak pamiętać, że firma pożyczkowa musi minimalizować ryzyko i nie może “rozdawać pieniędzy na prawo i lewo”, bo długo by się wówczas na rynku nie utrzymała. Nawiasem mówiąc, odmowa udzielenia pożyczki w Wonga z powodu wątpliwości co do zdolności kredytowej pożyczkobiorcy może być, wbrew pozorom, dobrą decyzją również dla tego ostatniego, jako że uniknie on zobowiązania, któremu nie byłby w stanie sprostać.

Dlaczego warto? (zalety i wady pożyczki Wonga)

Choć, jak już wspominaliśmy, Wonga nie oferuje darmowej pierwszej pożyczki, kwotę 10 zł za nawet 3000 zł na 60 dni uznać trzeba za bardzo korzystną propozycję. Intuicyjna strona internetowa i przejrzystość warunków związanych z szybką gotówką to również niewątpliwa zaleta tego pożyczkodawcy. Podobnie jak brak górnej granicy wiekowej, z którą dość często spotkamy się w innych firmach z branży (dla firmy Wonga wystarczy, że jesteśmy pełnoletni). Do zalet oferty z pewnością zaliczyć należy również to, że jest to pożyczka na dowód. Jak już wspominaliśmy, w niektórych sytuacjach możemy zostać poproszeni o dodatkowe dokumenty, jednak z założenia nie są one potrzebne. Szybka weryfikacja wniosku, szybkie przesłanie gotówki na konto oraz fakt, że cały proces odbywa się online to kolejne plusy pożyczki w firmie Wonga. Co istotne, podjętą kwotę spłacić możemy szybciej, niż pierwotnie planowaliśmy, obniżając związane z tym koszty. Stali klienci skorzystać mogą też z dodatkowych bonusów (na przykład kończąc specjalne kursy finansowe otrzymać można 10 zł zwrotu kosztów pożyczki).

Plusy

 • Pierwsza pożyczka do 3000 zł i do 60 dni za stałą kwotę 10 zł.
 • Intuicyjna strona internetowa.
 • Przejrzyste warunki pożyczki w Wonga.
 • Brak górnej granicy wiekowej.
 • Pożyczka na dowód (niekiedy wymagane są dodatkowe dokumenty).
 • Szybka weryfikacja wniosku.
 • Szybkie przelanie pożyczonej kwoty na konto bankowe.
 • Cały proces odbywa się online.
 • Możliwość szybszej spłaty pożyczki (niższe koszty).
 • Bonusy dla stałych klientów.

Minusy

 • Brak pierwszej pożyczki za darmo.
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników.

Wonga – kontakt i logowanie do portalu

Z firmą Wonga możemy się skontaktować na trzy sposoby.
Pierwszy to oczywiście tradycyjny telefon na infolinię (22 388 88 88 lub 660 168 100).
Jeśli wolimy drogę mailową, możemy napisać wiadomość na adres [email protected].
Trzeci sposób to rozmowa na żywo z konsultantem przez znajdujący się na stronie firmy czat.
Biuro Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 22:00, a w soboty i w niedziele od 09:00 do 17:00.

Osoby, które zaciągały już pożyczkę, informację o niej uzyskają wykorzystując dostępne na stronie Wonga logowanie, po którym przeniesione zostaną do panelu klienta.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 5 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stefek
4 lat temu

Czyli całkowite koszta to prowizja + 10 złotych opłaty za pożyczkę?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x