19 lutego 2020

Provident opinie, kontakt i pożyczka online

Provident opinie, kontakt i pożyczka online
Patrząc na historię i to, jak wygląda rozwój sektora pozabankowego w naszym kraju, Provident Polska to najstarsza firma, z której skorzystało już miliony Polaków. Wychodząc naprzeciw pożyczkobiorcom, oferta jest bogata w szerokie spektrum usług finansowych.Jeśli myślimy o firmie pożyczkowej, pierwsze skojarzenie to właśnie Provident, co wynika z tego, że na rynku funkcjonował już wtedy, kiedy sektor usług pozabankowych był jeszcze w powijakach. Firma mogła obserwować potrzeby klientów i stworzyć odpowiednią ofertę. Z jakich usług można skorzystać obecnie?

Pożyczka Provident – warunki i informacje

Aby dostać pożyczkę w tej firmie, nie trzeba spełnić zbyt wielu formalności. Musimy być pełnoletni, mieć obywatelstwo polskie i telefon komórkowy. Trzeba również posiadać stałe źródło dochodów. Nie trzeba natomiast podawać celu, na jaki ma być przeznaczona pożyczka. Provident posiada kilka podstawowych typów pożyczek, które spotykają się uznaniem wśród klientów. Wśród najpopularniejszych jest Pożyczka Dopasowana i Pożyczka Samoobsługowa. Są to dwa produkty finansowe, z których korzysta wiele osób prywatnych. Jednak z usług tego pożyczkodawcy korzystają także firmy. W każdym z tych przypadków kwoty i system spłat nieco się różnią, ale same warunki przyznawania pożyczek są do siebie podobne.

Aby dostać pożyczkę online, należy odwiedzić stronę firmy, a następnie wyprać kwotę i okres spłaty. Dzięki kalkulatorowi na stronie Provident łatwo określić swoje możliwości spłaty. Następnie wypełniamy wniosek o pożyczkę i czekamy na decyzję. Później wystarczy poczekać, aż środki wpłyną na rachunek bankowy. To, w jakim czasie będziemy mieć pieniądze na koncie, zależy od banku.

Provident stosunkowo łagodnie patrzy na to, jak wyglądała historia kredytowa w przeszłości, co nie zmienia faktu, że naszą zdolność kredytową i historię sprawdzi. Ale najważniejsze, że z pożyczek możemy skorzystać nawet wtedy, kiedy mieliśmy w przeszłości problemy z długami. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przyjrzeć się umowie. Są w niej wszystkie warunki i kwoty, z jakimi wiązać się będzie nasza pożyczka. Żadnych dodatkowych kosztów nie będzie, jeśli będziemy terminowi.

Provident – opinie

Patrząc na firmy pożyczkowe, Provident jest jedną z tych, które wzbudzają wiele emocji. Zdania klientów są podzielone, ale trzeba brać pod uwagę, że pożyczki z tej firmy są jednymi z najpowszechniejszych. Klienci podkreślają rozbudowaną ofertę i to, że pożyczki można dopasować do własnych potrzeb. Pożyczkę można wziąć już po skończeniu 18 lat i nie ma przy tym górnej granicy wiekowej. Mało tego, już pierwsza pożyczka może opiewać nawet na kwotę 20 000 zł. Firma jest na rynku od 20 lat, a w tym czasie zaufało jej przeszło cztery miliony osób, co stanowi potwierdzenie jakości.

Co w takim razie budzi wątpliwości? Klienci podkreślają, że nie raz na zaksięgowanie pieniędzy na rachunku trzeba było dłużej czekać. Nie zapominajmy jednak, że wiele zależy od banku, w jakim mamy rachunek bankowy.

Dlaczego warto?

Provident jest firmą, która dość elastycznie podchodzi do swoich klientów i chce w jak największym stopniu sprostać ich oczekiwaniom. Dzięki temu oferta jest tak skonstruowana, że może z niej skorzystać duża grupa osób. Jest to pierwszą, ale nie jedyną zaletą współpracy z tą firmą.

Nowi klienci mają możliwość wzięcia pożyczki darmowej. W innych pożyczkach Provident nie pobiera opłat, jeśli pieniądze zwrócimy w ciągu 30 dni. Jednocześnie nie musimy się ograniczać do jednej pożyczki. Jeszcze zanim będzie termin spłaty, możemy podpisać nową umowę i wziąć kolejną pożyczkę. Warte uwagi jest to, że możliwe są wakacje kredytowe, co może być istotne, jeśli weźmiemy pożyczkę na raty i okaże się, że będziemy potrzebowali przesunięcia terminu płatności. Istnieje też opcja wykupienia pakietu medycznego.

Tym, przez co część klientów rezygnuje ze współpracy, jest podawanie danych pracodawcy. Część pożyczkobiorców chciałaby wziąć pożyczkę, o której przełożony nie będzie wiedział. Jednak pożyczkodawca zamieścił na swojej stronie informację o tym, że nie będzie kontaktował się i weryfikował danych u pracodawcy.

Plusy

  • Bezpłatna pożyczka dla nowych konsumentów
  • Pożyczka udzielana na dowód osobisty
  • Niespłacona pożyczka nie skreśla możliwości wzięcia kolejnej
  • Brak opłat za spłatę w terminie 30 dni
  • Dostępna od 18 roku życia

Minusy

  • Szczegóły oferty są niedostępne przed złożeniem wniosku
  • Wymagane są dane pracodawcy
  • Wnioskodawca sprawdzany jest w BIK

Provident – kontakt i logowanie

Provident jest jedną z firm, w których można skorzystać z usług 24/7. Z pracownikami firmy można skontaktować się za pośrednictwem maila [email protected] lub telefonu: 600 200 200, 801 707 990. Chociaż firma ma kilkadziesiąt oddziałów w Polsce, to klienci ich nie odwiedzają. Doradcy przychodzą do klientów, dzięki czemu pożyczkobiorca nie traci czasu na dojazdy i czekanie w kolejkach. Odwiedzając stronę internetową pożyczkodawcy, możemy aplikować o Pożyczkę Samoobsługową. Trzeba będzie się zalogować do panelu klienta. W tym celu musimy wpisać adres e-mail i hasło. Jeśli natomiast interesuje nas Pożyczka Dopasowana, utworzenie konta nie będzie możliwe. Zamiast tego powinniśmy od razu przejść do wypełnienia wniosku online. Osoby preferujące tradycyjne rozwiązania, mogą, zamiast przelewu wybrać opcję odbierania pożyczki w swoim własnym domu. Wtedy też mają bezpośredni kontakt z pracownikiem Provident.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 3 / 5. Głosy 2

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
4 lat temu

To chyba jedna z najgłośniejszych i najbardziej rozpoznawalnych firm tego typu w naszym kraju

Grzegorz
4 lat temu

O providencie słyszał chyba każdy, ale chyba nie słyszałem, żeby ktoś był niezadowolony z usługi

Marta
3 lat temu

Witam potrzebuje pożyczki

3
0
Would love your thoughts, please comment.x