29 kwietnia 2020

Pożyczka pozabankowa dla firm. Gdzie szybko otrzymać gotówkę dla firmy?

Pożyczka pozabankowa dla firm. Gdzie szybko otrzymać gotówkę dla firmy?
Twoja firma potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki na pokrycie nieprzewidzianego wydatku lub okazyjną inwestycję? Przeczytaj, gdzie znaleźć najlepszą ofertę i jak skorzystać z pożyczki pozabankowej dla firm.

Szybka pomoc na nagłe wydatki firmowe

Uzyskanie kredytu bankowego przez firmę, która niedawno rozpoczęła działalność, może wiązać się z poważnymi trudnościami. Przy ubieganiu się o tradycyjny kredyt w banku, zazwyczaj wymagane jest przedstawienie szeregu dokumentów, świadczących o dobrej kondycji finansowej przedsiębiorstwa, w tym zaświadczeń z ZUS-u, urzędu skarbowego czy wyciągów z konta. Dodatkowo, częstym warunkiem jest wymagany minimalny okres prowadzenia działalności przed złożeniem wniosku kredytowego. Zwykle wynosi on aż 12 miesięcy. Przy większych kwotach bank może wymagać również zabezpieczenia kredytu, w postaci ruchomości, nieruchomości lub poręczenia przez osobę trzecią.

Co w przypadku, gdy Twoja firma działa krócej, nie spełniając warunków stawianych kredytobiorcom przez banki lub potrzebujesz pieniędzy w trybie natychmiastowym i nie możesz sobie pozwolić na kilkudniowe oczekiwanie, aż bank zweryfikuje Twoje dokumenty? W takim wypadku z pomocą może przyjść pożyczka pozabankowa dla firm.

Pozabankowe pożyczki dla firm dostępne online

Jedną z cech charakterystycznych pożyczek pozabankowych jest możliwość ubiegania się o nie za pośrednictwem Internetu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. W wielu przypadkach proces wnioskowania o szybką pożyczkę dla firm odbywa się w 100% online. Pozbawione zbędnych formalności rozpatrzenie wniosku przebiega szybko i sprawnie, a środki trafiają na konto pożyczkobiorcy nawet w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku.

Aby mieć pewność, że poszukując pożyczki online, znajdziesz rzetelną firmę pożyczkową, skorzystaj z naszej porównywarki pożyczek dla firm. W rankingu znajdziesz oferty dedykowane zarówno nowym firmom, jak i podmiotom funkcjonującym na rynku od dłuższego czasu. Co ważne, współpracujemy wyłącznie ze zweryfikowanymi, legalnie działającymi pożyczkodawcami.

Jak działają szybkie pożyczki dla firm?

Szybkie pożyczki dla firm przeznaczone są przede wszystkim dla przedsiębiorstw, które działają na rynku od zaledwie kilku miesięcy, zatem nie są w stanie udokumentować dochodów za okres wymagany przez banki. Sprawdzą się też w sytuacji, kiedy przedsiębiorca pilnie potrzebuje większej gotówki, na przykład jeśli niespodziewanie pojawi się przed nim możliwość ciekawej inwestycji, którą chciałby sfinansować bez wykorzystywania pieniędzy z oszczędności i bieżących przychodów firmy. Może też stanowić pomoc w sytuacji awaryjnej, kiedy płynność finansowa firmy nagle zostanie zachwiana.

Wniosek o szybką pożyczkę zazwyczaj pozbawiony jest zbędnych formalności, jednak nie oznacza to, że pieniądze może otrzymać każdy. Choć firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne niż banki i nie wymagają od wnioskodawców przedstawiania dokumentacji księgowej czy zabezpieczeń, w pewnym stopniu również weryfikują ich wiarygodność. Sprawdzają m.in. dowód tożsamości osoby składającej wniosek, podane konto bankowe i numer telefonu firmowego, a także sytuację przedsiębiorstwa w Biurze Informacji Kredytowej i rejestrach dłużników, takich jak BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów czy baza ERiF. Firma pożyczkowa nie zaryzykuje przyznania środków niewiarygodnemu kredytobiorcy, zatem jeśli Twoja firma figuruje na liście dłużników, najprawdopodobniej nie otrzymasz pożyczki. Nie możesz się o nią ubiegać również wtedy, gdy Twoja firma zarejestrowana jest w innym kraju. Warto przy tym wspomnieć, że na najszybszą obsługę na ogół mogą liczyć klienci, którzy już korzystali z oferty danej firmy pożyczkowej i terminowo spłacili zaciągnięte wcześniej zobowiązania.

Koszt pożyczki online dla firm zwykle jest wyższy niż koszt kredytu bankowego, ale jest to cena za łatwiejsze uzyskanie środków. W nagłej sytuacji może to być najlepsze, a nawet jedyne dostępne rozwiązanie. Sposób spłaty pożyczki pozabankowej może być dwojaki: kwotę zobowiązania spłaca się albo w całości w określonym w umowie terminie (pożyczka krótkoterminowa) albo można rozłożyć spłatę na raty. Jeżeli pożyczasz stosunkowo niewielką kwotę, rzędu kilku tysięcy złotych i spodziewasz się w najbliższym czasie przypływu gotówki od kontrahenta, jednorazowa spłata całości pożyczki jest bardziej opłacalna. W przypadku większych kwot, rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych, lepiej jest wybrać spłatę ratalną, która nie będzie nadmiernie obciążała bieżącego budżetu firmy.

Na co zwrócić uwagę?

Przed podpisaniem umowy szybkiej pożyczki, należy dokładnie zapoznać się z warunkami jej udzielenia, w szczególności warto sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), od niej bowiem zależy ostateczny, całkowity koszt pożyczki. Upewnij się też, czy spłata zobowiązania na pewno nie przekroczy Twoich możliwości finansowych oraz jakie konsekwencje grożą za nieterminową spłatę.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 3 / 5. Głosy 2

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x