28 stycznia 2020

Pożyczka na remont domu lub mieszkania

Pożyczka na remont domu lub mieszkania
Mieszkanie domaga się już remontu, a Twoje oszczędności wystarczą na odnowienie jednego pomieszczenia? Dobrym rozwiązaniem może być pożyczka na remont. Na rynku nie brakuje ofert skierowanych do osób, które planują remont mieszkania. Pożyczka na remont domu to jedna z najpopularniejszych pomocy finansowych, o które wnioskujemy.Remonty przeprowadzamy z wielu różnych powodów. Czasem dlatego, że z biegiem lat poszarzały ściany, zniszczyło się wyposażenie i gruntowny remont stał się koniecznością. Czasem kierujemy się nowymi trendami w aranżacji wnętrz a niekiedy po prostu potrzebujemy zmian. W każdym z tych przypadków, potrzebujemy jednak sporej gotówki. Pożyczka na remont mieszkania to jeden ze sposobów, dzięki któremu możemy zrealizować swoje plany. Jak otrzymać pożyczkę na remont?

Jak otrzymać pożyczkę na remont?

Aby sfinansować remont mieszkania lub domu, masz do wyboru kilka możliwości. Wszystko zależy od tego, jak duży zakres prac planujesz i jaka suma będzie Ci potrzebna. Pożyczki na remont domu, dostępne są zarówno w ofercie banków, jak i instytucji pozabankowych, a tylko od Ciebie zależy, którą placówkę wybierzesz. Możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, pożyczkę a nawet chwilówkę. Jak otrzymać pożyczkę na remont mieszkania?

Kredyt gotówkowy na remont domu

Kredyt gotówkowy cieszy się największą popularnością. Kredyt gotówkowy można wziąć na dowolny cel, więc bank, nie będzie wymagał przedstawienia faktur ani dowodów zakupu. Ponadto, cały proces przyznania kredytu, przebiega dość sprawnie i szybko. Ilość potrzebnych dokumentów jest niewielka, a na decyzję czeka się stosunkowo niedługo.

Niestety, kredyty gotówkowe są zwykle wysoko oprocentowane i droższe, niż inne oferowane środki wsparcia finansowego. Dużą zaletą jest jednak to, że nieruchomość, na remont której chcemy wziąć kredyt, niekoniecznie musi być naszą własnością. Jest to szczególnie ważne w przypadku par żyjących w nieformalnych związkach.

Kredyt hipoteczny na remont domu

Kredyt hipoteczny na remont, przebudowę lub adaptację mieszkania wciąż nie jest zbyt popularny. Jest nisko oprocentowany, dopuszcza wysokie kwoty oraz długi okres kredytowania, ale niestety jest bardzo ciężki do uzyskania.

Czas oczekiwania na decyzję w sprawie uzyskania kredytu i przelew środków, wynosi zwykle od miesiąca do 3 miesięcy. Aby uzyskać kredyt hipoteczny na remont, mieszkanie musi być naszą własnością i nie może być już obciążone hipoteką. Wymaga się przedstawienia dodatkowych dokumentów, takich jak kosztorys i harmonogram robót. Przy kredycie hipotecznym kluczową kwestią jest również posiadanie zdolności kredytowej. Klient jest szczegółowo weryfikowany i musi pasować do ściśle określonego przez bank profilu. Poza tym, oczywiście problemy ze spłatą zobowiązania, wiążą się z ryzykiem utraty domu lub mieszkania.

Pożyczka hipoteczna na remont mieszkania

Pożyczka hipoteczna polega na tym, że bank ustanawia hipotekę na naszym mieszkaniu, w zamian za wypłatę pieniędzy. Banki mogą wypłacić aż do 80% wartości mieszkania, więc kwota będzie spora, a jednocześnie nie będziemy musieli przedstawiać, ani kosztorysu ani postępu prac, gdyż taką pożyczkę możemy przeznaczyć na dowolny cel. Warunkiem jest oczywiście prawo własności mieszkania i brak obciążenia hipoteką.

Jak otrzymać pożyczkę na remont?

W każdym z tych przypadków, klient jest dokładnie weryfikowany. Po złożeniu wniosku, bank sprawdza naszą zdolność kredytową. Sprawdza bazy dłużników, wśród których najważniejszą jest Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli mamy złą historię kredytową w BIK, nasze szanse na otrzymanie wsparcia w banku znacznie maleją.

Bank sprawdza również wysokość naszych dochodów i ustala kwotę, którą może nam udostępnić. Najbardziej pożądane przez bank są regularne dochody i umowa o pracę. Brak stałych dochodów i zatrudnienia, a także wpłaty pochodzące z niesprawdzonych źródeł, drastycznie zaniżają, a nawet całkowicie przekreślają szansę na wsparcie finansowe banku.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Jeżeli Twoja historia kredytowa nie jest najlepsza i banki odrzucają Twoje wnioski kredytowe, rozważ pożyczki pozabankowe. Jest to doskonałe wyjście z sytuacji.

Pożyczkę pozabankową możesz otrzymać nawet, jeżeli Twoja historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia i nie masz regularnych dochodów. Firmy pożyczkowe nie wymagają przedstawienia stosu dokumentów i biorą pod uwagę wszystkie dochody, takie jak przychody z umowy o dzieło, umowy zlecenia i zasiłki. Wnioskowanie odbywa się zazwyczaj całkowicie online, a odpowiedź można otrzymać nawet w godzinę, a pieniądze w 15 minut. Jest to szybki sposób na uzyskanie gotówki na remont mieszkania. Dzięki naszej wyszukiwarce pożyczek możesz porównać oferty różnych firm pożyczkowych i wybrać najlepszą.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 5 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x