27 kwietnia 2020

PKO BP – opinie, kredyty i kontakt

PKO BP – opinie, kredyty i kontakt
Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. To jednocześnie jedna z wiodących grup finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. PKO BP istnieje ponad 200 lat (dokładnie od roku 1919) i jest bankiem uniwersalnym z ogromnym doświadczeniem w branży. Podmiot ma również bogatą ofertę kredytów: gotówkowy, konsolidacyjny i kilka rodzajów kredytu hipotecznego.

Jakie wady i zalety posiadają te rozwiązania i na czym polega każde z nich? Co mogą powiedzieć nam dostępne w sieci o PKO BP opinie? W jaki sposób możemy skontaktować się z doradcą banku i jak wygląda w PKO BP logowanie? O tym wszystkim dowiemy się już za moment. 

Kredyt w PKO BP – warunki i informacje

Oferowany przez PKO BP kredyt gotówkowy (na witrynie banku występujący pod nazwą “Pożyczka gotówkowa”) to możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy bez wychodzenia z domu. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu i zapewnia o szybkiej wypłacie środków (w aplikacji IKO nawet w 30 sekund od momentu akceptacji umowy). Pożyczyć możemy od 500 zł do nawet 50 000 zł, a okres kredytowania wynosi tu od 2 do 12 miesięcy. Za wcześniejszą spłatę nie zapłacimy ani grosza. Na swojej witrynie internetowej PKO BP udostępnia prosty w użyciu kalkulator, dzięki któremu szybko dowiemy się o przewidywanych kosztach kredytu i wysokości miesięcznej raty.

Dla osób, które spłacają wiele różnych zobowiązań interesujący może okazać się proponowany przez PKO BP kredyt konsolidacyjny. By go otrzymać, nie musimy mieć w banku konta, a minimalna kwota kredytu to zaledwie 500 zł. Okres kredytowania wynieść może od 2 do 120 miesięcy. Możemy również otrzymać od banku dodatkowe środki, w wysokości do 30% wartości konsolidowanej kwoty. Również w tym przypadku mamy do dyspozycji wygodny kalkulator na witrynie PKO BP. 

Bank ma bardzo ciekawą ofertę kredytów hipotecznych. Kredyt “Własny kąt” to produkt wielokrotnie nagradzany w rankingu “Złoty Bankier”, w którym oprocentowanie może być zmienne lub stałe przez 5 lat. Jedną ratę w roku możemy zawiesić (wakacje kredytowe). Bank finansuje do 80% wartości nieruchomości, oferuje raty równe lub malejące, a także umożliwia wcześniejszą spłatę kredytu. Kolejna propozycja to “Kredyt Mix”. Tu również finansowane jest do 80% wartości nieruchomości, a okres kredytowania wynosi do 35 lat. Kredyt przeznaczyć możemy nie tylko na potrzeby mieszkaniowe, ale również na dowolne cele, niezwiązane z naszą działalnością gospodarczą. Podobnie jak w przypadku kredytu “Własny kąt”, tu również możemy skorzystać z wakacji kredytowych, a także wcześniej spłacić nasze zobowiązanie. Kolejny produkt w PKO BP to “Pożyczka hipoteczna”, z której pieniądze przeznaczyć możemy na dowolny cel. Okres kredytowania to maksymalnie 20 lat. Bank może finansować tu do 60% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie pożyczki.

PKO BP – opinie

Znalezione przez nas w sieci o PKO BP opinie miały różny wydźwięk – część z nich była pozytywna, część neutralna, część, niestety, negatywna. Jednocześnie musimy zaznaczyć, że opinii nie było tak wiele, jak ma to czasem miejsce w przypadku innych banków. Tym samym możemy potraktować je jako swego rodzaju wskazówki, nie zaś jako absolutną wyrocznię. 

Pożyczkę gotówkową wielu klientów banku uznało za tanią. Podkreślali, że na plus zasługuje mało formalności i szybko podejmowana decyzja w kwestii udzielenia (lub odmowy udzielenia) kredytu. Sporo osób zwróciło uwagę na elastyczny okres kredytowania i niskie raty, jeśli tylko zdecydujemy się na jego maksymalną długość. Faktycznie – gdy skorzystamy z opcji wydłużenia spłaty pożyczki, istnieje szansa, że rata miesięczna nie nadwyręży nadmiernie naszego budżetu. W opiniach podkreślano również, że obsługa PKO BP jest nie tylko miła, ale także profesjonalna. W przypadku kredytu hipotecznego klienci zwracali uwagę na jasne warunki, brak komplikacji i mało formalności podczas całego procesu występowania o kredyt.

Jeśli chodzi o dostępne w Internecie o PKO BP opinie negatywne, część klientów banku zwracała uwagę na to, że oferta kredytu gotówkowego jest droga. Oczywiście najlepiej przekonać się o tym samemu, chociażby sprawdzając ranking kredytów, a na późniejszym etapie dokładnie zapoznając się z warunkami umowy. Z kolei przy kredycie hipotecznym pojawiły się głosy mówiące o tym, że wkład własny klienta mógłby być mniejszy. 

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w PKO BP)

Za zaletę banku PKO BP z pewnością uznać możemy bogatą ofertę kredytową. Kredyt gotówkowy możemy wziąć przez Internet, a zarówno decyzja, jak i przelew gotówki na konto następują szybko. Co istotne, za jego udzielenie nie jest pobierana prowizja. Uwagę zwraca też mała ilość formalności. Plus należy się dodatkowo za wysokie kwoty oferowanych przez PKO BP kredytów oraz za elastyczny okres kredytowania. Każdy rodzaj kredytu został ponadto dokładnie opisany na witrynie banku, co również uznać należy za zaletę. Tym bardziej, że kredytodawca zamieścił na niej również wygodne w użyciu kalkulatory kredytowe. Za wadę oferty uznajemy stosunkowo wysoki wkład własny klienta przy kredycie hipotecznym, o czym wiele osób wspominało, publikując w sieci swoje o PKO BP opinie. 

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Prowizja 0% (dotyczy kredytu gotówkowego).
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybki przelew gotówki na konto klienta.
  • Elastyczny okres kredytowania.
  • Mało formalności.
  • Informacyjna strona internetowa banku (kalkulatory kredytowe). 

 Wady

  • Wysoki wkład własny (dotyczy kredytu hipotecznego).

PKO BP – kontakt i logowanie

Z doradcą PKO BP kontakt nawiązać możemy telefonicznie – infolinia banku dla klientów indywidualnych działa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pod numerami 800 302 302 oraz +48 81 535 60 60. Jeśli korzystamy z iPKO to po zalogowaniu możemy też zadać pytanie konsultantowi. Dodatkowo na witrynie banku znajdziemy formularz kontaktowy. 

Wykorzystując dostępne na stronie PKO BP logowanie możemy uzyskać dostęp do panelu klienta i wykonać dużą część operacji finansowych online (sekcja logowania znajduje się w górnej części witryny, po prawej stronie). 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
3 lat temu

Aktualnie jedna z najlepszych ofert kredytowych na rynku, na decyzje kredytową nie musiałem długo czekać, wszystkie warunki zostały też jasno wyjaśnione.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x