6 marca 2020

Kasomat opinie, pożyczki i kontakt

Kasomat opinie, pożyczki i kontakt
Kasomat jest pośrednikiem finansowym i własnością Surat Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Oferuje kredyty konsumenckie udzielane przez inne podmioty: Polską Platformę Finansową Sp. z o. o., Taimen Polska Sp. z o. o. oraz Help Inkasso Sp. z o. o.
Kasomat rozpoczął działalność w branży w roku 2012. To jedna z niewielu firm pożyczkowych z kapitałem w 100% polskim. Czy jej oferta warta jest naszej uwagi? Jakie są wady, a jakie zalety pożyczki w tej firmie? Czego możemy dowiedzieć się z zamieszczanych w sieci opiniach o Kasomat? Sprawdzamy!

Pożyczka w Kasomat – warunki i informacje

Jeśli jesteśmy nowym klientem, w Kasomat otrzymać możemy pożyczkę do 1000 zł. Kwota minimalna jest niestety dość spora, wynosi bowiem aż 500 zł, a przecież nie zawsze potrzebować będziemy aż tyle. Firma nie oferuje ponadto pierwszej pożyczki – ani za darmo, ani nawet na warunkach promocyjnych (płacimy m.in. odsetki i prowizję). Stali klienci mogą ubiegać się o pożyczkę do 4000 zł. Okres kredytowania w Kasomat wynosi od 1 do 30 dni.

Aby wnioskować o pożyczkę w Kasomat będziemy oczywiście potrzebować dowodu osobistego, ale nie tylko. Zostaniemy również poproszeni o przesłanie wyciągu z naszego konta bankowego za trzy ostatnie miesiące (lub za jeden miesiąc, ale wtedy dodatkowo przedstawić musimy rachunek za wodę, gaz, prąd lub media). Kasomat nie sprawdzi naszych danych w bazie BIK, ale już w bazach podlegających BIG (m.in. KRD, ERIF, InfoMonitor) – owszem. Na podstawie tych informacji firma podejmie decyzję, czy pożyczka zostanie nam udzielona.

W Kasomat cały proces związany z wzięciem pożyczki odbywa się przez Internet. Na stronie głównej znajdziemy suwaki, dzięki którym w prosty sposób ustawimy wysokość kwoty, jaka nas interesuje, a także okres kredytowania. Pod suwakami wyświetlana jest automatycznie informacja o orientacyjnym koszcie wybranej pożyczki. Wypełnienie wniosku w Kasomat trwa dosłownie chwilę. Gdy już to zrobimy, będziemy jeszcze musieli wysłać na konto pożyczkodawcy przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł, a także mailowo potwierdzić swój dochód. Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, pieniądze, po zaakceptowaniu warunków umowy, wysłane zostaną na nasze konto bankowe w ciągu 30 minut.

Kasomat – opinie

Klienci firmy wśród jej niewątpliwych zalet wymieniają przede wszystkim łatwość otrzymania pożyczki i szybkie przesyłanie potrzebnych pieniędzy na konto. Część z nich chwali również nowoczesną i prostą w obsłudze stronę internetową oraz fakt, że cały proces wzięcia pożyczki odbywa się przez Internet. Niestety – negatywnych opinii o Kasomat również w sieci nie brakuje. Wiele osób narzeka na mało przyjazną (czasem wręcz niegrzeczną) obsługę klienta, konieczność przesyłania dużej ilości dokumentów, a także zbyt dużą ilość SMS-ów, jakie firma wysyła do osób, które wzięły za jej pośrednictwem pożyczkę. Warto przy tym podkreślić, że nie są to bynajmniej przypadki odosobnione – powtarzających się o Kasomat opinii negatywnych jest w sieci naprawdę sporo. Ale jest i druga strona medalu – wiele z nich napisana została przez osoby, które zaciągnęły pożyczkę, a potem jej nie spłacały (lub też spóźniały się ze spłatą). Fakt – firma nalicza w takich sytuacjach wysokie opłaty dodatkowe, jednak biorąc pożyczkę każdy powinien się z taką ewentualnością liczyć. Tym bardziej, że warunki otrzymania szybkiej gotówki są przejrzyste, a podpisując umowę zgadzamy się na nie. Problem polega na tym, że duża część osób po prostu nie ma ochoty się z nimi zapoznać, a za to akurat mogą mieć pretensję wyłącznie do siebie.

Dlaczego warto? (zalety i wady pożyczki Kasomat)

Za dużą zaletę uznać trzeba fakt, że Kasomat nie sprawdza swoich klientów w BIK. Co więcej, możemy otrzymać pożyczkę również wtedy, gdy posiadamy niespłacone jeszcze zobowiązania, jak chociażby kredyt w banku czy innej instytucji finansowej. Warunek jest jednak taki, że nie możemy mieć zaległości w postaci spłat nieterminowych. Kolejna zaleta pożyczki w Kasomat to możliwość jej refinansowania w przypadku, gdy mamy problemy z dochowaniem terminu płatności. Na uwagę zasługuje również elastyczny termin spłaty, bo choć maksymalnie wynieść on może 30 dni, to możemy również zdecydować się na okres krótszy, nawet jednodniowy. To z kolei oznacza, że koszt szybkiej gotówki będzie zdecydowanie niższy. Intuicyjna w obsłudze strona internetowa i fakt, że wszystko odbywa się tu przez Internet to kolejne duże plusy pożyczki. Opierając się na dostępnych o Kasomat opiniach za wady firmy uznać musimy przede wszystkim konieczność wysyłania dodatkowych dokumentów (nie jest to typowa “pożyczka na dowód”) oraz “bombardowanie” klientów zbyt dużą liczbą SMS-ów. Zdecydowaną wadą jest również to, iż Kasomat to nie firma pożyczkowa, a pośrednik, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie kosztów samej pożyczki.

Plusy

 • Łatwość otrzymania pożyczki.
 • Pieniądze na koncie nawet w 30 minut.
 • Firma nie sprawdza bazy BIK.
 • Pożyczka również dla zadłużonych.
 • Możliwość refinansowania pożyczki.
 • Elastyczny termin spłaty (od 1 do 30 dni).
 • Proces w 100% przez Internet.
 • Prosta w obsłudze, intuicyjna strona internetowa.

Minusy

 • Brak pierwszej pożyczki za darmo.
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników.
 • Konieczność przesyłania dodatkowych dokumentów.
 • Nadmiar SMS-ów od firmy.
 • Wyższe koszty pożyczki (pośrednik).

Kasomat – kontakt i logowanie

Z firmą Kasomat możemy skontaktować się na dwa sposoby.
Informacja ogólna dostępna jest pod numerem telefonu 667 227 124.
Wszelkie pytania wysyłać można również drogą mailową na adres [email protected]
Biuro pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00.

Dostępne na stronie internetowej Kasomat logowanie sprawia, że stali klienci uzyskują dostęp do panelu, w którym znajdą wszelkie informacje dotyczące swojej pożyczki.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x