24 kwietnia 2020

ING Bank Śląski – opinie, kredyty i kontakt

ING Bank Śląski – opinie, kredyty i kontakt

ING Bank Śląski S.A. jest polskim bankiem uniwersalnym. Założony został w roku 1988 w wyniku wyodrębnienia z NBP. Obsługuje około 4,4 mln klientów detalicznych i 79,1 tys. klientów korporacyjnych. Ma również blisko 320 oddziałów na terenie całego kraju.

Jeśli zamierzamy wziąć w ING kredyt, wybór mamy naprawdę spory – w ofercie banku są kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, limit zadłużenia na koncie oraz kredyty hipoteczne. Czy oferta kredytowa ING jest konkurencyjna? Jakie wady i zalety posiadają proponowane przez bank rozwiązania? Co mogą nam powiedzieć dostępne w sieci o ING opinie? W jaki sposób zalogować się do panelu i jak najprościej nawiązać z doradcą ING kontakt? O tym wszystkim przekonamy się już za moment. 

Kredyt w ING – warunki i informacje

Oferowany przez bank ING kredyt gotówkowy przeznaczyć możemy na dowolny cel, a jego kwota wynieść może od 1 000 zł do aż 100 000 zł. Spłatę rozłożyć możemy przy tym na okres do nawet 10 lat, a jeśli zdecydujemy się na szybsze spłacenie zobowiązania, nie będzie łączyło się to dla nas z żadnymi dodatkowymi kosztami. Na swojej witrynie ING zamieściło wygodny i prosty w użyciu kalkulator kredytowy, dzięki któremu wstępnie zorientujemy się w kosztach naszego zobowiązania (prowizja, oprocentowanie, wysokość raty). Pożyczkę możemy również ubezpieczyć (za dodatkową opłatą). 

Dostępny w ING kredyt z konsolidacją to oferta dla osób, które spłacają wiele różnych zobowiązań i chciałyby cały proces uprościć, płacąc jedną, wygodną, comiesięczną ratę. Bank oferuje dodatkową gotówkę z prowizją 0 zł.

Kolejnym rozwiązaniem kredytowym jest limit zadłużenia w koncie. Aktualnie ING nie pobiera opłat za jego udzielenie. Kwota maksymalna to aż 50 000 zł, jednak w praktyce liczyć możemy na 6-krotność naszych dochodów netto. Jeśli jesteśmy już klientem ING, limit na koncie otrzymamy przez system bankowości internetowej. Osobnym, a jednocześnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest “Pensja na już” – to również limit na koncie, ale tylko na 15 dni. Kwota limitu wynieść może od 500 do 3 500 zł, a oprocentowanie jest zerowe. Jednorazowa opłata za udzielenie to 40 zł. 

Oferowany przez ING kredyt hipoteczny to indywidualne warunki kredytowania i okres spłaty nawet do 35 lat (w ratach równych lub malejących). Oprocentowanie może być zmienne lub stałe przez pierwsze 5 lat. Wkład własny to 30% wartości inwestycji. Do kredytu bank proponuje również dodatkowe pakiety ubezpieczeń. Nie pobiera też prowizji za wcześniejszą spłatę. Na stronie internetowej ING online skorzystać możemy z wygodnego kalkulatora kredytu hipotecznego. 

ING Bank Śląski – opinie

Wyszliśmy z założenia, że zapoznanie się z witryną banku to jednak zbyt mało, by móc stwierdzić, iż proponowane przez podmiot rozwiązania kredytowe faktycznie są konkurencyjne. Dlatego też zdecydowaliśmy się przeanalizować dostępne w sieci o ING opinie i tym samym sprawdzić, co o proponowanych w banku kredytach mówią sami jego klienci. 

Mało formalności to kwestia, która poruszana była w większości opinii pozytywnych. Wiele osób zwracało również uwagę na wysokie kwoty maksymalne kredytów, a także szybką decyzję kredytową i szybki przelew gotówki na konto. Kilka wypowiedzi dotyczyło też wygodnego rozwiązania w postaci możliwości wyboru przez klienta banku dnia spłaty raty miesięcznej. Faktycznie – w przypadku wielu klientów może mieć to duże znaczenie, zwłaszcza jeśli dochody wpływają na ich konta zawsze w tym samym terminie. Wystarczy wówczas ustawić spłatę kredytu na kilka dni do przodu i nie obawiać się, że nie będziemy mieli z czego zapłacić raty. 

Negatywne o ING opinie dotyczyły przede wszystkim wysokiego oprocentowania kredytów. Wspominały o nim również osoby, które ogólnie oceniły bank pozytywnie, zatem coś musi być na rzeczy. By jednak się o tym przekonać, warto porównać przynajmniej kilka ofert z różnych banków. Tu dobrym rozwiązaniem okaże się z pewnością gotowy ranking kredytów. Co do pozostałych opinii negatywnych to ich autorami były przede wszystkim osoby, którym z jakichś powodów w ING kredytu odmówiono.

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w ING)

Oferta kredytowa banku ING jest mocno rozbudowana i już ten fakt uznać należy za zaletę. Kwoty maksymalne kredytów są naprawdę duże, a dostępne promocje – atrakcyjne. Na plus zasługuje również możliwy długi okres spłaty zobowiązania – możemy spłacać je przez wiele kolejnych lat w formie wygodnej, niewielkiej raty, która nie zrujnuje naszego budżetu. Uwagę zwracają również podkreślane w internetowych opiniach o ING mała ilość formalności oraz szybka decyzja kredytowa i szybki przelew pieniędzy na konto. Plusami są również możliwość wyboru dnia spłaty raty miesięcznej oraz dodatkowe ubezpieczenia, które ING proponuje swoim klientom. Choć nie dotyczy to bezpośrednio kredytów, warto dodać, że bank ma też bardzo intuicyjną w obsłudze i bogatą w informacje witrynę internetową. 

Za wadę uznajemy wysokie oprocentowanie, o którym wielu klientów ING wspomniało w swoich opiniach dostępnych w Internecie. 

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Długi okres kredytowania. 
  • Atrakcyjne promocje.
  • Mało formalności.
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybki przelew na konto.
  • Możliwość wyboru dnia spłaty raty miesięcznej.
  • Intuicyjna i bogata w informacje witryna internetowa.

 Wady

  • Wysokie oprocentowanie kredytów (na podstawie opinii dostępnych w Internecie)

ING Bank Śląski – kontakt i logowanie

Na witrynie ING online podane zostały numery telefonów +48 32 357 00 69 oraz 801 222 222, pod którymi przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu działa obsługiwana przez doradców ING Infolinia. Na stronie internetowej dostępny jest również czat z doradcą. Zanim jednak zdecydujemy się z nich skorzystać, warto zapoznać się z zakładką ING kontakt – widnieje tam długa lista najczęściej zadawanych pytań wraz z gotowymi, często bardzo szczegółowymi odpowiedziami. 

Jeśli jesteśmy już klientem banku to wybrane operacje finansowe wykonamy online – wystarczy, że wykorzystamy w tym celu dostępne na witrynie ING logowanie (pomarańczowy przycisk “Zaloguj” znajduje się w prawym, górnym rogu strony).

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x