23 kwietnia 2020

HapiPożyczki – opinie, pożyczki i kontakt

HapiPożyczki – opinie, pożyczki i kontakt
Właścicielem marki HapiPożyczki jest IPF Polska Sp. z o.o., będąca częścią międzynarodowej grupy IPF – wiodącego dostawcy usług finansowych, który obsługuje prawie 3 miliony klientów na świecie. Siedziba polskiego oddziału mieści się w Warszawie. Firma oferuje pożyczki ratalne, ubezpieczenia (od utraty zdrowia i zdolności do pracy) oraz program opieki medycznej.

Czy propozycja HapiPożyczki jest atrakcyjna? Jak dużo możemy pożyczyć i na jaki okres czasu? Jakie warunki musimy spełnić, by dostępna w HapiPożyczki gotówka trafiła na nasze konto? By to sprawdzić, dokładnie przeanalizujemy informacje na stronie firmy. Przekonamy się również, co mają do powiedzenia sami klienci – w tym celu sprawdzimy dostępne w sieci o HapiPożyczki opinie. 

Pożyczka w HapiPożyczki – warunki i informacje

Minimalna kwota pożyczki ratalnej w HapiPożyczki wynosi 2 000 zł, maksymalna natomiast – 6 000 zł. Okres kredytowania to 6 – 12 miesięcy. Na witrynie firmy znajdziemy również ofertę pożyczki długoterminowej. W jej przypadku okres kredytowania jest dłuższy, wynosi bowiem od 6 do 24 miesięcy. Więcej możemy również pożyczyć – kwota minimalna to również 2 000 zł, ale maksymalna – nawet 15 000 zł. Pożyczka długoterminowa to również dużo niższe niż przy pożyczce ratalnej RRSO, ale uwaga: na witrynie zamieszczona została informacja, że jest to produkt dla nowych klientów. Ustawiając na suwakach wysokość pożyczki ratalnej i długoterminowej otrzymujemy informację dotyczącą wysokości RRSO i comiesięcznej raty. By złożyć wniosek o szybką gotówkę, wystarczy wcisnąć zielony przycisk “Chcę pożyczkę”, który znajduje się pod suwakami.

Firmy pożyczkowe starają się do minimum ograniczać formalności, a także w miarę możliwości upraszczać całą procedurę poprzez skrócenie samego wniosku. Tak jest również w HapiPożyczki – w polach formularza podajemy jedynie niezbędne dane osobowe i teleadresowe oraz definiujemy hasło do Strefy Klienta. Wypełnienie całości nie zajmie nam więcej niż kilka minut, a po wysłaniu wniosku o decyzji pożyczkodawcy zostaniemy poinformowani e-mailem. Jeśli będzie pozytywna, firma poprosi nas o przesłanie przelewu weryfikacyjnego (1 zł) w celu potwierdzenia naszego konta bankowego.

Aby móc wnioskować o pożyczkę w HapiPożyczki musimy posiadać polskie obywatelstwo, mieć minimum 18 lat oraz źródło regularnego dochodu. Jedynym potrzebnym dokumentem będzie dowód osobisty, jednak pożyczkodawca zastrzega, że w pewnych sytuacjach może zwrócić się do nas z prośbą o przesłanie dodatkowych dokumentów. Firma sprawdza bazy dłużników, ale wykazuje się też elastycznością – na witrynie znalazła się informacja, że każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie, zatem obecność w którejś z baz nie przekreśla naszych szans na otrzymanie pożyczki. 

HapiPożyczki – opinie

O atrakcyjności oferty firmy pożyczkowej najwięcej dowiedzieć się można od jej klientów, dlatego postanowiliśmy przeanalizować dostępne online o HapiPożyczki opinie. Skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na kwestiach, które poruszane były najczęściej i co do których panowała wśród oceniających względna jednomyślność.

Pozytywne opinie dotyczące HapiPożyczki koncentrowały się głównie wokół atrakcyjnych warunków oferty i miłej obsługi. Klienci zwracali też często uwagę na fakt, że pożyczkodawca potrafił “przymknąć oko” na ich nie najlepszą historię kredytową i mimo wszystko zaproponować im pożyczkę. Wiele osób bardzo chwaliło sobie ponadto możliwość wybrania długiego okresu spłaty zobowiązania, dzięki czemu ich domowy budżet nie był nadmiernie obciążony comiesięczną ratą. Minimum formalności i szybki przelew gotówki również zyskały uznanie w oczach klientów, którzy w sieci wyrazili swoje o HapiPożyczki opinie. 

W Internecie natrafiliśmy również na negatywne opinie o pożyczkodawcy, choć było ich zdecydowanie mniej. Kilka osób wyraziło swoje niezadowolenie z faktu, że firma nie zwraca im nadpłaty po ustawowych 14 dniach. Jeden z klientów skarżył się też, że HapiPożyczki nie zwróciło mu należności przy wcześniejszej spłacie zobowiązania. Jeszcze inna osoba stwierdziła, że, po spłaceniu pożyczki, na jej koncie została niewielka suma, od której firma naliczyła karne odsetki. Trzeba jednak zaznaczyć, że negatywnych opinii o HapiPożyczki było na tyle mało, iż nie możemy stwierdzić z całą pewnością, że w/w sytuacje rzeczywiście miały miejsce… 

Dlaczego warto? (zalety i wady pożyczki w HapiPożyczki)

Zaletą oferty HapiPożyczki jest z pewnością elastyczność w kwestii wysokości pożyczki oraz okresu kredytowania. Wiele osób doceni również fakt, że dla nowych klientów przygotowane zostały specjalne warunki z niższym RRSO. Na plus zasługuje też sprawna weryfikacja wniosku i szybki przelew pieniędzy na konto. Klient może ponadto wnioskować o wakacje kredytowe, co również uznać należy za zaletę. Bywają przecież miesiące, w których pożyczkobiorca chciałby nieco odpocząć od rat i przeznaczyć pieniądze na inne cele. Na uwagę zasługuje też elastyczność HapiPożyczki w stosunku do osób figurujących w bazach dłużników – firma ich nie przekreśla, o czym jasno informuje na swojej witrynie internetowej. A co do samej witryny, to jest ona bardzo wygodna w obsłudze i pełna przydatnych informacji. Nieco niefortunna jest jedynie nazwa jednej z zakładek: “Obsługa klienta” to w rzeczywistości sekcja pytań i odpowiedzi, czyli popularne FAQ… 

Wady? Nie do końca spodobało nam się, że pod suwakami widnieje jedynie informacja o RRSO i wysokości raty, nie ma natomiast nic o prowizji, odsetkach ani o łącznej kwocie do spłaty, jak ma to miejsce na stronach internetowych większości firm z branży.

Zalety 

  • Elastyczność w kwestii wysokości pożyczki (2 000 – 15 000 zł).
  • Elastyczny okres kredytowania (6 – 24 miesięcy).
  • Oferta promocyjna dla nowych klientów.
  • Szybka weryfikacja wniosku.
  • Szybki przelew pieniędzy na konto.
  • Możliwość wnioskowania o wakacje kredytowe.
  • Elastyczne podejście w stosunku do osób figurujących w bazach dłużników. 
  • Biuro Obsługi Klienta pracuje 7 dni w tygodniu.

Wady

  • Pod suwakami na stronie głównej brak niektórych informacji (m.in. o łącznej kwocie do spłaty). 

HapiPożyczki – kontakt i logowanie

Aby skontaktować się z przedstawicielem HapiPożyczki możemy zadzwonić pod numer 22 395 85 87, wysłać e-mail na adres [email protected] lub skorzystać ze znajdującego się na witrynie internetowej firmy formularza kontaktowego. Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00, a w soboty i w niedziele w godzinach 9.00 – 17.00. 

Informacje o swojej pożyczce uzyskamy poprzez dostępne na stronie HapiPożyczki logowanie do Strefy Klienta. By to zrobić, wystarczy wpisać swój adres e-mail i ustalone wcześniej hasło. 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x