23 kwietnia 2020

Getin Bank – opinie, kredyty i kontakt

Getin Bank – opinie, kredyty i kontakt
Getin Bank to marka bankowości detalicznej, która należy do Getin Noble Bank S.A., jednego z największych banków w Polsce. Getin Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i do małych i średnich firm, a także do samorządów, dużych korporacji oraz wspólnot mieszkaniowych. Ma również bogatą ofertę kredytową: kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny, limit kredytowy w rachunku, Autokredyt i kredyt samochodowy.

W dzisiejszej analizie postaramy się wskazać wady i zalety rozwiązania, jakim jest proponowany przez Getin Bank kredyt. Zapoznamy się z informacjami, które kredytodawca zamieścił na swojej witrynie internetowej. Sprawdzimy również, co mówią o kredytach sami klienci (w tym celu przeanalizujemy dostępne w sieci o Getin Bank opinie). Podpowiemy też, w jaki sposób skontaktować się z doradcą banku.

Kredyt w Getin Bank – warunki i informacje

Oferowany w Getin Bank kredyt gotówkowy może wynieść do 200 000 zł, przy maksymalnym okresie kredytowania 10 lat. W aktualnie obowiązującej promocji za jego udzielenie bank nie pobiera prowizji (warunkiem jest posiadanie przez kredytobiorcę stałych dochodów z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o dzieło). W standardowej ofercie kredytu gotówkowego wystarczy mieć skończone 18 lat oraz posiadać zdolność i wiarygodność kredytową. 

“Dodatkowe środki zawsze pod ręką” – właśnie tak Getin Bank reklamuje swoją ofertę limitu kredytowego w rachunku. Na pierwszy okres umowy prowizja wynosi tu 0%, a odsetki naliczane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty limitu. Dodatkowo każdy wpływ środków na konto automatycznie limit odnawia. 

Jeśli chcemy nabyć nowy lub używany samochód, powinniśmy zwrócić uwagę na Autokredyt. Getin Bank finansuje do 150% wartości pojazdu i kredytuje jego dodatkowe wyposażenie. Zapewnia przy tym proste procedury. Część kredytu przeznaczyć można ponadto na pokrycie kosztów pośrednictwa kredytowego i prowizji bankowej. Warunkiem udzielenia kredytu jest ustanowienie zabezpieczenia na pojeździe mechanicznym.

Interesującą propozycją jest również dostępny w Getin Bank Kredyt Samochodowy Autocash. Kwota może tu sięgnąć nawet 200 000 zł. Co istotne – bez wpłaty własnej. Bank zapewnia o szybkiej decyzji kredytowej i braku adnotacji w dowodzie rejestracyjnym (przy zastosowaniu zabezpieczenia w postaci: przewłaszczenia z warunkiem zawieszającym). Bez zgody współmałżonka Kredyt Samochodowy Autocash otrzymać możemy do kwoty 50 000 zł. 

Getin Bank – opinie

O ofercie kredytowej sporo powiedzieć nam mogą dostępne w sieci o Getin Bank opinie. Zwłaszcza te, które dotyczą tych samych tematów i często się powtarzają, co – nie ukrywajmy – zwiększa ich wiarygodność.

Klienci bardzo pozytywnie wypowiadali się o samej atrakcyjności oferty – określali ją zwykle jako dobrą, ale nie brakowało też głosów mówiących o tym, że jest to najlepsza propozycja kredytowa na rynku. Oczywiście trzeba pamiętać, że są to opinie subiektywne i warto zweryfikować je na własną rękę, porównując oferty kilku różnych podmiotów (np. korzystając z gotowego rankingu). Wiele osób podkreślało, że obsługa w Getin Bank jest nie tylko miła, ale też bardzo pomocna i profesjonalna. Chwalono ponadto szybką decyzję kredytową (jedna z osób wspomniała, że kredyt otrzymała “w 15 minut”, inna z kolei, że “błyskawicznie”), a także wysoką akceptowalność (kilku klientów przekonywało, że mimo odmowy w kilku innych bankach to właśnie w Getin Bank kredyt został im przyznany). Sporo głosów pozytywnych dotyczyło również wysokiej kwoty maksymalnej, a jednocześnie niskiej raty miesięcznej. 

W sieci pojawiły się również negatywne o Getin Bank opinie, choć w ich przypadku nie zauważyliśmy już takiej powtarzalności i jednomyślności, jak miało to miejsce w przypadku opinii pozytywnych. Co więcej, sporo z nich było bardzo mało konkretnych. Krótkie stwierdzenia w stylu “trzeba dokładnie czytać umowy!” nie mówią zbyt wiele, poza tym, że faktycznie – trzeba i powinno się. Pojedyncze opinie negatywne o Getin Bank dotyczyły długiego czasu uruchomienia kredytu oraz jego wysokiego kosztu. Co do tego ostatniego to znowu – z umową o kredyt należy po prostu dokładnie się zapoznać. Daje to gwarancję, że w przyszłości unikniemy różnego rodzaju przykrych niespodzianek. 

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Getin Bank)

Duży wybór różnego rodzaju kredytów to z pewnością ogromna zaleta oferty Getin Bank. Wysokie kwoty maksymalne również zasługują na plus. Podobnie zresztą jak elastyczny okres kredytowania, dzięki któremu sami decydujemy, jak długo spłacać będziemy nasze zobowiązanie. Możemy zrobić to szybko i tym samym obniżyć związane z kredytem koszty, ale możemy również okres spłaty wydłużyć, korzystając z dobrodziejstw niewielkich rat miesięcznych. Miłym zaskoczeniem okazał się dostępny w Getin Bank kredyt gotówkowy na warunkach promocyjnych. Na uwagę zasługują również szybka decyzja kredytowa i szybkie jego uruchomienie, o których klienci banku często pisali w Internecie. Nie można nie wspomnieć też o wysokiej przyznawalności oferowanych przez Getin Bank kredytów – dla osób, które u innych podmiotów spotkały się z odmową ich udzielenia z pewnością będzie to ważna informacja.

Za wadę oferty kredytowej Getin Bank uznajemy fakt, iż na chwilę obecną zawiesił on udzielanie kredytów hipotecznych. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie wycofa się z tej decyzji i spróbuje podbić rynek nową, atrakcyjną ofertą.

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Elastyczny okres kredytowania. 
  • Promocje dla klientów.
  • Przejrzyste warunki.
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybkie uruchomienie kredytu.
  • Korzystne oprocentowanie.
  • Wysoka przyznawalność.

 Wady

  • Bank zawiesił udzielanie kredytów hipotecznych. 

Getin Bank – kontakt i logowanie

Infolinia Getin Bank dla klientów indywidualnych czynna jest całą dobę, 7 dni w tygodniu. Z doradcą skontaktujemy się dzwoniąc pod numer +48 664 919 797 lub 19797 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych). Jeśli przebywamy akurat za granicą, z Getin Bank kontakt nawiążemy pod numerem +48 32 604 30 01. 

Wybrane operacje finansowe wykonać możemy online – w tym celu wystarczy wykorzystać dostępne na witrynie internetowej Getin Bank logowanie (zielona ikonka “Zaloguj się” znajduje się górnej części strony, po prawej stronie).

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 1 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
2 lat temu

Jedna z ciekawszych ofert kredytu na samochód, z jaką się spotkałem. Szczególnie podoba mi się uwzględnienie współmałżonka w wysokości kredytu, pozwoli to na uniknięcie niechcianych „niespodzianek”

Magda
1 rok temu

Kredyt w Getin Nobel Banku to prosta i szybka procedura. W moim przypadku wszystko trwało 25 dni. I już dziś mam pieniądze na koncie. Mogę zrealizować swoje marzenie.

Krzysiek
1 rok temu

W innych bankach miałem trudności a tu w Getin przyznali mi kredyt. Obsługa pierwsza klasa. Juz wiem za co ta nagroda

Michał
1 rok temu

Za co Getin dostał nagrodę? I gdzie było głosowanie sam wziąłbym udział. W ostatnim czasie stanęli na wysokości zadania. Obsługa naprawdę wyjątkowa.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x