23 kwietnia 2020

FINZMO – opinie, pożyczki i kontakt

FINZMO – opinie, pożyczki i kontakt
Właścicielem marki FINZMO jest Fiizy Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Nie jest to firma pożyczkowa, a pośrednik kredytów konsumenckich. Oferuje on darmową usługę, polegającą na wyszukiwaniu najlepszych ofert pożyczek ratalnych od banków i firm z sektora pożyczek pozabankowych. Na jakie kwoty możemy liczyć składając wniosek? Jak długi jest okres kredytowania? Jakie są wady i zalety oferowanej przez FINZMO pożyczki? Jakie warunki musimy spełnić, by ją otrzymać? Co mogą powiedzieć nam dostępne w sieci o FINZMO opinie? Odpowiedzi na te pytania poznamy już za chwilę. 

Pożyczka w FINZMO – warunki i informacje

Oferowana w FINZMO pożyczka wynieść może od 2 000 do aż 25 000 zł. Elastyczny jest również okres kredytowania – od 3 do 48 miesięcy. Wartości te ustawić możemy na dostępnych na witrynie suwakach. Ponieważ jednak nie wiemy, która konkretnie firma współpracująca z FINZMO pożyczki ostatecznie nam udzieli, nie mamy też od razu informacji dotyczącej związanych z nią kosztów, jak ma to często miejsce na stronach innych firm pożyczkowych. Na swojej witrynie pośrednik wyjaśnia to następująco: “(…) nie możemy przewidzieć jakie warunki zostaną przedstawione. Oprocentowanie pożyczkodawców jest zróżnicowane w zależności od podanych informacji”. 

Wypełnienie wniosku zajmuje niewiele czasu – w formularzu wpisujemy jedynie swoje imię i nazwisko, PESEL, adres e-mail oraz telefon komórkowy. Co do tego ostatniego, firma dopuszcza również możliwość podania telefonu stacjonarnego, jednak zastrzega, że wówczas uzyskanie pożyczki może być trudniejsze (z uwagi na różne wymagania współpracujących z FINZMO podmiotów). 

Po wysłaniu wniosku odpowiedź otrzymujemy w ciągu kilku minut – e-mailowo lub telefonicznie. Jeśli będzie ona pozytywna, w krótkim czasie możemy spodziewać się przelewu gotówki na nasze konto. Co istotne, FINZMO nie pobiera opłaty za pożyczkę od swoich klientów, a od podmiotów, które jej udzielają. Warto wspomnieć również o “miękkim badaniu” zdolności kredytowej pożyczkobiorcy – nawet jeśli nasz wniosek o dostępną w FINZMO pożyczkę zostanie odrzucony, w żaden sposób nie wpłynie to na naszą historię kredytową. 

Ponieważ oferowane na FINZMO online pożyczki pochodzą od różnych podmiotów, nie możemy konkretnie ustalić, w jakich bazach dłużników dane klienta są weryfikowane. W tej sytuacji najbezpieczniej będzie założyć, że we wszystkich głównych, a zatem w BIK, BIG, KRD, ERIF oraz w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej.

FINZMO – opinie

Analizując dostępne w sieci o FINZMO opinie natrafiliśmy na pewien problem, jako że spora ich część dotyczy pożyczek krótkoterminowych (tzw. chwilówek), których obecnie firma już nie oferuje. Na szczęście również na ich podstawie można wyrobić sobie zdanie. Szczególnie w takich kwestiach jak poziom obsługi klienta czy szybkość weryfikacji wniosku, które nie powinny ulegać większym zmianom bez względu na to, z jakim produktem finansowym mamy do czynienia. 

Klienci, którzy mieli okazję skorzystać z pożyczki oferowanej na FINZMO online doceniali łatwość otrzymania potrzebnej gotówki i szybkość całego procesu – od złożenia wniosku do przelania pieniędzy na konto. Sporo osób zaznaczało przy tym, że to właśnie w FINZMO pożyczka została im udzielona bez problemu, mimo że w innych firmach spotkali się oni z odmową. Wiele osób zwróciło też uwagę na profesjonalną obsługę i chwaliło sobie, że wszystko odbywa się tu w 100% online. 

Opinie o FINZMO nie były wyłącznie pozytywne, choć trzeba przyznać, że negatywnych komentarzy o tym pośredniku było zdecydowanie mniej. Głównym zarzutem klientów okazały się wysokie kary za zwłokę. Pytanie, czy faktycznie można winić o to pośrednika. Przyznawalność pożyczek na FINZMO online jest naprawdę wysoka, jednak warto pamiętać, że każde zobowiązanie trzeba będzie spłacać w terminie. W przeciwnym wypadku narazimy się na duże koszty, o których zresztą informowani jesteśmy na etapie podpisywania umowy z konkretnym pożyczkodawcą. 

Dlaczego warto? (zalety i wady pożyczki w FINZMO)

Dużą zaletą pośrednika jest bardzo wysoka przyznawalność pożyczek, która wynosi aż 96% (o czym FINZMO informuje na swojej witrynie) oraz wspomniane wcześniej “miękkie badanie” zdolności kredytowej klientów, które nie wpływa negatywnie na ich historię kredytową. Uwagę zwraca również elastyczność w kwestii wysokości pożyczki. Jeśli potrzebujemy niewiele, możemy wziąć np. 2 000 zł (kwota minimalna), a jeśli więcej, to nawet 25 000 zł (kwota maksymalna).

Bardzo elastyczny jest również okres kredytowania, który wynieść może od zaledwie 3 do aż 48 miesięcy. Plus należy się również za sprawną weryfikację wniosku i szybki przelew pieniędzy na konto klienta. Całości dopełnia intuicyjna, bogata w informacje witryna internetowa FINZMO. Mieliśmy wątpliwości, czy za wadę firmy uznać sam fakt, że mamy do czynienia z pośrednikiem, nie zaś pożyczkodawcą. Wyszliśmy jednak z założenia, że brak natychmiastowej informacji o tym, ile pożyczka o wybranych parametrach będzie nas kosztowała, może być dla niektórych osób irytujący. Dlatego przyznajemy za to niewielki, ale jednak minus.

Zalety 

  • Wysoka przyznawalność pożyczek (96%).
  • “Miękkie badanie” zdolności kredytowej
  • Elastyczność w kwestii wysokości pożyczki (2 000 – 25 000 zł).
  • Elastyczny okres kredytowania (3 – 48 miesięcy).
  • Szybka weryfikacja wniosku.
  • Szybki przelew pieniędzy na konto.
  • Intuicyjna i bogata w informacje strona internetowa.
  • Biuro Obsługi Klienta pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wady

  • Pośrednik (na etapie wnioskowania nie znamy warunków pożyczki).

FINZMO – kontakt i logowanie

 Na swojej witrynie internetowej firma informuje, że jej klienci mogą kontaktować się z nią na wiele różnych sposobów. Niestety – nam udało się znaleźć z FIZMO kontakt jedynie przez dostępny na stronie formularz. Na witrynie nie ma ani numerów telefonów, ani e-maila (my ich w każdym razie nie znaleźliśmy). Dobra wiadomość jest natomiast taka, że Biuro Obsługi Klienta pracuje tu nieprzerwanie – od poniedziałku do niedzieli, 24 godziny na dobę.

Na witrynie FIZMO online każdy klient może zalogować się (wpisując adres e-mail i hasło) do swojego panelu i uzyskać informacje dotyczące wziętych pożyczek. 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 5 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
3 lat temu

Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć czy otrzymam pożyczkę SMS mi przyszedł że tak

Monika
3 lat temu

Witam dostłam sms że przyznano mi od państwa porzyczke ale jeszcze jej nie dostałam i

2
0
Would love your thoughts, please comment.x