27 kwietnia 2020

BOŚ Bank – opinie, kredyty i kontakt

BOŚ Bank – opinie, kredyty i kontakt
BOŚ Bank (Bank Ochrony Środowiska) działa od prawie 30 lat i jest bankiem polskim. Tworzy dla klientów indywidualnych innowacyjne produkty bankowe z dodatkowymi – jak sam to określa – “zielonymi korzyściami”, będącymi formą zysku dla finansów osobistych. Oferta banku zdobywała na przestrzeni lat wiele nagród i wyróżnień niezależnych ekspertów branży finansowej.

BOŚ Bank ma do zaproponowania wiele różnych rodzajów kredytów: gotówkowy (“Przejrzysta pożyczka”), EKOkredyt na fotowoltaikę, Pożyczkę w koncie, Kredyt Giełdowy, EKOkredyt z dopłatami oraz kredyt hipoteczny. W naszej dzisiejszej analizie przyjrzymy się każdemu z nich nieco bliżej. Sprawdzimy również, co mówią dostępne w sieci o BOŚ bank opinie. Na koniec przedstawimy wady i zalety oferty kredytowej banku oraz dowiemy się, w jaki sposób najłatwiej skontaktować się z doradcą i jak przeprowadzić na witrynie BOŚ bank logowanie. 

Kredyt w BOŚ Bank – warunki i informacje

Kredyt gotówkowy w BOŚ Bank występuje pod nazwą “Przejrzysta pożyczka”, a jego kwota wynieść może nawet 800 000 zł, przy okresie spłaty do 120 miesięcy. Wniosek złożyć możemy przez Internet. Kredyt udzielany jest na warunkach promocyjnych, jednak bank dokładnie określa, na co przeznaczyć możemy dodatkową gotówkę (m.in. są to zakup i montaż instalacji odzysku ciepła, budowa węzłów cieplnych czy zakup i montaż pokrycia dachowego o naturalnym pochodzeniu). 

Jeśli interesuje nas zamiana promieniowania słonecznego na energię elektryczną, naszą uwagę zwrócić powinien oferowany przez BOŚ Bank Kredyt na fotowoltaikę. Otrzymać możemy nawet 75 000 zł, a okres spłaty zobowiązania ustalić na maksymalnie 10 lat. Co więcej, mamy możliwość skorzystania z okresu karencji w spłacie kapitału do 3 miesięcy.

Aby skorzystać z kredytu “Pożyczka w koncie”, musimy otworzyć konto w BOŚ Banku. Pożyczyć możemy do 100 000 zł, a okres spłaty ustalić maksymalnie na 12 miesięcy. Pieniądze przeznaczyć możemy na dowolny cel. Bank oferuje dodatkowo specjalne warunki tego kredytu dla osób wielodzietnych.  

Jeśli chcielibyśmy nabyć papiery wartościowe za pośrednictwem DM BOŚ S.A. lub zdobyć źródło refinansowania dla papierów wartościowych, które zakupiliśmy sami, powinien zainteresować nas oferowany przez BOŚ Bank Kredyt Giełdowy. Okres kredytowania wynosi tu 12 miesięcy, istnieje jednak możliwość jego prolongowania na kolejne 12-miesięczne okresy. 

Kolejna propozycja BOŚ Bank to EKOkredyt z dopłatami WFOŚiGW, dzięki któremu możemy obniżyć koszty utrzymania naszego domu. Bank finansuje tu do 90% inwestycji, okres kredytowania jest elastyczny, a oprocentowanie – preferencyjne. 

Oferowany przez BOŚ Bank kredyt hipoteczny przeznaczyć możemy na zakup, budowę lub remont zarówno domu, jak i mieszkania. Okres spłaty to nawet 35 lat i do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku. Bank finansuje do 80% wartości nieruchomości, z możliwością zwiększenia kwoty kredytu na dowolny cel. 

BOŚ Bank – opinie

Choć bank działa na rynku od prawie 30 lat, to niestety w Internecie o dostępnych w nim kredytach nie ma zbyt wielu opinii. Pojedyncze głosy mówią o korzystnym, małym wkładzie w przypadku kredytu hipotecznego i ogólnie o korzystnej ofercie kredytowej. To ostatnie każdy zweryfikować musi oczywiście na własną rękę, chociażby wykorzystując w tym celu ranking kredytów. Choć nie dotyczy to bezpośrednio oferty kredytowej, to niestety kilka opinii negatywnych dotyczyło niskiego poziomu obsługi. Niektórzy klienci negatywnie wypowiedzieli się również o infolinii, na którą (podobno) bardzo trudno jest się niekiedy dodzwonić, a także o opóźnieniach w przelewaniu pieniędzy z kredytu na konto. Niestety liczba zarówno pozytywnych, jak i negatywnych o BOŚ Bank opinii, które dostępne są w sieci jest zbyt mała, byśmy na ich podstawie mogli wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Trzeba pamiętać, że Internet sprzyja anonimowości i wskazana jest tu daleko idąca ostrożność. Właśnie dlatego kierujemy się zawsze powtarzalnością opinii, a w przypadku BOŚ Bank nie mamy takiej możliwości. Zwróciliśmy natomiast uwagę, że oferowany przez BOŚ Bank kredyt zdobył na różnych witrynach dość wysokie noty w punktacji gwiazdkowej. W skali od jednej do pięciu gwiazdek uzyskiwał minimum 3,5, a niekiedy maksimum, a więc 5 gwiazdek. Choć nie mamy tu do czynienia z opiniami w dosłownym tego słowa znaczeniu, to jednak możemy zakładać, że klienci banku są z jego usług mniej lub bardziej, ale jednak zadowoleni. 

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w BOŚ Bank)

Zaletą oferowanych przez BOŚ Bank kredytów jest z pewnością ich duże zróżnicowanie. W szczególności mają tu w czym wybierać osoby, które chciałyby wprowadzić w swoim otoczeniu rozwiązania ekologiczne – bank na preferencyjnych warunkach może pomóc im pozyskać środki na wybrane inwestycje tego rodzaju. Uwagę zwracają też wysokie kwoty maksymalne oraz długi, elastyczny okres kredytowania. Niestety trudno stwierdzić, jak szybka (lub wolna) jest sama decyzja kredytowa i w jakim czasie pieniądze przesyłane są na konto – w tej kwestii dużo mogłyby powiedzieć nam dostępne w sieci o BOŚ Bank opinie, jednak, jak już wspomnieliśmy, jest ich stanowczo zbyt mało, by uznać je za reprezentatywne. Plus dajemy natomiast za witrynę internetową banku. Jest ona intuicyjna i dobrze spełnia rolę informacyjną – o każdym z kredytów możemy się z niej naprawdę wiele dowiedzieć. Jeśli chodzi o wady oferty kredytowej banku, to na podstawie posiadanych informacji nie jesteśmy w stanie ich wskazać.

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Preferencyjne warunki kredytów dla rozwiązań ekologicznych.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Elastyczny okres kredytowania. 
  • Intuicyjna, bogata w informacje witryna internetowa.

 Wady

  • Brak.

BOŚ Bank – kontakt i logowanie

Obsługiwana przez BOŚ Bank infolinia dostępna jest w dni powszednie w godzinach 7:45 – 21:00  oraz w soboty w godz. 10:00 – 18:00 (dyspozycję zastrzeżenia/blokady karty lub bankowości internetowej można złożyć 24h/7). Z konsultantem możemy skontaktować się również przez obecny na witrynie banku formularz kontaktowy. 

Klient indywidualny może wykorzystać dostępne na stronie BOŚ Bank logowanie i cieszyć się możliwościami, jakie daje bankowość elektroniczna BOŚBank24 (klienci biznesowi logują się do iBoss24). Dzięki temu będzie mógł on wykonać dużą część operacji finansowych bez wychodzenia z domu i w każdym dogodnym momencie.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 5 / 5. Głosy 1

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zośka
3 lat temu

Ogólne warunki kredytowania dobre, nie ma żadnych ukrytych kosztów i haczyków.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x