23 kwietnia 2020

Bank Millennium – opinie, kredyty i kontakt

Bank Millennium – opinie, kredyty i kontakt
Bank Millennium to ogólnopolski, uniwersalny bank, świadczący usługi dla wszystkich segmentów rynku. Ma rozbudowaną sieć oddziałów i doradców, a dodatkowo oferuje bankowość elektroniczną. To nowoczesna instytucja finansowa, która wykorzystuje najlepsze tradycje bankowości i od lat z powodzeniem konkuruje z innymi podmiotami z branży. W swojej ofercie bank ma kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne oraz kredyty hipoteczne. Na jakie warunki liczyć mogą klienci tego banku? Jakie są zalety i wady oferowanych przez niego kredytów? Co mogą powiedzieć nam pojawiające się w sieci o Millennium Bank opinie? Sprawdzamy!

Kredyt w Banku Millennium – warunki i informacje

Kredyt gotówkowy w Banku Millennium obecnie oferowany jest w promocji. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a okres kredytowania – do 60 miesięcy. Nie zapłacimy przy tym prowizji za jego udzielenie, a wcześniejsza spłata również nie będzie łączyła się z dodatkowymi kosztami. Bank ma również ofertę specjalną kredytu gotówkowego dla pracowników branży finansowej i ubezpieczeniowej. W tym przypadku prowizja wynosi od 0%, a okres kredytowania to nawet 108 miesięcy (120 miesięcy, jeśli będzie to pożyczka konsolidacyjna). Standardowa oferta kredytu gotówkowego w Millennium to kwota od 1 000 zł do aż 150 000 zł oraz niska rata dzięki Gwarancji Najniższego Oprocentowania. Jak zapewnia kredytodawca: “szybko, wygodnie i bez zbędnych formalności”. Wniosek o kredyt gotówkowy złożyć możemy online.

Jeśli posiadamy dużo pożyczek i kredytów, dobrym rozwiązaniem może okazać się dla nas dostępny w Millennium kredyt konsolidacyjny – obecnie również dostępny na warunkach promocyjnych. Od kwoty konsolidowanych środków nie zapłacimy żadnej prowizji, możemy liczyć na niskie oprocentowanie, a także skorzystać ze specjalnej ochrony ubezpieczeniowej (pomoc w sytuacjach losowych). Oszczędzimy przy tym masę czasu, łącząc swoje zobowiązania w jedno i płacąc jedną, wygodną ratę. 

Prowizji nie zapłacimy również za oferowany przez Bank Millennium kredyt hipoteczny. Podmiot nie naliczy również procentów za wcześniejszą spłatę, a do tego raz w roku skorzystać będziemy mogli z wakacji kredytowych. Na swojej witrynie bank umieścił prosty w obsłudze kalkulator kredytu hipotecznego. Choć, jak informuje Millennium, kalkulacje te służą wyłącznie celom informacyjnym i zawierają dane orientacyjne, warto z narzędzia skorzystać. Chociażby po to, by wstępnie rozeznać się w warunkach takiego kredytu. 

Bank Millennium – opinie

Czy oferowane przez Millenium kredyty oferowane są na korzystnych warunkach i czy łatwo jest je otrzymać? Aby się o tym przekonać, przeanalizowaliśmy dostępne w sieci o Millennium Bank opinie, koncentrując się przede wszystkim na tych z nich, które powtarzały się najczęściej. 

Zacznijmy od głosów pozytywnych. Wielu klientów dobrze wyrażało się o profesjonalnym, indywidualnym podejściu do klienta i określiło ofertę kredytową jako bardzo korzystną (szczególnie w przypadku kredytu gotówkowego). Pozytywnie wypowiadano się również na temat ograniczonych formalności i szybkiej decyzji. Dobrymi opiniami cieszyło się także ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Kilka osób napisało wręcz, że jest to najlepszy kredyt na rynku, jednak tego rodzaju subiektywne opinie nie mogą być traktowane jako wyrocznia. Powinniśmy sprawdzić to sami, dokonując porównania ofert kredytowych przynajmniej kilku różnych banków (w tym celu dobrze będzie skorzystać z gotowego rankingu). 

Podmiot działa na rynku od wielu lat, dlatego trudno się dziwić, że w sieci natrafiliśmy również na negatywne o Millennium Bank opinie. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest ich zdecydowanie mniej niż pozytywnych. Klienci narzekali przede wszystkim na nadmiar formalności i bardzo długi czas oczekiwania na decyzję kredytową (w przypadku kredytu hipotecznego). Pojedyncze głosy mówiły ponadto o mało korzystnych warunkach, a także o zmienianiu ich przez bank na etapie przygotowawczym. Musimy jednak pamiętać, że tego rodzaju o Millennium opinie mogły zostać napisane przez osoby, które z jakichś powodów kredytu w banku po prostu nie otrzymały.

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Banku Millennium)

Bogata oferta kredytowa to główna zaleta banku. Na duży plus zasługują wakacje kredytowe raz w roku przy kredycie hipotecznym i 0 zł za wcześniejszą spłatę kredytów. Uwagę zwracają też wysokie kwoty maksymalne oraz stosunkowo długi okres kredytowania (w przypadku kredytu hipotecznego może być to nawet 35 lat). Wspomniane wcześniej 0% prowizji (jako promocja lub jako część stała standardowej oferty, jak ma to miejsce w przypadku kredytu hipotecznego) to kolejna zachęta dla klientów. Na plus zasługuje również Millennium online – to dobrze zaprojektowana, bardzo intuicyjna w obsłudze i bogata w informacje witryna internetowa banku. 

Na podstawie przeanalizowanych przez nas opinii o Millennium za wady banku uznajemy dużo formalności oraz długi czas oczekiwania na decyzję kredytową (obie dotyczą kredytu hipotecznego)

Zalety 

  • Bogata oferta kredytowa.
  • Częste promocje.
  • 0 zł za wcześniejszą spłatę kredytu.
  • Wysokie kwoty maksymalne kredytów.
  • Długi okres kredytowania.
  • Wakacje kredytowe raz w roku (kredyt hipoteczny).
  • Niski wkład własny (kredyt hipoteczny).
  • Intuicyjna i bogata w informacje witryna internetowa.

Wady

  • Dużo formalności przy kredycie hipotecznym (na podstawie opinii dostępnych w Internecie).
  • Długi czas oczekiwania na decyzję w przypadku kredytu hipotecznego (na podstawie opinii dostępnych w Internecie).

Bank Millennium – kontakt i logowanie

Najprostszym sposobem na skontaktowanie się z przedstawicielem banku będzie oczywiście dostępna w Millennium infolinia. Do wyboru mamy trzy czynne całą dobę numery: 801 331 331 oraz (+48) 519 284 040 i (+48) 22 598 40 40. Bank uruchomił również specjalną infolinię dla klientów ukraińsko i rosyjskojęzycznych – jest ona dostępna pod numerem (+48) 22 598 40 45 i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00. 

Wykorzystując dostępne na witrynie Millennium logowanie klient uzyskuje dostęp do swojego panelu, w którym znajdzie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące swojego kredytu, a także będzie mógł dokonać wybranych operacji finansowych.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x