30 kwietnia 2020

Bank BPS – opinie, kredyty i kontakt

Bank BPS – opinie, kredyty i kontakt

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. działa na polskim rynku od 1992 roku. Jego siedziba mieści się w Warszawie. Bank zrzesza 327 banków spółdzielczych i łączy funkcję banku zrzeszającego oraz komercyjnego. Oferuje produkty finansowe dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, a także dla klientów korporacyjnych. Dostępne w Banku BPS kredyty to kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny i kredyt studencki. Jakie są warunki proponowanych rozwiązań kredytowych? Czy w sieci można znaleźć o Bank BPS opinie? Jakie są plusy i minusy oferowanych kredytów? Jak możemy skontaktować się z doradcą i jak wygląda w Bank BPS logowanie? Sprawdzamy!

Kredyt w Banku BPS – warunki i informacje

W Banku BPS kredyt gotówkowy oferowany jest w trzech różnych wariantach. Pierwszy to “Bezpieczna Gotówka”, gdzie maksymalna kwota kredytu to aż 100 000 zł, a okres kredytowania – do 8 lat. Bank zapewnia przy tym o ograniczonych do minimum formalnościach i szybkiej decyzji. Dla klientów ma dodatkowo specjalne pakiety ubezpieczeń na życie. Drugim rodzajem kredytu gotówkowego jest kredyt odnawialny. Przyznawany jest on na 12 miesięcy (z automatycznym odnowieniem). By go otrzymać, musimy mieć w Banku BPS konto osobiste od minimum 3 miesięcy i zapewniać na nie regularne wpływy. Tu również formalności ograniczone są do minimum, a decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest szybko. Każda wpłata środków na rachunek zwiększa odpowiednio limit. Trzeci proponowany przez Bank BPS kredyt gotówkowy to “Kredyt Inwestycja” – rozwiązanie dla osób, które inwestują na giełdzie i chcą pozyskać środki na zakup papierów wartościowych. Kwota kredytu wynieść może nawet do 200% środków własnych, a maksymalny okres kredytowania to 12 miesięcy (z automatycznym przedłużeniem). Bank zapewnia przy tym elastyczne możliwości spłaty kredytu. 

Oferowany przez Bank BPS kredyt hipoteczny również występuje w trzech wariantach. “Kredyt Mój Dom” to kredyt do 90% wartości nieruchomości, przy okresie kredytowania nawet do 30 lat (i do 36 miesięcy karencji). Raz w roku bank zapewnia ponadto wakacje kredytowe. Daje również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. “Uniwersalny Kredyt Hipoteczny” to kredyt, który przeznaczyć możemy na dowolny cel. Okres kredytowania wynosi tu do 15 lat, a kwota to maksymalnie 60% wartości nieruchomości. Okres karencji to 6 miesięcy. “Kredyt Konsolidacyjny” w Banku BPS to rozwiązanie pozwalające na zamianę kilku rat z różnych banków na jedną. Co więcej, kredytobiorca otrzymać może dodatkowo nawet do 100 000 zł na dowolny cel. Uwagę zwraca długi okres kredytowania – nawet do 360 miesięcy (30 lat). 

“Kredyt studencki” w Banku BPS to kredyt na dowolny cel, nisko oprocentowany, z możliwością spłaty po 2 latach od ukończenia studiów. Wypłata kredytu realizowana jest w ratach miesięcznych. By z niego skorzystać, do banku dostarczyć należy ważną legitymację studencką. 

Bank BPS – opinie

Analizując dostępne w sieci o Bank BPS opinie zauważyliśmy, że często o wybranych kwestiach część osób wypowiedziała się pozytywnie, część natomiast negatywnie. Pokrótce opiszemy, na czym głównie opinie te się koncentrowały.

Wielu klientów oceniło bank jako przyjazny dla klienta. Rzetelność, profesjonalne podejście i elastyczność to często poruszane w internetowych opiniach kwestie. Sporo osób podkreślało również, że bez większych problemów otrzymały one w Bank BPS kredyt – zarówno gotówkowy, jak i hipoteczny. Szybka decyzja i terminowy przelew pieniędzy na konto klienta to sprawy niezwykle istotne i także często przez klientów banku wymieniane. W wielu opiniach pojawiły się również sugestie, że bank ma bardzo tanie kredyty. By jednak samemu się o tym przekonać, najlepiej posłużyć się gotowym rankingiem kredytowym, a w dalszej kolejności dokładnie zapoznać się z warunkami umowy zaproponowanej przez bank. Co jeszcze zostało docenione przez klientów, którzy opublikowali swoje opinie w sieci? Oczywiście wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na wybrany okres czasu.

Jeśli chodzi o negatywne o Bank BPS opinie, koncentrowały się one głównie wokół kwestii długiego oczekiwania na decyzję (w szczególności w przypadku kredytu hipotecznego). Klienci narzekali również na mało pomocną obsługę (słaba komunikacja), dużo formalności oraz różnego rodzaju opóźnienia podczas procesu występowania o kredyt. 

Dlaczego warto? (zalety i wady kredytu w Banku BPS)

Oferta kredytowa Banku BPS jest stosunkowo zróżnicowana. Uwagę zwracają wysokie kwoty maksymalne i elastyczny okres kredytowania. Możemy spłacić nasz kredyt dość szybko, ale jeśli zechcemy, mamy również możliwość jego rozłożenia na wiele rat, których wielkość nie będzie nadwyrężać nadmiernie naszego budżetu. Jeśli chodzi o decyzję kredytową i przelew pieniędzy na konto klienta to dostępne w sieci o Banku BPS opinie były bardzo różne, jednak większość klientów oceniła te kwestie pozytywnie. Z tego tytułu my również uznajemy je za zalety podmiotu. Wysoko oceniamy również stronę internetową banku – znalazły się na niej bardzo dokładne informacje o każdym z kredytów, a sama obsługa witryny jest niezwykle intuicyjna. 

Negatywne o Banku BPS opinie pojawiły się w sieci w ilości zbyt małej, byśmy mogli na ich podstawie wyciągnąć jakieś wnioski. Na chwilę obecną nie jesteśmy zatem w stanie wskazać wyraźnych wad tego podmiotu.

Zalety 

  • Zróżnicowana oferta kredytowa.
  • Wysokie kwoty maksymalne.
  • Elastyczny okres kredytowania.
  • Szybka decyzja kredytowa.
  • Szybki przelew gotówki na konto klienta. 
  • Informacyjna strona internetowa banku. 

 Wady

  • Brak

Bank BPS – kontakt i logowanie

Obsługiwana przez Bank BPS infolinia czynna jest całodobowo, przez siedem dni w tygodniu. By skontaktować się z doradcą wystarczy zadzwonić pod numer 801 321 456 lub (+48) 86 215 50 00. Z Bank BPS kontakt możliwy jest również przez e-mail – adres poczty elektronicznej to [email protected]

Na witrynie Bank BPS logowanie odbywa się u góry, po prawej stronie (duży, zielony przycisk “Zaloguj”). Po wpisaniu loginu i hasła uzyskujemy dostęp do panelu klienta, z którego możemy następnie wykonać online wybrane operacje finansowe.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 2.3 / 5. Głosy 3

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x