9 czerwca 2021

Pożyczki pozabankowe dla pracujących za granicą

Pożyczki pozabankowe dla pracujących za granicą

Pracujesz za granicą i pilnie potrzebujesz pożyczki? Niezależnie od tego, czy dorabiasz dorywczo, „na czarno”, czy też jesteś zatrudniony legalnie, na etat, z uzyskaniem pożyczki pozabankowej w Polsce będziesz mieć nie lada problemy.

Pożyczki dla bezrobotnych to mit

Wymóg posiadania stałego dochodu jest obecnie standardem na rynku pożyczek pozabankowych. Nawet jeśli dana firma nie wymaga od osoby wnioskującej o pożyczkę udokumentowania faktu zatrudnienia i osiąganych zarobków (np. poprzez przedłożenie umowy, zaświadczenia od pracodawcy czy wyciągów z konta), to o dochody klienta zapyta.

Zamiast dokumentów: oświadczenie o zarobkach

Podczas ubiegania się o pożyczkę, wnioskodawca będzie proszony o złożenie oświadczenia o zarobkach, w którym należy podać dane zakładu pracy i najważniejszych warunków zatrudnienia (w tym wysokości osiąganej pensji). I to zwykle wystarczy – przynajmniej w przypadku osób zatrudnionych w Polsce. Osoby pracujące za granicą, nawet jeśli są zatrudnione legalnie i osiągają wystarczająco wysokie zarobki, pożyczki w Polsce mogą nie dostać.

Firmy pożyczkowe nie chcą pożyczać emigrantom

Prawo nie stoi na przeszkodzie, aby pozabankowe firmy pożyczkowe udzielały pożyczek klientom pracującym za granicą. Decyzja dotycząca uznania lub odmowy akceptacji zagranicznych źródeł zarobkowania podczas analizy zdolności i wiarygodności kredytowej klienta zależy wyłącznie od wewnętrznej polityki danego pożyczkodawcy.

Nie pomoże nawet umowa zatrudnienia

Mimo braku przeciwwskazań, firmy pożyczkowe, działające nad Wisłą, niechętnie witają w swych progach klientów z dochodem zza granicy. Problemy ze znalezieniem w Polsce szybkiej pożyczki będą mieć zarówno emigranci, mieszkający na obczyźnie na stałe, jak i osoby przebywające za granicą tymczasowo (np. pracownicy sezonowi).

Szansa na pożyczkę: gdy pensja wpływa na polskie konto

W nielepszej sytuacji stoją osoby mieszkające w Polsce, ale pracujące zdalnie dla zagranicznego pracodawcy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dochód z tytułu pracy za granicą wpływa na konto bankowe prowadzone w Polsce. W tej sytuacji wybrane firmy dopuszczają możliwość udzielenia finansowania takiemu klientowi (np. NetCredit).

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x