16 marca 2021

Maksymalny okres pożyczki pozabankowej – od czego zależy i gdzie jest najdłuższy?

Maksymalny okres pożyczki pozabankowej – od czego zależy i gdzie jest najdłuższy?

Czy wiesz, że pozabankową pożyczkę możesz otrzymać nawet na 5 lat? Sprawdziliśmy, gdzie poza bankiem uzyskasz pożyczkę, w ramach której będziesz miał najszerszy wybór okresu spłaty.

Choć pożyczki pozabankowe głównie kojarzą się z chwilówkami, to coraz więcej firm rozwija swoje usługi w kierunku pożyczek ratalnych, dostępnych na dłuższe okresy – nie tylko kilkumiesięczne, ale nawet kilkuletnie.

Sprawdziliśmy, w których firmach warto zawnioskować o pożyczkę, jeśli pożyczkobiorcy zależy na wygodnych ratach, obniżonych do minimum dzięki długiemu okresowi spłaty. Wyniki analizy przedstawiamy poniżej, podając maksymalną liczbę rat, na które można rozłożyć spłatę zadłużenia oraz dodając informację o najwyższej kwocie pożyczki, o której udzielenie można się ubiegać w danej firmie. W zestawieniu znalazły się firmy, które udzielają pożyczek na okres dłuższy niż 2 lata.

Zestawienie nie jest rankingiem – firmy wymienione w tabeli zostały umieszczone w kolejności według maksymalnego okresu kredytowania.

Pożyczka na dowód nawet na 5 lat

60 miesięcy to aktualnie najdłuższy okres spłaty, na jaki konsument może uzyskać pożyczkę pozabankową w Polsce. 5-letnich pożyczek udzielają 4 firmy, wśród których najwyższą kwotę oferuje Smartney (60 000 zł). Jego oferta to standardowa pożyczka gotówkowa na dowód (bez zaświadczeń), zaciągana na z góry określoną kwotę na ustalony w umowie okres.

Limit odnawialny na 40 000 zł

Euroloan oferuje limit odnawialny do 40 000 zł, który pozwala na wielokrotne korzystanie ze środków do przyznanego pułapu, bez konieczności składania każdorazowo nowego wniosku o pożyczkę. Odsetki płacone są nie od całego limitu, a od wykorzystanej kwoty.

Do 25 000 zł w ramach pożyczki z gwarantem

W Duet Kasie najwyższa kwota pożyczki, o którą można się starać, to 25 000 zł. Do uzyskania finansowania niezbędne jest ustanowienie poręczyciela. Gwarant musi m.in. być w wieku od 18-75 lat, posiadać pozytywną historię kredytową, konto w banku i dochód (ale nie musi być udokumentowany).

16 pożyczek na okres ponad 2 lat

Poza wymienioną powyżej trójką firm, które udzielają pożyczek w najdłuższym, 5-letnim okresie spłaty, w tabeli znalazło się jeszcze 13 innych pożyczkodawców, oferujących finansowanie z okresem umowy przekraczającym 24 miesiące, przy czym część ofert to pożyczki pod zastaw. 2 firmy wymienione w zestawieniu wymagają zastosowania zabezpieczenia na pojeździe, a jedna udziela pożyczek wyłącznie pod hipotekę.

O ile w każdym przypadku największa liczba rat jest dostępna dla wszystkich klientów, o tyle część pożyczkodawców stosuje niższe limity kwotowe dla nowych klientów. Maksymalne kwoty są wówczas dostępne dopiero od drugiej pożyczki.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x