24 marca 2020

Jak zamknąć konto mBank? Poradnik

Jak zamknąć konto mBank? Poradnik

Podjąłeś decyzję o zamknięciu konta w mBanku, ale co dalej? Jak złożyć wniosek o wypowiedzenie umowy i jakich formalności się spodziewać? Przeczytaj, jak krok po kroku prawidłowo zamknąć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Likwidacja konta w mBanku

Wypowiedzenie umowy o prowadzenie konta w mBanku można złożyć zdalnie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego, telefonicznie u konsultanta mLinii, osobiście w placówce banku lub wysłać je tradycyjną pocztą na adres korespondencyjny centrali.

Złożenie wypowiedzenia w serwisie transakcyjnym lub na mLinii wymaga dodatkowego potwierdzenia złożonej dyspozycji – po przyjęciu wniosku pracownik banku skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia Twojej tożsamości i poinformuje na temat dalszych etapów realizacji wniosku.

Na zamknięcie konta osobistego można zdecydować się w dowolnym momencie, pod warunkiem wywiązania się ze wszystkich zobowiązań wynikających z umowy z bankiem. Okres standardowego wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc i biegnie od dnia:

• Złożenia wniosku o zamknięcie konta w serwisie transakcyjnym mBanku,
• Złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu umowy telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta,
• Złożenia wypowiedzenia osobiście w oddziale,
• Doręczenia do banku wypowiedzenia wysłanego pocztą tradycyjną.

Podczas składania wniosku o rozwiązanie umowy, należy wskazać numer rachunku bankowego do przelewu środków, które w dniu zamknięcia konta w mBanku, jeszcze się na nim znajdują. Jeżeli nie podasz numeru konta lub okaże się on błędny, środki te trafią na tzw. nieoprocentowany depozyt. Ich odzyskanie będzie wiązało się z pewnymi niedogodnościami:

• Jeżeli po zamknięciu konta osobistego nadal jesteś powiązany z mBankiem (np. masz w nim lokatę czy kredyt) dyspozycję zwrotu środków z zamkniętego konta możesz złożyć za pośrednictwem mLinii,
• Jeżeli jednak nie posiadasz już w mBanku żadnych innych produktów i przestajesz być jego klientem, konieczne będzie przesłanie do banku pisma z numerem konta, na który mają zostać przelane pieniądze.

Uwaga: Wszelkie dokumenty dostarczane do banku pocztą, muszą być własnoręcznie podpisane przez właściciela zamykanego rachunku, a podpis ten musi być zgodny ze wzorem podpisu posiadanym przez bank. Jeżeli podpis będzie się różnił, wniosek zostanie odrzucony.

W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość wypowiedzenia umowy w trybie skróconym lub natychmiastowym. Tryb skrócony możesz wybrać, jeśli do Twojego rachunku nie wydano karty, masz uregulowane wszystkie należności względem banku oraz w ostatnim czasie nie składałeś/aś dyspozycji związanych z pobraniem opłat, które mogłyby zostać naliczone po terminie zamknięcia rachunku.

Tryb natychmiastowy zarezerwowany jest wyłącznie dla sytuacji, kiedy klient nie akceptuje zmian wprowadzanych przez bank w Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych, Regulaminie kart debetowych, Tabeli usług płatniczych, Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych oraz Tabeli stóp procentowych. I to pod warunkiem, że dyspozycję zamknięcia konta w mBanku składa przed ich wejściem w życie.

Jak zamknąć konto krok po kroku

Jeśli nadal nie jesteś pewien/pewna, jak zamknąć konto w mBanku w sposób prawidłowy i skuteczny, unikając ewentualnych błędów formalnych, skorzystaj z opcji złożenia wniosku online w serwisie transakcyjnym. Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, jak tego dokonać.

Krok 1:
Zaloguj się do systemu transakcyjnego za pomocą swojego Identyfikatora klienta i hasła.
Krok 2:
Po zalogowaniu do systemu, w menu u góry strony wybierz opcję PASAŻ.
Krok 3:
W menu poniżej wybierz zakładkę USŁUGI.
Krok 4:
Przescrolluj stronę w dół do nagłówka Wypowiedzenie umowy. Rezygnacja z rachunku osobistego lub firmowego
Krok 5:
Wyświetli Ci się strona z czerwonym przyciskiem „Złóż wniosek”. Kliknij w przycisk.
Krok 6:
Wypełnienie wniosku zajmie tylko kilka minut. Kolejno będziesz proszony/a o wskazanie:

• rodzaju zamykanego rachunku (rachunek indywidualny lub firmowy),
• numeru rachunku do zamknięcia (jeśli masz ich więcej niż jeden, upewnij się, że zamykasz właściwy),
• okresu wypowiedzenia (miesięczny, natychmiastowy lub skrócony) – w każdym przypadku dodatkowo musisz wybrać z listy rozwijanej powód złożenia wniosku o zamknięcie konta,
• numeru rachunku do wypłaty środków po zamknięciu konta w mBanku.

Krok 7:
Wyślij wniosek.
Krok 8:
Poczekaj na kontakt telefoniczny ze strony banku. Konsultant Biura Obsługi Klienta poinformuje Cię o dalszych etapach rozpatrywania wniosku i zamknięcia Twojego konta.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 3.9 / 5. Głosy 7

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x