26 maja 2021

Jak działa Kontomatik?

Jak działa Kontomatik?

Składając wniosek o pożyczkę online, możesz potwierdzić swoją tożsamość przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta albo usługą Kontomatik. Wyjaśniamy, czym jest Kontomatik i w jaki sposób wpływa na skrócenie czasu oczekiwania na decyzję kredytową.

Co to jest Kontomatik?

Kontomatik to aplikacja służąca do potwierdzania danych. Obok analogicznie działających innych usług tego typu (np. Instantor) metoda Kontomatik jest coraz częściej stosowaną przez firmy pożyczkowe alternatywą dla przelewu weryfikacyjnego, który do niedawna był jedynym powszechnym sposobem na potwierdzanie tożsamości klientów wnioskujących o finansowanie.

Wnioskujesz o pożyczkę? Musisz potwierdzić tożsamość

Ubiegając się o pożyczkę przez internet, musimy udowodnić pożyczkodawcy, że jesteśmy osobą, za którą się podajemy. Wybierając metodę potwierdzenia tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego, otrzymujemy polecenie przelania drobnej kwoty, zwykle 1 zł opłaty zwrotnej lub bezzwrotnej, z należącego do nas konta bankowego na wskazany numer rachunku. Gdy wpłata dotrze na konto odbiorcy, firma pożyczkowa porówna dane nadawcy, jakimi opatrzona została transakcja, z danymi wpisanymi przez klienta we wniosku pożyczkowym. Jeśli dane będą się zgadzać, proces weryfikacji tożsamości klienta zostanie zakończony pozytywnie. Bez tego statusu nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony.

Wadą przelewu weryfikacyjnego jest czas. Zanim płatność trafi do odbiorcy może minąć od kilku godzin do kilku dni (jeśli przelew wykonujemy przed weekendem lub dniami świątecznymi, wolnymi od pracy). Problemu nie rozwiązują całkowicie nawet przelewy błyskawiczne, ponieważ nie każdy bank je akceptuje. W ostatecznym rachunku przy zastosowaniu weryfikacji z użyciem przelewu bankowego czas od momentu złożenia wniosku pożyczkowego do wypłaty pożyczki niepotrzebnie się wydłuża (wskutek przedłużającego się zakończenia etapu weryfikacji tożsamości klienta).

Kontomatik szybszy od przelewu

Dzięki aplikacji Kontomatik banki i inne instytucje finansowe mogą szybko i bezpiecznie zweryfikować tożsamość klienta, a nawet pobrać historię jego transakcji, dzięki czemu zwalnia wnioskodawcę z konieczności dostarczania pożyczkodawcy wyciągów z konta potwierdzających wysokość osiąganych dochodów. Błyskawiczna weryfikacja danych i możliwość sprawnego potwierdzenia sytuacji finansowej danej osoby z aplikacją Kontomatik pozwalają na usprawnienie procesów kredytowych. Pożyczkodawca może w ten sposób w kilka minut sprawdzić, czy informacje podane przez klienta we wniosku są prawdziwe, a jego klienci mogą liczyć na błyskawiczną decyzję kredytową i szybszą wypłatę środków z pożyczki.

Jak potwierdzić tożsamość z Kontomatikiem?

 1. Na etapie uzupełniania wniosku pożyczkowego wybierz „Kontomatik” jako metodę weryfikacji danych.
 2. Wybierz swój bank, a następnie wyraź zgodę na dostęp do danych, logując się na swoje konto bankowe.
 3. Kontomatik nawiąże szyfrowane połączenie z twoim kontem.
 4. Kontomatik pobierze i przekaże firmie pożyczkowej te dane o twoim rachunku, na przetwarzanie których udzieliłeś zgodę.

Przekazanie historii twojego konta przez Kontomatik jest jednorazowe – aplikacja nie będzie miała stałego dostępu do twojego rachunku, ani nie zapamięta danych logowania do twojego banku.

Pożyczki z błyskawiczną weryfikacją Kontomatik

Pożyczek z weryfikacją danych za pośrednictwem usługi Kontomatik udzielają m.in.:

 • PożyczkaPlus
 • Wonga
 • Smart Pożyczka
 • pl
 • SuperGrosz
 • Smartney
 • AlfaKredyt
 • Takto

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x