23 kwietnia 2020

KredytOK – opinie, pożyczki i kontakt

KredytOK – opinie, pożyczki i kontakt
Właścicielem marki KredytOK jest Capital Service S.A. z siedzibą w Ostrołęce. Początki spółki sięgają 1999 roku. To firma, która systematycznie się rozwija i proponuje zarówno pożyczki online, jak i w licznych oddziałach na terenie całej Polski.

Na potrzeby naszej analizy pod uwagę weźmiemy ofertę szybkiej gotówki, którą w KredytOK można wziąć przez Internet. Sprawdzimy jakie są zalety i wady takiego rozwiązania oraz czy witryna firmy jest intuicyjna i wygodna w obsłudze, a także czy spełnia ona rolę informacyjną. Przeanalizujemy również dostępne w sieci o KredytOK opinie – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Dowiemy się również, w jaki sposób nawiązać z przedstawicielem KredytOK kontakt, aby móc zadać dodatkowe pytania dotyczące pożyczki i wyjaśnić ewentualne wątpliwości co do zasad, na jakich jest ona udzielana. Zaczynajmy!

Pożyczka w KredytOK – warunki i informacje

“Pieniądze bez ograniczeń” – właśnie takim hasłem reklamuje się KredytOK online. Oczywiście ograniczenia tak naprawdę są (jak wszędzie), ale faktem jest, że pieniędzy pożyczyć możemy w firmie naprawdę sporo – od 400 zł do 5 000 zł, przy okresie kredytowania 3 – 6 miesięcy. Niestety na chwilę obecną KredytOK nie ma w swojej ofercie pożyczki za darmo. Koszty, z jakimi musimy się liczyć występując o szybką gotówkę, są na witrynie wyszczególnione bardzo dokładnie. Wysokość pożyczki i czas jej trwania ustawiamy na suwakach, a tuż pod nimi wyświetlone zostają informacje dotyczące RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania), odsetek i prowizji, a także kwoty łącznej do spłaty.

Wypełnienie wniosku o pożyczkę w KredytOK online zajmie nam dosłownie kilka sekund, jako że pola formularza to tylko imię i nazwisko, adres e-mail oraz telefon. Po ich uzupełnieniu i przesłaniu wniosku skontaktuje się z nami pracownik firmy, który przedstawi nam ofertę pożyczki. Jeśli zaakceptujemy warunki, szybka gotówka zostanie niebawem przesłana na nasze konto bankowe (możemy odebrać ją również w oddziale lub za pośrednictwem czeku GIRO).

By móc wnioskować o pożyczkę ratalną w KredytOK online musimy mieć minimum 24 lata. Potrzebny będzie nam również dowód osobisty i konto bankowe. Dodatkowo powinniśmy posiadać stałe dochody. Firma sprawdzi nasze dane w bazach BIK, BIG i KRD, a także w bazie ERIF oraz w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej. Na swojej witrynie KredytOK informuje, że ostateczne warunki udzielenia pożyczki uzależnione będą od oceny zdolności kredytowej klienta. 

KredytOK – opinie

O firmie pożyczkowej najwięcej powiedzieć mogą nam jej klienci, dlatego dokładnie przeanalizowaliśmy dostępne w sieci o KredytOK opinie. Ponieważ firma działa na rynku długo, jest ich tam naprawdę sporo. Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim te, które dotyczyły tych samych kwestii, a jednocześnie często się powtarzały, co zwiększyło ich wiarygodność. 

Część osób korzystających z pożyczki KredytOK online pozytywnie wypowiedziało się o wygodzie brania pożyczki przez Internet, podkreślając, że cały proces przebiega bardzo szybko i bez zbędnych formalności. Klienci chwalili sobie również fakt, że nawet jeśli ich dane figurowały w bazach dłużników, firma była skłonna udzielić im pożyczki. Dodatkowo zwracano uwagę na miłą, profesjonalną, a przede wszystkim bardzo pomocną obsługę. Sporo osób pozytywnie wypowiedziało się ponadto o niskich ratach oferowanej przez KredytOK pożyczki oraz o niedużej prowizji (według niektórych – niższej niż w tradycyjnym banku). 

Nie wszystkie opinie o KredytOK online były pozytywne – natrafiliśmy również na komentarze mniej przychylne. Koncentrowały się one przede wszystkim na bardzo agresywnej windykacji. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że takie o KredytOK opinie wystawiały osoby, które z jakichś powodów nie regulowały swoich zobowiązań w terminie, tymczasem działania windykacyjne to normalna procedura w firmach pożyczkowych. Jeśli chcemy uniknąć związanych z nimi nieprzyjemności, warto dokładnie zapoznać się z umową pożyczki ratalnej, a także dobrze przemyśleć, czy faktycznie będziemy w stanie spłacać terminowo nasze zobowiązanie. 

Dlaczego warto? (zalety i wady pożyczki w KredytOK)

Zaletą oferowanej przez KredytOK online pożyczki jest z pewnością jej kwota maksymalna – 5 000 zł. Plusem jest również minimalna kwota zobowiązania – zaledwie 400 zł (nie zawsze potrzebujemy przecież od razu kilku tysięcy). Na uwagę zasługuje również szybkie rozpatrzenie wniosku i szybki przelew gotówki na konto, o czym wiele osób wspominało w swoich opiniach dostępnych w sieci. Za zaletę uznać trzeba także oferowane przez KredytOK warunki pożyczki (niska prowizja i raty). Aby pozostać obiektywnymi, za wadę pożyczkodawcy uznajemy również agresywną windykację. Dodatkowo firma sprawdza swoich klientów w bazach dłużników, zatem osoby mające w przeszłości problemy z uregulowaniem swoich zobowiązań mogą mieć kłopot z otrzymaniem pożyczki. Minus należy się również za wysoki wiek minimalny pożyczkobiorcy oraz za mało intuicyjną stronę internetową. Co do tej ostatniej, to mieliśmy spore problemy, by odnaleźć na niej część z interesujących nas informacji (na witrynie nie ma chociażby popularnej na innych stronach firm pożyczkowych zakładki “Pytania i odpowiedzi”).

Zalety 

  • Elastyczność w kwestii wysokości pożyczki (400 – 5 000 zł).
  • Szybkie rozpatrzenie wniosku.
  • Szybki przelew pieniędzy na konto.
  • Niska prowizja i raty (na podstawie opinii dostępnych w Internecie).

Wady

  • Agresywna windykacja (na podstawie opinii dostępnych w Internecie).
  • Mało intuicyjna strona internetowa.
  • Firma sprawdza klientów w bazach dłużników.
  • Wysoki minimalny wiek pożyczkobiorcy (24 lata).

KredytOK – kontakt i logowanie

Z przedstawicielem firmy możemy skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 601 500 500. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00 oraz w soboty w godzinach 9.00 – 17.00. W niedziele z KredytOK kontakt nie będzie niestety możliwy. 

Wykorzystując dostępne na witrynie KredytOK logowanie uzyskujemy dostęp do panelu klienta, w którym znajdziemy wszystkie informacje dotyczące naszej pożyczki. Z poziomu panelu wykonamy też wybrane operacje związane z naszym zobowiązaniem.

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x