29 maja 2020

Idea Bank – opinie, lokaty i kontakt

Idea Bank – opinie, lokaty i kontakt
Idea Bank powstał w roku 2010 na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku. W początkowym okresie działał tylko jako bank internetowy, jednak już w roku 2011 zaczęły otwierać się pierwsze oddziały stacjonarne. Swoją ofertę bank kieruje do klientów indywidualnych, a także do małych i średnich przedsiębiorców. Wszyscy oni mają m.in. możliwość efektywnego oszczędzania pieniędzy poprzez znajdujące się w ofercie Idea Bank lokaty.

To właśnie one stanowić będą przedmiot naszej dzisiejszej analizy. Sprawdzimy, na jakie warunki liczyć mogą klienci, wskażemy wady i zalety proponowanych rozwiązań, a także podpowiemy, w jaki sposób można skontaktować się z doradcą i jak przeprowadzić w Idea Bank logowanie do systemu bankowości elektronicznej. 

Lokaty w Idea Bank – warunki i informacje

Lokat dla klientów indywidualnych Idea Bank ma w swojej ofercie aż osiem. Pierwsza z nich to “Lokata HAPPY” dla nowych klientów, z wysokim oprocentowaniem (2,80% w skali roku) i z możliwością zerwania bez utraty odsetek. Kwota, jaką możemy zainwestować to minimum 500, a maksimum 20 000 zł. Czas trwania lokaty to trzy miesiące. Drugą lokatą jest “Lokata HAPPY PRO”, również przeznaczona tylko dla nowych klientów banku i również trwająca trzy miesiące. Oprocentowanie jest tu co prawda niższe (2,30% w skali roku), jednak kwota lokaty wynieść może nawet 200 000 zł. Co istotne, aby skorzystać z “Lokaty HAPPY” lub z “Lokaty HAPPY PRO” nie musimy posiadać w Idea Bank konta. 

Kolejny produkt finansowy dla klientów indywidualnych to “Lokata NA NOWE ŚRODKI”. Oprocentowanie wynosi tu do 1,80% w skali roku, a pieniądze możemy włożyć na lokatę na okres 1,2,3,6 lub 12 miesięcy. Kwoty wynieść mogą od 500 do aż 1 000 000 zł (oczywiście, jak wskazuje nazwa lokaty, muszą to być środki nowe). Aby skorzystać z oferty, musimy mieć w Idea Bank konto “Idealne”. 

Pozostałe lokaty dla klientów indywidualnych to “Lokata NR 1” (oprocentowanie do 1,10% w skali roku, okres od 1 do 12 miesięcy, kwota: 500 – 1 000 000 zł), “Lokata PING-PONG” (oprocentowanie do 0,8% w skali roku, okres: jeden dzień, kwota: 500 – 20 000 zł), “Lokata BEZTROSKA” (oprocentowanie 1% w skali roku, okres: trzy miesiące, kwota: 500 – 1 000 000 zł oraz możliwość zerwania depozytu bez utraty odsetek) oraz “Lokata SHORT PLUS” (oprocentowanie do 0,90% w skali roku, kwota: 500 – 1 000 000 zł, okres 3, 7, 10, 14 lub 21 dni). Dodatkowo klient indywidualny może skorzystać z “Lokaty WALUTOWEJ” w euro – oprocentowanie w skali roku wynosi tu do 0,50%, okres lokaty to minimum 3 i maksimum 12 miesięcy, a kwota od 100 do 500 000 EUR.  

Znajdujące się w ofercie Idea Bank lokaty “SHORT-BIZNES” i “CLOUD-BIZNES” przeznaczone są dla spółek. Obie zapewniają oprocentowanie do 1% w skali roku. “Lokata SHORT-BIZNES” nie ma ograniczeń kwoty maksymalnej (kwota minimalna to zaledwie 500 zł), a okres inwestowania wynosi tu od 2 do 21 dni. Z kolei w przypadku “Lokaty CLOUD-BIZNES” zainwestować możemy maksymalnie 1 000 000 zł, na okres od 3 do 12 miesięcy. Spółki mogą dodatkowo skorzystać z oferowanej przez Idea Bank lokaty “OVERNIGHT”. Oprocentowanie jest tu stałe (0,90% w skali roku), kwota minimalna wynosi 20 000 zł, a co do maksymalnej nie ma ograniczeń. Jest to lokata nocna, a odsetki przelewane są na rachunek spółki już kolejnego dnia roboczego.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą skorzystać mogą z oferowanej w Idea Bank lokaty “CLOUD BIZNES”, o której wspominaliśmy powyżej, jednak liczyć mogą na nieco wyższe oprocentowanie (1,1% w skali roku). Bank przygotował dla nich również dwie inne propozycje: “Lokatę WALUTOWĄ-BIZNES” oraz “Lokatę PING-PONG BIZNES”. Ich warunki są niemal identyczne jak w przypadku lokat dla klientów indywidualnych. Niemal, bo w przypadku “Lokaty PING-PONG BIZNES” oprocentowanie wynosi 1% w skali roku, zatem jest nieco wyższe niż w “Lokacie PING-PONG” dla klientów indywidualnych (0,80%).

Idea Bank – opinie

Dostępne w sieci o Idea Bank opinie są bardzo liczne, choć niestety tylko niewielka ich część dotyczy stricte lokat. Zaskoczyło nas też, że bank ten ma więcej opinii negatywnych niż pozytywnych. Zacznijmy od tych drugich.

Klienci często wskazywali na fakt, że oferowane przez Idea Bank lokaty są atrakcyjne, przede wszystkim w kwestii ich oprocentowania. Doceniali również ich bogaty wybór – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz dla spółek. Pojawiało się sporo głosów mówiących o tym, że proponowane przez Idea Bank lokaty są najwyżej oprocentowanymi na rynku. Tu zalecamy jednak ostrożność – przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu pieniędzy w te produkty finansowe warto na początek prześledzić ranking lokat i sprawdzić, co mają w swojej ofercie inne podmioty z branży. Pozytywne o Idea Bank opinie dotyczyły również sprawnej i komunikatywnej obsługi. Pojedyncze osoby wyraziły również zadowolenie z faktu, że lokaty zakłada się i prowadzi online w prosty sposób i bez żadnych komplikacji, a niektóre z nich można zerwać przed terminem bez utraty odsetek. 

Opinie negatywne o Idea Bank były często zbyt ogólne by stwierdzić, że wystawiający je klienci korzystali akurat z lokat, nie zaś z innych produktów finansowych. Sporo zarzutów dotyczyło bankowości online (rzekomo pełnej błędów i różnego rodzaju niedociągnięć) i mało kompetentnej obsługi. Klienci narzekali również na zbyt małe zyski z lokat – często niższe, niż się spodziewali. Były to jednak pojedyncze głosy i naszym zdaniem pochodziły od osób, które nie zapoznały się dokładnie z umową. Tymczasem to właśnie w tym dokumencie znaleźć można informacje o wszelkich opłatach, a tym samym uniknąć późniejszych, nie zawsze przyjemnych, niespodzianek. 

Dlaczego warto? (zalety i wady lokaty w Idea Bank)

Wyjątkowo bogata oferta lokat, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek to z całą pewnością główna zaleta Idea Bank. Dość swobodnie możemy wybrać wysokość kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na lokatę oraz czas trwania tej ostatniej. Duże zróżnicowanie oferty sprawia, że niemal każdy zainteresowany powinien znaleźć taki produkt, który najlepiej spełniał będzie jego oczekiwania. Dużą zaletą oferty są również lokaty, które nie wymagają od zainteresowanego zakładania konta w banku oraz te, w których nie ma ograniczeń co do kwoty maksymalnej. Plus dajemy również za pełną przydatnych informacji witrynę internetową banku – znajdziemy na niej szczegółowe informacje na temat każdej oferowanej przez Idea Bank lokaty. 

Opinii negatywnych dostępnych w sieci, które jednoznacznie wskazywały na ocenę właśnie lokat było zbyt mało, byśmy mogli na ich podstawie wyciągnąć jakieś daleko idące wnioski. Minus przyznajemy jedynie za infolinię Idea Bank, która co prawda działa 7 dni w tygodniu, ale nie 24 godziny na dobę, a tylko od 8.00 do 20.00, co w pewnych sytuacjach może okazać się dla klienta problemem. 

Zalety

  • Bardzo duży wybór lokat.
  • Elastyczność w kwestii kwoty lokat.
  • Elastyczność w kwestii długości okresu lokat. 
  • Wybrane lokaty dostępne bez zakładania konta. 
  • Wybrane lokaty bez kwoty maksymalnej.
  • Informacyjna witryna internetowa. 

Wady

  • Infolinia banku nie działa przez całą dobę. 

Idea Bank – kontakt i logowanie

Obsługiwana przez Idea Bank infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu w godzinach 8.00 – 20.00 i działa pod numerem (22) 101 10 10. W tych samych godzinach z doradcą Idea Bank kontakt możliwy jest również przez dostępny na witrynie czat. Do banku możemy też wysłać wiadomość, wykorzystując w tym celu formularz kontaktowy. 

Niebieski przycisk “Zaloguj”, który znajduje się w górnej części witryny (po prawej stronie), umożliwia w Idea Bank logowanie, a więc uzyskanie dostępu do panelu klienta. Z jego poziomu samodzielnie wykonać możemy wybrane informacje finansowe. 

Jak oceniasz artykuł?

Średnia ocena 0 / 5. Głosy 0

Oceń artykuł jako pierwszy.


Podobne artykuły

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x